Investujte sami do sebe

12.12. 2013 • Investice

Spoustu lidí žije se svými financemi ze dne na den a ani si neumí představit, že by mohli do něčeho investovat, nemají na to ani prostředky. Pokud už se rozhodnete se svými financemi dělat nějaké psí kusy, jsou investice na místě. Na světě je spoustu chytrých lidí, kteří Vám s Vaší volbou pomohou, případně nějak poradí. Pokud jste zatím na cestě, kdy objevujete nové možnosti investic a je tento svět zatím neprobádaný, máme pro Vás několik tipů, jak bezpečně investovat nejprve sami do sebe a později i do jiných oblastí.

Jak investovat peníze do sebe

Máte jasno v tom, co chcete v životě dělat? Co Vás baví, co rádi děláte? Pokud chcete investovat peníze, je vhodné zeptat se sám sebe, jestli chcete investovat do něčeho, o co se už nebudete muset dál starat nebo do něčeho, k čemu si vytvoříte citový vztah a pomůžete svým penězům i tím, že budete v dané oblasti aktivnější. Jestli máte koníčky, které rádi děláte, zvažte dobře investici do právě těchto koníčků. Pokud vymyslíte způsob, jak se Vám penízky vrátí, zaplatíte si tím i věci, které Vás baví a ve výsledku za ně nic neutratíte nebo na tom ještě vyděláte. 

Pro lepší představu Vám teď uvedeme pár příkladů.  Pár kamarádů hraje rádo stolní fotbal (fotbálek). Chodí jej hrát různě po hospodách a utrácí za pivo, jídlo a další věci, i když dobře ví, že vždycky nechají v hospodě mnohem více peněz, než kdyby jej mohli hrát někde jinde. A tak se domluví, že seženou nějaký levnější fotbálek, složí se na něj a umístí ho na nějaké místo, kam chodí lidé každý den a kam budou chodit i oni, když se na tom domluví. Fotbálek nakonec umístí do kulturního střediska, kde probíhá spoustu zájmových kroužků a dalších aktivit, takže mají příjem z toho, že na fotbálku někdo hraje. Když si přijdou zahrát sami, nic neplatí. Díky tomu, že nechodí do hospody, neutratí tak ani za pití nebo hospodské jídlo. Peníze, které investovali, se jim do dvou let vrátí. Neutrácí za hraní fotbálku, protože hrají zadarmo. Pokaždé, když půjdou vybrat z fotbálku peníze, které tam někdo naházel, je to jejich čistý zisk.

Pokud Vás tento případ zaujal, pak byste se měli zamyslet nad tím, co Vás baví, za co utrácíte peníze? Někoho baví hraní deskových her a je spoustu klubů deskových her, které uvítají nové investory. Baví Vás sport? Investujte do nějakého sportovního zařízení, sportujte tam sami a umožněte tam sportovat i druhé, ať se Vám to zaplatí. V nejhorším případě si takovouto investicí zaplatíte vlastní koníček, a jestli to vyjde, vrátí se Vám peníze vícenásobně. Pokud zvládnete investovat sami do sebe, pak je to jen krůček k tomu, abyste ukočírovali investice, které nemáte přímo pod kontrolou. Základem je nechat si zaplatit za to, co Vás baví. Pokud na tom ještě vyděláte, pak jste našli investici přesně pro Vás.

Naučit se hospodařit s penězi není nijak jednoduché a chce to i slušnou porci odvahy. Jakmile se ale jednou pustíte do toho, vidina rozmnožených peněz Vás požene kupředu a budete schopni dokázat, co si umanete…

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Investice'
Tipy na jiné články