Rychlé online půjčky pro lidi bez práce

21.03. 2016 • Půjčky a hypotéky

Každý člověk, ať už si to chce připustit nebo ne, se může dostat do situace, kdy je nucen odejít ze zaměstnání. Je to nepříjemná situace. Nastává otázka, kde brát peníze? Do finanční tísně už je to jen krůček. Podpora z úřadu práce je jen dočasná finanční záplata, kterou ovšem nedostane každý žadatel. A proto se spousta lidí bez zaměstnání obrací na nejrůznější společnosti, které poskytují půjčky. Půjčky tohoto typu nejsou pro klienta většinou vůbec výhodné. Mívají nastavenou vysokou úrokovou sazbu. Na následujících řádcích si povíme něco o půjčkách, které mohou dostat lidé bez zaměstnání, a zároveň jsou peníze prakticky okamžitě k dispozici klientovi. Často je tak možné čerpat peníze nejpozději druhý den od vyřízení žádosti. Mnoho lidí se v těchto půjčkách nevyzná. Může se tak snadno stát, že naletí nějakému podvodníkovi a dluhy se s nimi potáhnou ještě dlouhé roky. Je dobré si teda dopředu zjistit, které půjčky jsou pro klienta výhodné, a které nikoli. Podíváme se také na půjčky pro nezaměstnané, pro které je půjčka tou jedinou možnou cestou.

ČÍM SE ŘÍDIT PŘI VÝBĚRU OKAMŽITÉ PŮJČKY PRO LIDIBEZ PRÁCE?

Na trhu se pohybuje spoustu podvodných firem. A u tohoto typu půjček hrozí docela riziko, že na takovou nějakou podvodnou firmu narazíte i právě vy. Takové firmy, případně i jednotlivci, se snaží člověka obrat i o to málo, co mu třeba ještě zbylo. Určitě není na škodu si společnosti nejdříve prověřit, zjistit případné recenze o jejich službách, anebo úplně nejlepší je doporučení od známého člověka, kterému můžete důvěřovat. Někdy je teda lepší sáhnou po půjčce, která nabízí sice o něco vyšší úrokovou sazbu než jiné, ale je spolehlivá a prověřená. Nikdo nechce přijít o peníze nebo dokonce o majetek.

NA JAKÉ VLASTNOSTI PŮJČKY SE ZAMĚŘIT?

Nejvíce důležité jsou:

-          Poplatky – hned na začátku se snažte zjistit, zda si společnost, od které si půjčujete, účtuje jakékoliv poplatky. Je totiž možné, že si firma účtuje poplatek třeba i jen za sjednání půjčky. Důležitá je dále sazba RPSN, která v případě těchto půjček je dost vysoká. Snažte se hledat půjčku, kde byste nemuseli platit žádné další zbytečné poplatky

-          Doba splatnosti – tyto půjčky jsou spíše krátkodobého charakteru. Mluvíme tady v řádech několika dnů, maximálně měsíců. Není nic neobvyklého, že půjčky pro lidi bez práce se půjčují na dobu jednoho měsíce nebo dokonce i na kratší dobu. Doba splatnosti je pro klienta velmi důležitá. Vždy by měl dbát, aby tuto dobu dodržel. V opačném případě ho čekají nepříjemné a hlavně vysoké poplatky za nesplacení.

-          Zkušenosti předchozích klientů – zjistit si recenze na společnost, od které si člověk půjčuje je velmi dobré. Nejlepší jsou informace od někoho, koho dobře znáte a kdo si třeba již od zmiňované firmy půjčoval. Ale i na internetu se dá najít spoustu užitečných informací. Většinou tam píšou klienti jak pozitivní, tak i negativní ohlasy, což může každému pomoci s výběrem společnosti.

-          Možnost prodloužení – půjčku je možné si v některých případech i prodloužit. Samozřejmě že to není zdarma a většinou je za to nemalý poplatek. Opět je lepší dopředu vědět, zda toto prodloužení je vůbec možné a za jakých podmínek.

-          Neplaťte poplatky předem – poplatky předem by mohly znamenat jisté nebezpečí, že neuvidíte už ani zaplacený poplatek a ani peníze, které jste si měli půjčit. Výjimkou jsou poplatky ve výši 1 Kč. Ano, právě tak nízkou sumu si účtují některé společnosti, které si tímto způsobem ověřují, zda vlastníte bankovní účet. U vyšších částek, které by měly splatnost před vyřízením samotné půjčky, se může jednat o podvod.

NEJVHODNĚJŠÍ OKAMŽITÉ PŮJČKY PRO LIDI BEZ PRÁCE

Lidé, kteří se ocitnou bez práce a tudíž i bez finančních prostředků není málo. Je to velmi nepříjemná životní situace pro všechny, kterých se to týká. Některé společnosti ovšem nabízí nezaměstnaným půjčku, kdy není nutné platit žádné úroky ani poplatky. Těchto společností je na trh hned několik. Je dobré je znát, pro případ, že i vy byste se do takové situace dostali. Pokud si navíc od firmy půjčujete poprvé, budete mít půjčku úplně zdarma. Nyní si konkrétní půjčky představíme

-          Japonská půjčka – jedná se půjčku, od nebankovní společnosti, která je v současné době jedna z nejvýhodnějších, které si klient může sjednat. Jste-li novým klientem, budete mít půjčku zcela zdarma. Pro stálé klienty je poplatek 33 Kč za každou zapůjčenou tisíci korunu.

-          Zaplo.cz – opět se jedná o nebankovní společnosti, která je na trhu poměrně známá. Klienti ji často znají z reklam v televizi, internetu nebo novinách. Půjčuje-li si klient poprvé, může si zažádat až o 8 000Kč, a to zcela zdarma. Problém může nastat, je-li klient zapsán v registru dlužníků. V tomto případě mu může být půjčka zamítnuta. Ale také nemusí. Zde se to pak řeší individuálně s každým klientem.

-          Via SMS – bez poplatků je první půjčka, a to až do výše 4 500Kč. Žádá-li si klient opakovaně, může si půjčit částku až 12 500Kč. Zde jsou ale stanoveny dvě podmínky. Žadatel musí vlastnit bankovní účet a musí mu být mezi 20 – 68 roky.

PŮJČKY PRO NEZAMĚSTNANÉ NA DELŠÍ DOBU

Doposud jsme se bavili jen o půjčkách, které řeší situaci jen krátkodobě. Člověk ale většinou potřebuje vyšší obnos, který by mohl splácet delší dobu. Asi jedinou takovou možností, která na trhu financí je, je půjčka s ručením nemovitostí. Žadatel musí vlastnit nějaký nemovitý majetek, kterým může ručit. Najdete zase velké množství společností, které nabízí více či méně výhodné půjčky. Jsou to například HK Investment, AsisTeam, Acema credit. V případě, že se rozhodnete pro tento typ půjčky musíte počítat s tím, že vyřízení trvá nějakou dobu a finance tak nebude mít okamžitě.

 

 

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články