Půjčka od rodiny? 3 důvody, proč se vyplatí hledat něco jiného

20.05. 2019 • Půjčky a hypotéky

Když člověk nemá peníze, snaží se je získat co možná nejrychleji. Většinou jeho kroky míří k těm nejbližším, tedy vlastní rodině. Vše začíná tak, že se blízkým, jimž důvěřujeme, svěříme a následně se snažíme nějakým způsobem poptat na případné založení. Půjčku samozřejmě u rodiny realizovat lze, nicméně většinou to má hned několik nepříjemných háčků. Obecně mnozí lidé hovoří o tom, že je výhodnější najít si půjčku u některé z institucí, jež se úvěry zabývají. Jaké hlavní důvody pro takové tvrzení existují? Právě na to se mnohem podrobněji zaměříme v následujících řádcích. Konkrétně se přímo podíváme na 3, které jsou úplně nejznámější.

1. Na půjčku se zapomene

První velmi nepříjemná situace. Půjčka, která není hlídána žádnou institucí, bude nejspíše časem zapomenutá. Možná si říkáte, že ze strany konkrétního dlužníka to nemusí být až tak tragické, nicméně opak je pravdou. Pokud se peníze nesplácí v pravidelných intervalech, pak na všechno nejspíše časem věřitel postupně zapomene a situaci si nehlídá. Často je mu zkrátka také velmi trapné se rodinnému příslušníkovi připomínat. U tradiční nebankovní půjčky je tomu úplně jinak. Při jakýchkoli platebních nesrovnalostech dochází dlužníkovi vyrozumění s případnými sankcemi, jež hrozí v případě dalšího nezodpovědného jednání z jeho strany. Rodinný příslušník toto neudělá. Když už překoná přirozený ostych, dlužníka na jeho nesplacené závazky taktně upozorní. Po několika urgencích to ale i sebeodolnějšího věřitele přestane bavit. Zbudou mu jen oči pro pláč, protože má zablokované peníze a splacení je v nedohlednu.

2. Rodinného příslušníka můžete zruinovat!

V daném momentu na ostatní zřejmě nemyslíte, jelikož je vám přednější vyřešení vaší nepříjemné finanční situace. Uvažujte ale o tom, že rodinný příslušník vám může půjčit své poslední peníze. Tím pádem se při jakýchkoli dalších výdajích dostává jednoduše do insolvence. Tento člověk vám věří a nebude vás nijak před realizací půjčky lustrovat. Když mu nebudete peníze vracet, ohrozíte tím jeho vlastní existenci. 

3. Nejste povinni půjčku realizovat

Třetí důvod je typický spíše ze strany poskytovatele půjčky, tedy budoucího věřitele. Každý z nás má v sobě jakousi morální povinnost pomáhat svým blízkým. U rodinných příslušníků to platí několikanásobně. Prostě mnohdy chcete, aby vašemu známému dorazila půjčka ihned na účet a peníze mu pomohly. Nikde ale není psáno, že zrovna vy musíte být oním spasitelem a poslední pomocnou rukou. Váš blízký se mohl dostat do problémů ryze vlastní vinou a liknavostí, což byste měli reflektovat. Možná si vlastně vaši pomoc a férové jednání ani nezaslouží! I rodinné příslušníky si předem prověřte!  

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
Kontakt a reklama