Jak na krátkodobé půjčky do 30 dnů

14.02. 2014 • Půjčky a hypotéky

S dlouhodobými půjčkami se v současné době můžete setkat obrazně na každém rohu. Ale kde získat krátkodobou zápůjčku? To už je o něco složitější. Někdy se přitom člověk dostane do situace, kdy si potřebuje zapůjčit určitý obnos na nepříliš dlouhou dobu. Jak tedy na krátkodobé půjčky do 30 dnů? To se pokusíme objasnit na příštích několika řádcích, abyste měli přehled.

Jak funguje krátkodobá půjčka?

Krátkodobá půjčka může být velice užitečná ve chvíli, kdy člověk nedokáže vyjít s platem a potřebuje si půjčit na fungování do výplaty. Tento druh půjček má poměrně vysoké úroky, takže se klidně zájemce o půjčku může dostat do dluhové spirály, pokud nezvládne splácení ze svých prostředků. Při krátkodobých půjčkách do třiceti dnů je velice důležité sledovat údaj RPSN, což je roční procentní sazba nákladů, kde jsou zohledněny úroky i další poplatky spojené se správou zápůjčky. 

Nicméně vysoká hodnota počítaná na rok zde při splátce na několik dnů či týdnů není extrémně vysoká. Ovšem není příliš moudré si po splacení půjčky brát okamžitě další, protože tímto způsobem se dá poměrně jednoduše zabřednout do zmiňované dluhové spirály a to nikdo nechce. V poslední době obliba krátkodobých půjček narůstá. Určitě není od věci se nejprve poradit s odborníkem a poté si teprve vzít krátkodobou půjčku.

Výhody krátkodobých půjček

S krátkodobými půjčkami se nejčastěji setkáte u nebankovních společností, protože bankovní instituce se zaměřují na dlouhodobější produkty. Ve valné většině případů také není potřeba u krátkodobé nebankovní půjčky dokazovat výši pravidelného příjmu. Ostatně délka půjček v bankách se dá označit jako jejich silná nevýhoda, protože během roků, kdy máte bankovní závazek, se může rapidně proměnit finanční situace a najednou nebudete mít dostatečný příjem na splácení každý měsíc. 

Krátké nebankovní půjčky se nesplácí dlouhou dobu a během několik desítek dnů máte po závazku. Také je mnohem menší riziko, že pokud jednou zapomenete na jednu splátku, že by vás hned společnost zapsala do registru dlužníků. Právě v tomto registru se přitom informace uchovávají klidně i po dobu tří let a může se vám poté stát, že zažádáte o půjčku a banka z registru zjistí starší informace, o nichž už vůbec nic nevíte, kvůli nimž vám zamezí v půjčení peněz. Krátkodobé půjčky se také hodí v okamžiku, kdy potřebujete zaplatit za neočekávaný výdaj, ale nemáte dostatečnou finanční rezervu a nemůžete vyčkávat do další výplaty. V takovou chvíli, kdy se rozbije například lednice, a nemáte dostatek peněz na novou, se krátkodobá půjčka velice hodí. Vyřízení žádosti bývá okamžité a převod probíhá během několika minut po schválení, na čemž si většina společností zakládá. 

Při vyřizování obdobné žádosti o půjčku v bance by vše trvalo neuvěřitelně dlouhou dobu. Krátkodobé půjčky se dají poměrně rychle splatit a prakticky vůbec neriskujete, že by vám peníze nebyly zapůjčeny, protože to se stává pouze ve výjimečných případech. Pakliže nemáte dostatečnou finanční rezervu, může být krátkodobá půjčka do třiceti dnů celkem přijatelné řešení.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články