Zásady, které je třeba dodržovat při zřizování půjčky

30.07. 2019 • Půjčky a hypotéky

Lidé si dnes zřizují půjčku takřka denně. Důvody jsou různé, liší se od každého člověka. Zatímco někdo si bere půjčku pro sebe, jiný si půjčuje kvůli svým blízkým. Někteří si půjčují kvůli tomu, že chtějí jen na skvělou a vysněnou dovolenou, jiní si půjčují proto, že chtějí děti poslat na tábor nebo že chtějí opravit dosud neopravený automobil. Jak jsme zmínili, důvodů, proč si lidé berou půjčku, je opravdu mnoho. Jednotlivé důvody se navíc patřičně liší.

Ať už si však chcete půjčit za jakéhokoli důvodu, myslete na to, že při zřizování, při žádosti či obecně při sjednávání půjčky se musí dbát na několik zásad, několik pravidel, jež není dobré podceňovat. Víte, jaká pravidla to jsou?

Zjistěte si podmínky společnosti, u které si půjčujete

Aneb nikdy se nepouštějte do nebankovní půjčky po hlavě, vždycky si o podmínkách dané společnosti nabízející vám půjčku zjistěte víc. Konkrétně se zaměřte na to, jak dlouho budete úvěr splácet či jaké jsou podmínky splácení úvěru. Se splácením se také pojí výše splátek, o které se také informujte, stejně tak se informujte o případných sankcích, které se pojí s pozdním splácením či rovnou nesplácením úvěru.

V souvislosti s podmínkami dané společnosti se informujte i o takzvané hodnotě RPSN, která vám dá o půjčce poměrně jasnou představu.

Než podepíšete, dobře si vše pročtěte

Mnozí lidé si sjednávají půjčku ve spěchu, a tak se snadno stane, že si nepřečtou nic, co se úvěru týče. Zkrátka jen bez rozmyslu a bezhlavě podepíší úvěr, který se později stane jejich zkázou. Pokud smíme poradit, nikdy, ale opravdu nikdy nepodepisujte nic, čemu byste nerozuměli nebo co byste nečetli. Ve smlouvách se může nacházet mnoho oklik, o nichž vám bankéři nemuseli povědět.

Náš tip

Pokud se nechcete spálit, doporučujeme sjednat si rychlou půjčku online zvanou Rerum.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články