Proč je Binance jedna z nejlepších kryptoburz?

09.06. 2019 • Zajímavosti

Binance je celosvětová internetová burza, na které lze obchodovat desítky kryptoměn. Binance je čistě kryptoměnová burza, takže nepodporuje žádné tradiční měny. V portfoliu ovšem najdete alternativu k americkému dolaru v podobě kryptoměny Tether (USDT), která má stejnou hodnotu jako americký dolar. Burza funguje od roku 2017 a provozující společnost (Binance INC.) sídlí na Maltě, kam se přesunula z Japonska kvůli neshodám s tamějšími úřady.

Binance: Burza nebo směnárna?

Angličtina burzy a směnárny nerozlišuje. Obojí označuje jediným slovem (exchange), což má za následek menší zmatek a chaos. Některé směnárny jsou mylně označovány jako burzy nebo naopak. Jedná se ale spíše o formalitu, protože v konečném důsledku lze burzy a směnárny dobře rozlišit podle nabízených služeb i podle struktury poplatků.

Binance se řadí mezi burzy, byť některé české weby mylně uvádí, že se jedná o směnárnu. Na platformě se párují objednávky klientů a Binance je jen prostředník, který zajišťuje chod platformy. Do transakcí tedy vůbec nemusí vstupovat. Binance mimochodem patří mezi největší burzy, což je patrné i ze seznamu burz na webu CoinMarketCap. Tento seznam mimochodem obsahuje jen burzy, takže například populární směnárna Coinbase v seznamu není. I to tedy dokazuje, že Binance nemůže být směnárna.

Obchodování kryptoměn přes Binance

Burza Binance provozuje přehlednou a praktickou obchodní platformu, která podporuje asi 100 různých kryptoměn. Nechybí zde Bitcoin (BTC), Litecoin, Ethereum, Ripple ani IOTA. Kromě toho na burze můžete obchodovat token BNB (Binance Coin), což je speciální kryptoměna burzy. Kryptoměny na platformě tvoří přes 300 měnových párů, což z Binance dělá jednu z největších a nejrozmanitějších burz na světě.

Binance podporuje tři typy objednávek: Limit, Market a Stop-Limit. U objednávky Limit zadáváte požadovanou kryptoměnu, množství k nákupu/k prodeji a kurz, za který chcete obchodovat. Objednávka Limit se nemusí zrealizovat ihned, protože musí čekat na vhodnou protinabídku se stejným kurzem. U objednávky Market nevyplňujete kurz, takže se objednávka vyplní ihned za nejlepší dostupnou cenu. Třetí typ objednávky (Stop-Limit) je vlastně čekající objednávka typu Limit, kde navíc vybíráte cenu, při které se objednávka aktivuje.

Při obchodování přes Binance musíte investovat vždy alespoň 0,001 BTC. Na Binance obchodují tisíce lidí, takže likvidita je vysoká a rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou nízký. Transakce jsou jinými slovy rychlé a levné. Platforma podle oficiálních informací zvládá přes milion transakcí za sekundu.

Poplatky a limity

Na burze Binance se platí poplatek 0,1 % za transakci, což je srovnatelné s konkurenčními burzami. Poplatek lze ale snížit jednoduchým způsobem na polovinu (0,05%). Stačí nakoupit tokeny BNB a používat je k placení poplatků. Sleva na poplatky při placení tokeny BNB je ovšem dočesná a každý rok se snižuje.

Jakmile si vytvoříte účet a pošlete na něj peníze, tak můžete začít obchodovat. Každý den lze z účtu vybrat celkem 2 BTC. Pokud by vás tento limit omezoval, tak můžete na účet nahrát kopie osobních dokumentů, čímž zvýšíte denní limity na 100 BTC.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články