Co podnikatele naučil nouzový stav? Mnozí se našli v infopodnikání

25.05. 2020 • Tipy a rady

Nouzový stav v Česku skončil k 17. květnu 2020, ale mnohá vládní opatření stále trvají. Již nyní je jisté, že koronakrize pořádně zamíchala kartami ekonomiky a dotkla se mnoha podnikatelů. Někteří činnost „pouze“ pozastavili, jiní ji byli nuceni ukončit. Ale najdou se i tací, kteří nezůstali v koutě a využili nestandardní situaci k velkým změnám. Řada odborníků vstoupila do vod infopodnikání – tedy k prodeji informací či info-produktů.

Pod heslem „když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře“ se mnozí profesionálové rozhodli vykročit do neznáma. Protože jim vláda znemožnila kontakt se zákazníky, na kterém byli donedávna existenčně závislí, pokusili se o uplatnění v oboru online vzdělávání. Pořádali webináře, spustili online kurzy, psali e-booky a nabídli klientům e-learning.

Infopodnikatelem se může stát (téměř) každý

Z technického hlediska je infopodnikání poměrně snadné. Například webinář lze uspořádat kdykoliv a kdekoliv, a to pouze se základním příslušenstvím v podobě počítače, webkamery a externího mikrofonu. Spojení s diváky umožňují aplikace jako Zoom.us (do 40 min. Zdarma), Adobe Connect, ClickMeeting.com a mnohé další. Koordinaci vícečlenného týmu pak dokáže velmi usnadnit vhodně zvolený software pro řízení projektů.

Ale pro koho je podnikání v oboru prodeje informací vhodné? V zásadě pro každého, kdo disponuje nějakým know-how a dokáže informace zprostředkovat takovým způsobem, aby byly pro zákazníka skutečně přínosné. Ve velké výhodě jsou podnikatelé, kteří aktivně využívají CRM systém a disponují databází kontaktů, jež mohou v rámci nových aktivit okamžitě oslovit. Výuková videa však samozřejmě může tvořit třeba šikovná kadeřnice nebo kuchařka – nejen lidé z marketingu a příbuzných oborů.

Podnikání v oblasti prodeje informací je bezesporu skvělou příležitostí pro každého, kdo byl v důsledku restrikcí odříznut od klientely, ale změna oboru pro ně nepřipadá v úvahu. Díky internetu lze předávat zkušenosti a poznatky velmi jednoduše, a navíc s minimálními náklady.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Finská půjčka - rychlá půjčka bez poplatků do 10 minut.
  • hypotéka přesné srovnání hypotečních úvěrů
  • Jak snadno evidovat najeté kilometry firemními vozy? Kniha jízd je spolehlivým řešením.
  • Přehled českých půjček od ověřených poskytovatelů.
  • Půjčka bez nahlížení do registru na cokoliv a bez zbytečné administrativy.
  • Tip na moderní personální HR systém Vema. Mějte náskok před konkurencí!
  • Víte, co je to CRM software? Připravili jsme pro vás přehledné vysvětlení s možností vyzkoušení programu eWay-CRM zdarma.
Kontakt a reklama