Stabilní zhodnocení díky nemovitostnímu fondu skupiny DRFG

02.07. 2019 • Investice

Reality jako investiční příležitost jsou mezi Čechy stále více populární. Tuto investiční možnost využívá stále více z nich a podle expertů se mnohem častěji poohlížejí také po nemovitostních fondech. Jasně to ilustrují čísla, která v roce 2019 zveřejnily Hospodářské noviny. Z výzkumu, který Hospodářské noviny udělaly ve spolupráci s Institutem strategického investování totiž vyplynulo, že za posledních sedm let vzrostl objem peněz investovaných do nemovitostních fondů desetinásobně a že koncem loňského roku částka, kterou do fondů Češi investovali, přesáhla 35 miliard korun.

Češi už evidentně nechtějí nechat svoje naspořené prostředky zahálet na běžných či spořících účtech a investice do fondů navíc vnímají jako alternativu k nákupu investičních realit. Důvod je zřejmý, investovat do podílových fondů dnes může téměř každý. Například investice do nemovitostního fondu CZECH REALE ESTATE INVESTMENT FUND začíná na pětistovce měsíčně. A jsou tu i další nesporné výhody. Například se nemusíte o nemovitost sami starat nebo do nich složitě shánět vhodné nájemníky.

DRFG přináší díky fondu dlouhodobě stabilní zhodnocení

V případě ekonomického poklesu nebo dokonce krize poskytuje investice do podílových fondů větší ochranu v podobě rozložení rizika do více nemovitostí. CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND jich má aktuálně dvacet. Jejich hodnota přesahuje 3,76 miliardy korun a podlahová plocha zase 109 tisíc metrů čtverečních.

Podle Hospodářských novin má značka CZECH FUND aktuálně druhý nejvýnosnější fond, co se týče dlouhodobého zhodnocení a třetí největší nebankovní nemovitostní fond. Od svého založení v roce 2016 se zaměřuje výhradně na obchodní centra, která jsou obsazena obchodními řetězci s dlouhodobými nájemními smlouvami. Doplňuje David Rusňák, zakladatel investiční společnosti DRFG.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Investice'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Finská půjčka - rychlá půjčka bez poplatků do 10 minut.
  • hypotéka přesné srovnání hypotečních úvěrů
  • Jak snadno evidovat najeté kilometry firemními vozy? Kniha jízd je spolehlivým řešením.
  • Přehled českých půjček od ověřených poskytovatelů.
  • Půjčka bez nahlížení do registru na cokoliv a bez zbytečné administrativy.
  • Tip na moderní personální HR systém Vema. Mějte náskok před konkurencí!
  • Víte, co je to CRM software? Připravili jsme pro vás přehledné vysvětlení s možností vyzkoušení programu eWay-CRM zdarma.
Kontakt a reklama