Onlain půjčky od soukromníků

12.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

Dnes, pokud chcete získat nějaké peníze, tak máte poměrně dost možností, jak toho dosáhnout. V případě, že se zaměříme pouze na vypůjčení peněz (ne na výdělek), tak máme na výběr půjčky od bank, od nebankovních společností a v poslední době hojně rozšířené onlain půjčky od soukromých osob (investorů).

Co znamenají půjčky od soukromníků?

Onlain půjčka od soukromníka je zápůjčka peněz od soukromé osoby, která tuto službu nabízí online na internetu. Poskytovatelem půjčky je fyzická osoba, nejedná se o klasickou společnost či firmu, ale o člověka z masa a kostí, který má tu výhodu, že disponuje penězi, které za určitý úrok půjčí. 

Tzv. občanská půjčka, tedy půjčka financí mezi dvěma osobami, nabízí dostupný prostředek k získání finančních částek ve chvíli kdy vám například banka ani jiná společnost nechce půjčit. Ať už z důvodu, že potřebujete peníze rychle, nebo z důvodu malé částky, kterou vám banka či společnost nabídne.

Možné výhody půjček od soukromníků

Půjčka od soukromé osoby patří mezi poměrně rizikové záležitosti. Avšak i přesto tato možnost úvěru skýtá možné výhody. Hlavní výhodou je fakt, že si můžete domluvit naprosto individuální podmínky - ať už jde o výši půjčky, nebo o dobu splácení. Takové půjčky mohou být poskytovány bez ručitele, bez nutnosti zástavy. Soukromí investoři standardně nenahlížejí do registru dlužníků  ani nijak zvlášť neprověřují vaši finanční bonitu a stávající příjmy ze zaměstnání (pokud jste zaměstnaní). Soukromého investora můžete najít onlain na internetu přes inzerci peněz, nebo i v tištěných inzerátech. Největší úspěch se získáním takové půjčky budete mít v oblastech jako je Praha, Brno a Ostrava.

Půjčka od soukromé osoby = rychlá půjčka

Půjčka od soukromníka se může ve většině případech pyšnit jednouduchým vyřízením. Soukromník obvykle nabízí konkrétní výše půjček a doby splatnosti, je však obvyklé si domluvit individuální podmínky. Oproti nebankovním společnostem, které vám zpravidla půjčí rychle 3000 Kč nebo při opětovné půjčce 5 až 20 tisíc, vám soukromník půjčí podstatně vyšší obnos. Může se jednat o desetitisíce, ale nejsou vyjímkou půjčky v řádech sta tisíců. Pokud potřebujete malé částky, nebo vyšší obnos na nejrůznější náklady či investice, je půjčka od soukromého investora jednou z možných variant.

Na co si dát pozor při onlain půjčce od soukromé osoby

Taková půjčka od soukromníka je snadno dostupná a je vyřízena ve velmi krátké době. V této souvislosti je však nutné zdůraznit možná rizika. Vždy je nutné mít se na pozoru a věnovat všem detailům maximální péči. V každém případě při sjednávání půjčky trvejte na sepsání řádné a přehledné smlouvy o půjčce. Tato smlouva musí obsahovat všechny potřebné náležitosti - tedy přesné a pravdivé označení poskytovatele a příjemce půjčky. Dbejte na uvedení půjčené částky, všech poplatků a doby splatnosti.

Celá řada soukromých půjček je poskytována oproti směnce. Zde může ležet poměrně výrazné riziko do budoucna. V žádném případě nepodepisujte bianco směnku (bez uvedení částky). Mějte také na paměti, že v případě půjčky na směnku se při nesplacení částky do konkrétního data vystavujete značným problémům - zejména exekuci, což přinese i nemalé náklady.

Onlain půjčka od soukromníka může být v řadě situací dobrou alternativou, nicméně vždy je nutné poskytovatele dobře prověřit. U malých půjček je mnohdy lepší obrátit se na přátele, rodinu, případně banku a v poslední řadě na nebankovní společnost, která poskytuje rychlé půjčky (doporučujeme prohlédnout online žádosti půjček).

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články