Jaké finanční produkty a služby nabízí Komerční banka

21.02. 2014 • Tipy a rady

Na finančním trhu působí mnoho bank, ať už těch tradičních či internetových. Jejich klientela je různě velká. Mezi největší české banky u nás patří Komerční banka.

Komerční banka (KB) je akciovou společností působící na českém trhu. Z její větší části (60%) ji vlastní finanční skupina Société Générale, což je francouzská obchodní banka mající centrálu v Paříži. Patří mezi nejstarší francouzské banky. Komerční banku vlastní od roku 2001.

Z dalších významných akcionářů banky to jsou Chase Nominees Limited, Nortrust Nominees Limited a State Street Bank and Trust Company.

Komerční banka byla založená roku 1990. Vznikla vyčleněním se ze Státní banky československé. Sídlo má v Praze.

KB je univerzální bankou nabízející služby v retailovém, podnikovém a investičním bankovnictví. Má širokou síť poboček (kolem 400), distribučních sítí i bankomatů (cca 700). Služeb Komerční banky využívá přes 1,6 milionů zákazníků.

Finanční produkty a služby pro občany

Komerční banka nabízí své finanční produkty nejen běžným občanům, ale také podnikatelům a veřejnému sektoru. My si však ve výčtu produktů přiblížíme pouze nabídku pro fyzické osoby.

Klasické finanční produkty a služby

Komerční banka je univerzální banka nabízející všechny běžné finanční produkty a služby. Patří mezi ně běžné účty, půjčky, nástroje na spoření (spořící účty, termínované vklady), úvěry na bydlení, ale také můžete prostřednictvím KB své peníze investovat prostřednictvím fondů, garantovaných vkladů, atd.

Komerční banka má ve své nabídce produkty pro občany, ale i studenty nemající svůj příjem a cizince.

Specializované finanční produkty a služby

Kromě klasických finančních produktů a služeb poskytuje ještě Komerční banka specializované finanční produkty a služby. Seznámíme se s nimi alespoň ve stručnosti:

Spoření na penzi: Produkt může mít každá fyzická osoba starší 18 let s trvalým pobytem v ČR či má-li bydliště na území jiného státu EU. Může mít také doplňkovou formu pro právnické osoby jako součást programu pro zaměstnance. KB nabízí účastnické či transformované fondy, přičemž první druh je bez garance návratnosti vložených prostředků a bez výsluhové a pozůstalostní penze. Oba fondy mají státní příspěvek, daňové úlevy, umožňují příspěvky zaměstnavatele a zachovává nároky na dědictví.

Stavební spoření: KB nabízí stavební spoření v rámci Modré pyramidy. Vklady úročí 2 % ročně. Platí zde veškeré výhody vyplývající z produktu obecně. Lze také získat Moudré spoření s rostoucím úrokem, v rámci kterého je možné dosáhnout úročení až 3 % ročně. Nabídka je určená pro klienty, kteří mají u Modré pyramidy smlouvu o stavebním spoření po vázací lhůtě či těm, kteří se ke konci této lhůty blíží.

Faktoring: KB nabízí několik druhů factoringu. Jsou jimi factoring tuzemský, exportní, importní a modifikovaný. Základní tuzemský factoring funguje na principu odkupu, financování, správě a inkasa krátkodobých pohledávek, jež vznikly na základě dodávek služeb či zboží tuzemským odběratelům. Jde však o produkt, který je určený pouze obchodním či výrobním společnostem.

Pojištění: Komerční banka také nabízí celou škálu pojištění osob i majetku. Z produktů pojištění osob to jsou: pojištění schopnosti splácet k hypotečnímu úvěru KB, pojištění schopnosti splácet ke spotřebitelskému úvěru, Vital Invest (investiční životní pojištění kombinující životní pojištění a investici do fondů), Dětské životní pojištění Brouček, Vital Premium (prémiové životní pojištění), MojePojištění, Cestovní pojištění, MojeJistota (rizikové životní pojištění). Z pojištění majetku to jsou produkty: klasické pojištění majetku, pojištění platebních karet Merlin a autopojištění.

Internetové bankovnictví u Komerční banky

S Komerční bankou můžete komunikovat a provádět většinu bankovních operací prostřednictvím internetu. K tomu je určená služba MojeBanka, která je určená občanům podnikatelům i firmám.
Obsluha je jednoduchá, intuitivní a nemusíte se bát ani zabezpečení. KB používá moderních bezpečnostních řešení, která jsou založené na standardech elektronického podpisu. Komunikace probíhá v protokolu SSL. Každou aktivní operaci podepisuje uživatel elektronickým podpisem.

Díky službě MojeBanka ušetříte čas, budete mít kontrolu nad pohyby na účtech, přehled a další výhody. Využít můžete i profesionální uživatelské podpory dostupné rovněž v anglickém jazyce.
Internetové bankovnictví vzniká na základě smlouvy. Je třeba se prokázat platným občanským průkazem. Vytvoří se osobní certifikát pro zabezpečení komunikace a pak je možné začít internetové bankovnictví používat. Někteří kritizují KB s tím, že uvedení internetového bankovnictví do provozu je náročnější.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články