Půjčka pro studenty - jak na ni?

20.02. 2014 • Půjčky a hypotéky

V dnešní době se zabývají otázkou peněz snad všichni. Doba není lehká a rozhodně nepomáhá ani mladým lidem. Místo toho, aby stát a veřejnost podporovala studium mladých lidí a tím podpořila jejich nadějnou budoucnost, je tomu spíše naopak. Mnoho mladých nadaných a inteligentních lidí si nemůže dovolit studovat a tím si zajistit dobrý život. Je to většinou z finančních důvodů. Studium je dnes velice drahou záležitostí a stále více škol zavádí ještě navíc k dalším nutným výdajům ke studiu školné. Školné bývá řádově v desetitisících a většina lidí si tento luxus dnes opravdu nemůže dovolit. Někteří se tedy smiřují se svou budoucností a místo do školy nastupují do práce, která je pod jejich úroveň a tím také do budoucna zakrní.

Není tedy vůbec proč se divit tomu, že si hodně lidí chce vzít na své studium půjčku. V zahraničí je tento jev zcela běžný a studentskou půjčku využívá téměř každý student. V zahraničí to funguje tak, že si mladí lidé vezmou půjčku a finanční prostředky splácejí až po ukončení studia, když už jsou schopni vydělávat. V naší zemi zatím tyto druhy půjček ještě nejsou schváleny, byť máme již něco velice podobného. Mladí lidé, stejně jako kdokoli jiný, si může pořídit půjčku od bankovní nebo nebankovní společnosti. Rozhodně je větší jistota čestnosti spolupráce s bankovní společností. Ty nabízejí půjčky pro studenty, které mohou mít podobu klasického úvěru, kontokorentu nebo spotřebitelského úvěru. Pokud se jedná o vyšší částky, tak si musí studenti uvědomit, že budou zcela jistě potřebovat ručitele nebo spoludlužníka. Pouze v případě kontokorentu a nižších částek tohle není nutné, ale v tom případě si musí žadatel uvědomit, že si může půjčit pouze finance v minimální výši. Mnohem dostupnější jsou půjčky od nebankovních společností. Tyto druhy půjček lidé vyhledávají stále ve větší míře. Finance jsou takto lehce získatelné, ovšem jejich vrácení se prodraží mnohem více, než vrácení financí od bankovní společnosti.

Klasické nebankovní studentské půjčky jsou velice podobné půjčkám pro nezaměstnané. Jsou velice snadno dostupné a může je získat i ten, co již finanční problémy má. Dnes jsou nebankovní půjčky již zcela běžné a využívá je stále více a více lidí. Většina nebankovních společností se nezabývá tím, jestli má již žadatel záznam v rejstříku dlužníků, což je opravdu velkým kladem. Pro studenty jsou tyto půjčky tedy velice jednoduše získatelné. Popularita těchto půjček je zejména kvůli tomu, že není požadováno potvrzení o pravidelném příjmu ze zaměstnání nebo podnikání. Půjčka je tedy vyřízena velice rychle a to z toho důvodu, že se nemusí nic zdlouhavě prověřovat. To je velký plus oproti bankovním půjčkám. Další velký klad nebankovní půjčky, je možnost jejího sjednání online. To je již v dnešní době skoro pravidlem. Na internetu si může každý najít ten druh půjčku, který mu vyhovuje nejlépe, může si ji také porovnat s jinými půjčkami, které jsou na našem trhu a ve finále ji může sjednat a kompletně vyřídit bez zbytečného papírování z pohodlí vašeho domova. Je to velice jednoduché. Vyplní se online žádost a smlouva k podpisu bude doručena až domů. Budete si ji tedy moct v klidu celou pročíst a prostudovat. Nemusíte tedy nikam chodit a nic jiného zařizovat. Tímto způsobem si může mladý člověk vyřídit studentské půjčky bez ručitele.

Dalším velmi podstatným kladem nebankovní půjčky je fakt, že se tyto společnosti nezabývají registrem dlužníků. Tomuto byste se při žádosti o úvěr v bance rozhodně nevyhnuli. Neznámějším registrem je v České republice zejména Centrální databáze dlužníků, pokud by v ní měl žadatel záznam, úvěr by od bankovní společnosti s největší pravděpodobností nedostal a celá žádost by tak byla pouhou ztrátou času. U nebankovních poskytovatelů tomu tak rozhodně není. Ti většinou tento registr ani neprohlížejí. Pokud se tady rozhodnete si vzít půjčku od nebankovní společnosti, měli byste o ní nejdříve informovat. To, že je půjčka od těchto společností jednoduchá na vyřízení, ještě neznamená, že to nemůže být podvod. Raději se vždy o společnosti informujte. K tomu vám velice dobře poslouží zejména internet. Na něm najdete veškeré potřebné informace, které potřebujete. Vybírejte si tedy raději společnost, která je známá a uznávaná. Kvalitní společnost, ač nebankovní, jedná se svými klienty vždy slušně, férově a zdvořile. Dokáže zajistit bezpečí a kvalitu poskytovaných služeb, stejně jako společnost bankovního rázu. Vždy si vybírejte půjčky, které jsou bez poplatků předem, takovéto půjčky jsou totiž vždy podvodné a vy na ně doplatíte. Pokud si chcete zjistit, jestli je pro vás půjčka výhodná či nikoli, můžete si najít na internetu kalkulačku úvěru, díky které získáte potřebné informace. Můžete si vybrat jednoduchou i praktickou kalkulačku, do které zadáte během několika málo minut potřebné informace, a vzápětí vám vyjede přesně to, co potřebujete.

Dnes už tedy nemusí člověk zoufat, pokud potřebuje finance na zaplacení svého studia. Současnost dává nám všem různé možnosti, které musí člověk využít, pokud nechce strávit zbytek života vykonáváním práce, která je pro něj podřadná. Záleží na každém, jaký druh půjčky si vybere. Bankovní i nebankovní verze jsou velice zajímavé, a pokud o ně má člověk zájem, může si vybrat tu správnou přímo pro něj. Hledáte-li jistotu, obraťte se na bankovní půjčku, a pokud chcete peníze hodně snadno, určitě využijte nabídek nebankovních společností.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články