Kdy se vyplatí půjčka do výplaty?

02.10. 2017 • Půjčky a hypotéky

Nejlepší půjčka je žádná půjčka, ale někdy zkrátka není zbytí. Nemusí se přitom jednat o „klasický“ úvěr se splatností několika měsíců až let, ale třeba o rychlou půjčku před výplatou, jejíž splatnost je mnohem kratší, a navíc jednorázová. Tento typ půjčky je ovšem trochu dražší, a proto byste k němu měli přistupovat rozvážně. Jinými slovy – půjčujte si jen v nutných případech, a to od prověřených nebankovních společností. Co to znamená v praxi?

Jaké důvody jsou pro půjčku „oprávněné“?

Rychlé SMS půjčky by měly sloužit jako řešení nedostatku finančních prostředků před výplatou. Vzhledem k tomu, že jde o částku ve výši několika set až tisíc korun, většinou slouží na pokrytí nečekaných výdajů, jako jsou například opravy spotřebičů či auta, úhradu nedoplatku za energie, ale také na nákup potravin. Někteří lidé půjčky online využívají jako „železnou rezervu“ na dovolenou. 

Ať už však si půjčíte na cokoliv, důkladně si smysl půjčky promyslete a zažádejte o ni pouze v případě, že peníze opravdu potřebujete. Zároveň se půjčován snažte do budoucna vyhýbat a raději si tvořte rezervu z vlastních zdrojů

Nebankovní trh je nyní bezpečný

Ještě relativně nedávno byly rychlé půjčky online spojeny s určitými riziky. Nabízely je tisíce nebankovních společností, z nichž většinu tvořili úvěroví predátoři a lichváři. Od prosince roku 2016 mohou půjčky poskytovat pouze licencované subjekty, na které dohlíží ČNB.

Chcete si půjčit ZDARMA?

Když už se pro rychlou půjčku rozhodnete, měli byste si vybrat tu nejvýhodnější. A může být něco výhodnější než první půjčka do výplaty zdarma? V současné době ji najdete například u Via SMS a několika dalších prověřených poskytovatelů.

Dodržíte-li smluvené podmínky, vrátíte pouze tolik, kolik si půjčíte – bez jakýchkoliv úroků a poplatků navíc.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články