Jak vydělat peníze na internetu

12.11. 2013 • Tipy a rady

Moderní doba a s ní v popředí vysokorychlostní internet, díky nimž můžete zažít zábavu, ale také vydělat nějaké peníze. Stačí být šikovný a věnovat tomu nějaký čas. Zapomeňte okamžitě na to, že výdělek bude velice jednoduchý. To možná až po nějaké době, kdy se začnete ve světě internetu orientovat tak, jak málokdo. Ale to by vás nemělo odradit, jen držet při zemi, abyste kvůli možnému výdělku na internetu nenasekali dluhy v představě, že je právě z těchto peněz splatíte.

Snadný výdělek na internetu pro všechny

Jestliže vás už někdy napadlo, zkusit vydělávat nějaké peníze přes internet, určitě jste se při vyhledávání nabídek, setkali s textem typu „snadný výdělek na internetu pro všechny“ a dále v textu je většinou, že jde o velice jednoduchou práci, které se můžete věnovat podle svých možností, času a chuti. Slibují práci jak pro pracující, tak studenty, maminky na mateřské, nezaměstnané a dokonce i důchodce. K práci prý budete potřebovat jen svůj počítač a internet. Není to nějaké podezřelé?

Obezřetnost se vyplácí

Jestliže vás taková nabídka oslovila a chtěli byste ji zkusit, pak prosím, ale buďte obezřetní. Pokud by to bylo tak jednoduché, proč by to nabízeli někomu jinému? To přece nedává smysl. Obvykle jde o to, že musíte sehnat další takové lidi, jako jste vy a jim prostě tvořit databázi. Možností je spousta, ale rozhodně ihned nezadávejte všem vaše soukromé údaje. Taky čekejte, že vám najednou budou do elektronické pošty chod spamy. Což není až takový problém, stačí si adresy blokovat, anebo mail ihned vymazat. V žádném případě je neotvírat.

Jaké jsou možnosti

Vydělat peníze díky internetu může být jistým způsobem zábavné, a nakonec i výdělečné. Záleží však na tom, co a jak děláte. Musíte vědět, co umíte a na co si můžete troufnout. Můžete prodávat své věci, vydělávat díky klikům na reklamu a mnoho dalšího.

Příjem a čtení reklamních mailů

Poměrně jednoduchý výdělek nabízí jisté firmy, jež vám mohou měsíčně přilepšit o nějakou tu stovečku. Anebo se to tak aspoň zprvu zdá. Vše je založeno na prvotní registraci a následné čtení mailů s reklamou, které vám budou chodit do vaší elektronické schránky. Za jeden mail dostanete například jeden halíř, postupně více. Také jsou v tom různé ankety a její vyplnění vás obohatí o třeba i deset korun no a ještě je tu možnost, že někoho přivedete – doporučíte kamarádovi. Vše je založena na tom, že peníze dostanete až ve chvíli, kdy dosáhnete určité sumy. Jenže, většina je koncipována tak, aby těsně před tím, než na peníze dosáhnete, vám maily přestanou chodit, nebo něco v tom smyslu. A navíc se tím rozhodně nedá vydělat velká suma. Za měsíc třeba jen stovka, takže pokud vás to zajímá a láká, klidně to zkuste, bez velkého očekávání.

Prodej věcí

Zkuste zapátrat ve svém šatníku, knihovně, anebo v krabicích s odloženými věcmi. Jistě se tam najdou nějaké „poklady“. Prostě cokoli, co již nepotřebujete a víte, že potřebovat nebudete. Často se tak lidé zbavují věcí po rozchodu, nebo pokud přiberou, zhubnou, dostudují,… možností je mnoho. Jestliže máte doma věci, na které jen sedá prach, nebo jsou tam prostě už k ničemu, neváhejte a prodejte je co nejdříve přes internet. Je spousta serverů, jež nabízí možnost rychlého a jednoduchého uveřejnění inzerátu. Jen od toho neočekávejte mnoho. Může se stát, že se vám nikdo několik týdnů neozve, ale poté najednou se najde mnoho zájemců.

Kdy co prodat

Také dost záleží na tom, jaké zboží a ve kterém období prodáváte. Tak například začátek školního roku je ideální na prodej učebnic, které již nepotřebujete. Na podzim a s blížící se zimou se zas dobře prodávají kabáty, šály, ale i lyže nebo lední brusle. K inzerátu přidejte skutečné foto. To zvýší efektivnost inzerátu i to, že zboží prodává normální, běžný člověk a lidé pak k tomu mají větší důvěru. Je zbytečné, pakliže máte doma nějaké věci, které nepoužíváte, aby vám zabírali prostor. Prostě je zveřejněte a poté vás může těšit příjem peněz.

Koupit, prodat

Někteří lidé jsou v prodávání přes internet tak zběhlí, že vyhledávají inzeráty a pokud je nějaké zboží opravu velice levné, koupí jej s tím, že je opět prodají. Toto je jistý risk a nedoporučuji pro osoby, které se v tomto odvětví ještě neorientují. Je potřeba znát dobře daný výrobek a odečíst i náklady spojené s doručením a to tak, aby z toho dotyčný překupník měl výnos. Jinak ztrácí smysl.

Nabízet vlastní výrobky a služby

Díky bezplatné inzerci můžete dokonce prodávat i své vlastní výrobky nebo služby. Například pokud jste dobrá kadeřnice, nabízejte například vlastní slevové poukazy na vaše služby. Můžete tak díky internetu získat nové klienty a stálé zákazníky. Existují také portály, které jsou určené přímo pro prodej a nákup vlastnoručně vyrobeného zboží. Často se nabízí šperky, ale mohou to být také malované hrníčky, rušně šité kabelky, anebo oblečení, také pletená móda, svíčky a mnoho dalšího. Pokud vás něco baví dělat, pak udělejte pár výrobků a zkuste je přes internet prodat. Najednou se vám mohou množit objednávky.

Vlastní stránky

Jestliže vlastníte vlastní internetové stránky, nabídněte plochy k inzerci firem. Nejlépe se budou chytat podobně zaměřené společnosti, anebo kontaktujte reklamní agenturu s tím, že jste schopni poskytnout určitou plochu za určité peníze. Sami vám klienta seženou. Musíte však umět to, co jim slíbíte také splnit. To znamená, že administrace nesmí být pro vás problém a ideální je, přímo si to předem zkusit.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články