Vhodně zvolený ekonomický systém zefektivní chod každé firmy

23.08. 2017 • Tipy a rady

Zefektivnění firemních procesů. Magické sousloví, na které možná narazili i vy. Minimálně v souvislosti s hledáním ekonomického softwaru, který by vám usnadnil práci, ušetřil spoustu času a nabídl množství dalších výhod. Ale po kterém produktu sáhnout, když jich je k mání tolik? Rozhodujte se podle následujících kritérií a neuděláte chybu.

Ujasněte si své požadavky

Chcete-li ekonomický software využívat naplno, přikloňte se k řešení, které odpovídá potřebám vaší firmy. Měli byste si proto ujasnit, co přesně od něj potřebujete. Podstatnou roli hraje velikost společnosti – jste živnostník, středně velká firma, větší výrobní společnost, nebo nezisková organizace? Chystáte se v rámci účetního modulu spravovat daňovou evidenci, podvojné účetnictví nebo obojí? Vyžadujete i další agendy, například pro mzdy, majetek a sklady? Všechny tyto a mnohé další požadavky hrají při výběru podnikového systému zásadní roli.

Dejte na dobré reference

Jakmile si ujasníte všechny důležité požadavky, vyberte si podle nich několik vhodných kandidátů a proveďte vzájemné srovnání. Zároveň si nezapomeňte vyhledat reference. Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo některý z vybraných systému dlouhodobě používá, neváhejte se dotyčného zeptat na výhody a slabé stránky. Můžete si také přečíst recenze v odborných časopisech a zabrousit na tematická diskuzní fóra.

Systém, který poroste společně s vámi

Nepodceňujte komplexnost ERP ani v případě, že momentálně potřebujete pouze základní funkce. Vaše firma může zanedlouho vyrůst a přechod na sofistikovanější software by mohl být zbytečně komplikovaný. Z tohoto důvodu jsou ideální modulové informační systémy (např. RIS), které v případě potřeby rozšířit o další agendy.

 

Chcete-li se o modulovém řešení dozvědět více, zamiřte na www.saul.cz.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
 • ePojištění.cz je největší srovnávač na trhu. Srovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Finská půjčka - rychlá půjčka bez poplatků do 10 minut.
 • hypotéka přesné srovnání hypotečních úvěrů
 • Tip na spolehlivé pokladní systémy a registrační pokladny se snadným napojením na účetnictví.
 • Společnost OVB Allfinanz pro vás zajistí komplexní finanční poradenství.
 • Přehled českých půjček od ověřených poskytovatelů.
 • Půjčka bez nahlížení do registru na cokoliv a bez zbytečné administrativy.
 • Tip na moderní ekonomický systém Vema. Mějte náskok před konkurencí!
 • S programem Altus Vario bude vaší firemní skladová evidence přehledná a pod kontrolou.
 • Chcete efektivněji využívat program Microsoft Outlook? Pak vám doporučujeme využívat CRM software eWay-CRM.
 • Hledáte online nástroj pro vystavování a evidenci faktur? Snadné fakturace online vám umožní moderní služba iDoklad.
 • Prestižní sídlo firmy můžete mít zřízené do 60 minut! Využijte profesionápních služeb specialistů z Office House Partner.
Kontakt a reklama