Akce - půjčka 40000 ihned? Vaše zkušenosti, diskuse a názory


V dnešní po finanční stránce rozhodně nelehké době představují rychlé půjčky s částkou 40 000,- poměrně zajímavý produkt. Tato půjčka vám může usnadnit situaci s nenadálým rodinným výdajem, případně urychlit nějakou vaši investici.

Kde hledat půjčku 40 000 Kč?

Rychlé půjčky na 40 000 Kč patří mezi standardní půjčkové produkty mnoha nebankovních společností. U těchto firem je získání takové půjčky poměrně rychlé a nenáročné. Obvykle stačí kontaktovat společnost, vyplnit internetovou žádost o půjčku, případně se rovnou spojit s pracovníky úvěrové firmy. Jelikož se jedná o relativně nízkou hodnotu úvěru, nejsou podmínky pro její získání tak tvrdé jako například u vyšších hypoték. Je zřejmé, že v případě, kdy má žadatel v rejstříku již několik takových půjček, tak se může sjednání nového úvěru zkomplikovat.

Nebankovní půjčky - rychlost na prvním místě

Proč si rychlé půjčky získaly mezi lidmi takovou oblibu? Jak už označení půjček napovídá, jedná se o velmi rychlé řešení vaší finanční situace. Pokud vám nebankovní společnost úvěr schválí, můžete mít peníze na účtu takřka okamžitě (reálně jsou to minuty, obvykle pár hodin, pokud společnost pošle peníze na účet ze stejné banky, v které máte také účet -převody v rámci banky jsou totiž velmi rychlé).

Oblibu a poptávku po okamžitých půjčkách kolem 40 000,- využívají mnohé finanční společnosti, které působí na českém trhu. Vzhledem k vysoké konkurenci se každá firma snaží klientům vyjít maximálně vstříc. V Česku najdete společnosti, u kterých je hlavní činností specializace na půjčky v řádech desetitisíců, mnohdy dokonce jen v řádech tisíců (tzv. mikro nebo mini půjčky). Mezi nabídkou půjček přirozeně najdeme i vyšší částky - my se však podíváme blíže na půjčky kolem 40 000,-, které můžete mít ihned na účtu.

U krátkodobých půjček si můžete poměrně volně zvolit výši splátek a celkovou dobu splácení. Velký vliv má individuální dohoda se společností. Například pokud dosud nemáte žádnou půjčku, tak si můžete vyjednat příznivější podmínky. Dokonce i v případě, kdy již máte několik půjček, tak není situace ztracená -  splácení lze rozložit na několik let s nižší splátkou. Někdy je však nutné počítat s celkově vyšším RPSN (celkové roční náklady na půjčku).

Takřka vždy je možné měnit dobu splácení a výši splátky během samotného splácení. Pokud například dostanete v zaměstnání přidáno, tak můžete tyto peníze navíc využít pro rychlejší splacení půjčky a tím ušetřit peníze na úrocích a případných poplatcích. Většina poskytovatelů půjček v takových případech vychází vstříc. Změny jsou standardně bez poplatku, takže nijak nezasáhnou do vašeho rozpočtu.

Ikdyž se v případě rychlé půjčky 40 000 jedná o poměrně malý obnos, je na místě zvážit nabídku a podmínky všech společností. Doporučujeme prohlédnout nabídku všech společností a poté se rozhodnout - porovnávejte celkové poplatky a výšku RPSN. Podle toho poznáte, zda je pro vás konkrétní rychlá půjčka výhodná či nikoliv (respektive jak moc je taková půjčka drahá).

Zavedené značky - Ferratum a Provident

Zajímavou volbou mohou být rychlé bezúčelové půjčky od společností Ferratum a Provident Financial. Výhodami těchto rychlých půjček je jejich bezúčelnost - firmu nezajímá, na co peníze máte. Dobrým signálem je transparentní smlouva, profesionalita a rychlost vyřízení žádosti a rozhodnutí o půjčce. Okamžité půjčky můžete vyřídit z pohodlí domova přes internet.

Půjčka 40 000,- od banky

Půjčku na 40 000 můžete vyřídit i v bankovních domech. Zde je ovšem problém s rychlostí schválení a vyřízení půjčky. Banky obvykle chtějí dodat mnoho dokumentů a vše se protahuje. A pokud potřebujete peníze opravdu rychle, není banka nejlepší volbou. Samozřejmě ovšem záleží také na vaší bonitě - pokud jste pro banku vážený klient, tak s menší půjčkou nemusejí být problémy.

Na co dát pozor

Každou žádost o půjčku pečlivě promyslete. Je ve vaší situaci opravdu nutné pořídit si půjčku u banky nebo nebankovní společnosti? Pokud máte nenadálé výdaje, vždy nejprve hledejte pomoc "zdarma" u přátel a rodiny. U bank a nebankovních společností pečlivě čtěte podmínky úvěru, výši poplatků a celkové náklady na půjčku (RPSN). Pozor na podvodné inzeráty na půjčky od soukromých osob, které vybírají poplatky předem.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články