Jak sehnat brigádu na doma

25.06. 2014 • Tipy a rady

Brigády jsou rozmanité. Liší se v mnohých faktorech a jedním z nich je i místo vykonávání. Nemůžete v rámci brigády nikam chodit, nebo máte jen několik volných hodin denně? Můžete si najít brigádu na doma. Jak jí hledat?

Brigády na doma a jejich výhody

Brigády na doma jsou pro někoho jediným řešením, jak si nějakou brigádu najít. Hodně jich využívají ženy na mateřské dovolené, které mají někdy přes den několik hodin času, ale musí být doma s potomkem. Brigády na doma využívají i lidé, kteří mají zaměstnání, ale chtějí si ještě nějakou korunu přivydělat. Vhodné jsou i pro čilé důchodce, studenty, nezaměstnané...Zkrátka pro kohokoliv, kdo si vyšetří nějaký čas, ve kterém si chce přivydělat. Výhodou je i to, že neztrácíte čas ani peníze cestováním.

Kromě toho, že je brigáda na doma pro mnohé jedinou šancí jak si přivydělat, je oblíbená i pro svou pohodlnost.

Možnosti brigád na doma

V současné době je možností brigád na doma mnohé více, což umožňují moderní informační technologie a připojení k internetu.

Celkově mohou být brigády na doma velmi rozmanité. Uveďme si alespoň některé:

• různé možnosti práce přes internet: Přes internet si můžete najít obrovské množství rozmanitých přivýdělků. Někdy je třeba se něco naučit. Konkrétně co a kolik času vám to zabere, záleží na tom, jakou práci přes internet hledáte. Rozšířené brigády na doma jsou např. různá administrativa kolem provozu internetových obchodů, psaní článků, posílání či naopak přijímání emailů atd. Některé brigády na doma přes internet vám dokonce umožní vytvoření pasivního příjmu. Zde je však nutné si věci kolem toho nastudovat a zpočátku věnovat dané činnosti více úsilí. V posledních letech je oblíbený především affiliate marketing, což je nástroj internetových firem. Funguje na principu provázanosti stránek prodejce služeb a těch, kteří služby doporučují. Pokud se je rozhodnete doporučovat, vytvoříte si vlastní stránky a celkově se staráte o propagaci produktu. Firma vám platí provizi za přivedené zákazníky. Je třeba si rozmyslet, které zboží a služby se nejvíce vyplatí prosazovat.

• kompletování různých předmětů: Tyto brigády na doma tu byly ještě před informačními technologiemi a na pracovním trhu jsou nabízené dodneška. Kromě kompletování různých předmětů se také nadepisují obálky, připravují reklamní balíčky atd. Práce jsou různě placené, ale mnohé z nich představují poměrně velkou dřinu za málo peněz.

• dotazníková akce: Klasické dotazníkové akce na ulici sice nejsou prací na doma, ale také je můžete dělat ve svém volném čase. Některé dotazování probíhá prostřednictvím mobilního telefonu. To můžete dělat odkudkoliv. Předem se však s firmou domluvte, bude-li vám telefonáty proplácet. Pokud ne, brigáda by se vám mohla výrazně prodražit.

Jakým brigádám se vyhnout?

Budete-li si hledat konkrétní brigádu na doma, buďte velmi ostražití. Nesetkáte se jen se seriózními nabídkami. Naopak. Podvodníků, kteří zájemce o takovou brigádu podvedli a stále podvádí, je hodně.

Dejte si především pozor na brigády na doma, které po vás požadují vstupní kapitál. Dělají to sice i seriózní firmy, které chtějí, abyste si sami zaplatili materiál a až pak zkompletované výrobky od vás odkoupí, ale také se může jednat o podvod. Firma si od vás vezme peníze a už se vám nikdy neozve. Někdy může být podmínkou brigády koupě nějakého produktu, zaplacení vstupního školení atd.

Také si dejte pozor na firmy typu letadla či pyramidy. V nich si nevyděláte. Poznáte je podle toho, že vám nabízí skvělé výdělky, berou na brigádu každého a snaží se vás ochromit svým vlastním úspěchem ve společnosti.

Pokud si chcete sjednat brigádu s nějakou firmou, pokuste se o ní sehnat co nejvíce informací. Díky internetu to není složité. Podívat se můžete i do obchodního rejstříku a ve firmě se bez ostychu ptejte na všechno, co vás zajímá. Součástí spolupráce vždy musí být pracovní smlouva, ve které jsou uvedené všechny náležitosti. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, konzultujete ji s odborníkem či s někým zkušenějším.

Shrnutí výhod a nevýhod brigády na doma

Hlavními výhodami brigády na doma je, že je pohodlná, umožňuje vám pracovat jen několik hodin denně a v čase, kdy se to hodí vám. Další nespornou výhodou je, že ušetříte čas i peníze dopravou za prací. U brigád na doma se většinou platí za práci, nikoliv hodinovou sazbou. Díky tomu je výdělek zcela podřízený vašemu pracovnímu tempu a šikovnosti (ne pro každého to je výhoda).

Nevýhodou brigády na doma je, že si musíte dávat větší pozor, abyste se nestali oběti podvodu. Dalším úskalím je morálka a vůle. Mnoho lidí má problém dostrkat se k práci, když nemusí (nemají pevně stanovenou pracovní dobu). Vždy je něco příjemnějšího než pracovat. Je na vás, jak se toho zhostíte.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články