FIO banka a její produkty

17.02. 2014 • Bankovní účty

Fio banka nepatří mezi finanční instituce, které by na našem trhu fungovaly dlouhou dobu, ale přesto se dobře uchytila a má poměrně hodně klientů.

O Fio bance

Fio banka je českou bankou. Jde ryze o český subjekt. Má licenci na bankovní činnosti od roku 2010. Předtím pracovala jako družstevní záložna a burzovní společnost Fio. Založená byla roku 1993 čtyřmi studenty a absolventy Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. V současné době jsou majiteli Petr Marsa a Romuald Kopún. Jejím ředitelem a předsedou je od roku 2001 Jan Sochor.

Fio banka je akciovou společností, jejíž mateřská společnost je Fio Holding. Banka sídlí v Praze.
Fio banka se soustředí kromě poskytování tradičních bankovních služeb pro fyzické osoby na drobné a střední investory, kterým zprostředkovává obchody s cennými papíry. Jde o největšího českého obchodníka s cennými papíry soustředícího se na drobnou klientelu. Je jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha. Zprostředkovává obchody i na amerických akciových trzích či v Německu.

Fio banka je členem České bankovní asociace a signatářem Kodexu mobility klientů, jež umožňuje snadný přechod mezi bankami. Jde rovněž o člena České asociace obchodníků s cennými papíry.

Fio banka za svou činnost obdržela různá ocenění, např. Nejlepší banka 2013 v kategorii inovátor. Ocenění ji udělily Hospodářské noviny a banka ho získala za svou bezkontaktní kartu. Ocenění dostala banka i za Obchodování s cennými papíry pro aplikaci Fio e-Broker a za aplikaci Fio Smartbroker. Banka získala i další ocenění.

Bankovní produkty a služby Fio banky

S Fio bankou můžete investovat, ale také vám samozřejmě nabízí běžné bankovní produkty a služby:

Bankovní účty: Lze si ho založit online či na pobočce banky. Neplatíte u něj poplatky za základní služby. Banka vám umožňuje výběr čísla vašeho účtu. Účet je možné si sjednat i v dalších měnách - EUR, USD, GBP, PLN či HUF. Účet je bez limitů a omezení.

Spořicí účty: Banka nabízí Spořicí účet Fio konto. Má vyšší úročení než běžný účet. Nemá výpovědní lhůtu. Minimální zůstatek na účtu je 100 Kč. I u tohoto produktu nejsou žádné zbytečné poplatky. Je možné si ho sjednat i v EUR.

Termínované vklady: Vedení účtu je zdarma, vklady jsou pojištěné ze zákona a svůj termínovaný účet si můžete ovládat prostřednictvím internetbankingu. Minimální zůstatek vkladového účtu je 3 000 Kč. Peníze můžete mít na vkladu od jednoho týdne do šedesáti měsíců. Termínované vklady je možné založit také v EUR a USD.

Kontokorent: Je určený pro stálé klienty banky mající běžný bankovní účet. Jsou u něj výhodnější úrokové sazby než sankce při přečerpání účtu. Do 50 000 Kč není nutné mít ručitele. Podmínkou je bezproblémová, alespoň dvouměsíční aktivní historie v bance.

Hypotéky: Lze si sjednat hypotéku na bydlení či neúčelovou hypotéku. Hypotéka na bydlení vám poskytne úvěr od 300 000 do 10 mil. Kč do maximální výše úvěru 85 % hodnoty nemovitosti s různou dobou fixace. Neúčelovou hypotéku je možné použít na financování čehokoliv. Banka poskytuje i úvěry pro investory.

Internetové bankovnictví Fio banky

Fio banka podporuje vyřizování finančních operací prostřednictvím internetového bankovnictví. Je poskytováno zdarma k běžnému či spořícímu účtu Fio. Používá pro své zabezpečení metodu šifrování. Můžete si také zvolit potvrzování pokynů prostřednictvím SMS kódu, elektronickým klíčem či kombinací obojího. Lze si ho otestovat na demo verzi.

Internetové bankovnictví se snadno ovládá a má velké množství moderních funkcí. Má i pro váš lepší přehled „hlásiče“, což jsou informace o došlých platbách, přečerpání limitů a dalších informací, jež si můžete nechat posílat SMS či e-mailem.

Fio bank také umožňuje spravování účtů aplikací navrženou speciálně pro smartphony a tablety. Nabízí ji v rámci služby Smartbanking.

Další službou je API Bankovnictví umožňující bezpečné automatizované zpracování výpisů a pohybů na účtech. Díky této službě budete mít dokonalý přehled o svých finančních operacích.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články