Offshore podnikání v daňových rájích

13.05. 2020 • Tipy a rady

Daňovým rájem bývá označená taková země, která umožňuje společnosti či fyzické osobě podnikání s velmi nízkým, ne-li nulovým zdaněním. Zpravidla se jedná o označení používané pro státy, které mají nižší daně oproti zemi, ve které se společnost nebo podnikatel vyskytuje.

Daňové ráje poskytují investorům mimo jiné i obchodní anonymitu, díky které nejsou většinou osobní údaje podnikatelů veřejně dostupné. Pozitivum také nabízí v podobě snadné administrativy díky elementárním zákonům země, která působí jako daňový ráj.

Jurisdikce poskytují investorům různé přínosy, přičemž každá z výhod bývá odlišná na základě rozmanitosti států. Tyto výhody daňových rájů je možné nakombinovat tak, aby investorovi co nejvhodněji splnily záměr.

K nejoblíbenějším daňovým rájům světa patří Seychelles, Belize a Velká Británie, ve kterých je možné založit společnosti pod částku 1.000 eur. Mezi další oblíbené jurisdikce patří například i Kajmanské ostrovy, Hong Kong či Gibraltar.

Offshore společnosti

Co znamená výraz offshore společnost? Jedná se společnost založenou a registrovanou v jiném státě se znatelně nižšími daněmi, než v jakém investor společnost řídí. Zpravidla se jedná o daňové ráje.

Podnikání v takové jurisdikci nabízí řadu výhod v čele s daňovou úsporou. Dalším plusem může být anonymní vlastnictví, které je veřejnosti nepřístupné. Offshore společnost může být využitá i jako ochrana nemovitosti či movitého majetku v případě potřeby.

V neposlední řadě zde hraje roli i prestižní působení společnosti v zahraničí. Aby mohla být činnost společnosti zachována, musí firma splnit i určité podmínky.

Založení offshore společnosti závisí na tom, jestli chcete vytvořit společnost přesně podle Vašich představ a požadavků nebo zdali máte zájem o tzv. ready-made offshore společnost. V druhém případě se jedná o převedení již připravené a založené firmy na nového vlastníka-tedy na Vás.

Takové společnosti byly založeny výhradně pro následný prodej novému majiteli. Seznamy ready-made offshore společností jsou volně dostupné, a tak si bez dalšího zařizování a ztráty času můžete společnost ihned vybrat a koupit. 

Více informací a možnost konzultace této problematiky najdete na stránkách www.parkerhill.cz.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články