Zákaznickéí karty Billa, TESCO, Česká pošta nebo Sportisimo

18.02. 2014 • Tipy a rady

Pokud máte nějaký svůj oblíbený obchodní řetězec, už jste se určitě v minulosti zamysleli, zda byste za svoji zákaznickou přízeň nemohli náhodou získat nějaké výhody. Díky šťstným okolnostem máte u některých vybraných prodejců tuto možnost zajištěnou! Jsou jimi například prodejny Billa, Tesco, Sportisimo nebo dokonce i Česká pošta! Tyto jmenované subjekty mají pro své návštěvníky zařízeno něco, co lze souhrnně nazvat zákaznickým klubem. Pojďme se tedy na jeden po druhém podívat a říci si, jaké výhody nám do života mohou přinášet. Lidé se bohužel o výhody často připravují jen díky lenosti dozvědět se něco více.

TESCO Clubcard

O TESCO Clubcard musel slyšet určitě každý, kdo do tohoto velkého řetězce alespoň jednou zavítal. Zpravidla se vás pokaždé při placení zeptají, zda jste držitelem zákaznické karty či nikoli. Pokud však nejste, ochuzujete jen sami sebe. Peníze tam přece utratíte, ale o výhody se dobrovolně připravujete? Přitom zřízení TESCO Clubcard je velmi snadné a ihned po vyplnění formuláře dostanete kartu již aktivní. Proto je vám umožněno využít jejích služeb hned při prvním nákupu. A v čem se vám tedy tato karta vyplatí? Princip je jednoduchý – při každém placení necháte svoji kartu načíst pomocí čárového kódu. Na vaši kartu vám bude za každých deset korun utracených v prodejně TESCO připsán 1 bod. Za sto korun je to pak deset bodů a tak dále. V případě, že máte na své kartě nastřádáno bodů 300 (což tedy znamená, že jste za zboží utratili 3 000 korun českých), přijdou vám poštovní cestou nákupní slevové poukázky. A to jak slevové poukázky na zboží dle vlastního vkusu a výběru, ale i slevové kupony na jednotlivé předem vybrané zboží.

Pokud byste rádi sledovali, kolik bodů na své kartě aktuálně máte, máte možnost sledovat každou účtenku – ano, údaj na ní naleznete. Jinou možností je zavolat na poradní linku zdarma a ještě jinou variantou je sledování pravidelného vyúčtování, které vám přijde poštou zhruba jednou za čtvrt roku. Kartu Clubcard lze užívat ve všech prodejnách TESCO, libovolně, zda v hypermarketech, supermarketech, expresech a podobně. Výjimkou jsou však čerpací stanice TESCO, kde uplatnění karty není možné.

CITI BILLA kreditní karta

Prodejny Billa nestojí stranou, a také si pro své zákazníky připravily výhodnou kartu, v tomto případě CITI BILLA kreditní kartu. Jedná se o nový druh karty, který v sobě kombinuje výhody City kreditních karet a Billa karet. Pomocí této karty můžete naráz nakupovat se slevou 3% a naráz sbírat Billa body. Billa body oceníte následovně: buď máte možnost proměnit je za BONUS body, nebo za možnost nákupů se slevou až 60%.

Majitel CITI BILLA kreditní karty podléhá i dalším slevám, výhodám a akčním nabídkám, které lze jen těžko vypsat všechny naráz. Každý zájemce o tuto klubovou kartu udělá nejlépe, bude-li se o výhodách informovat na vybrané pobočce Billa prodejny. Lákavá je též příležitost žádat o vystavení CITI BILLA kreditní karty skrze internetový on-line formulář.

A závěrem ti, kteří se rádi probírají týdenními akčními nabídkami zboží na prodejnách Billa, určitě ocení, že v letácích naleznou nejrůznější položky zlevněné právě cíleně pro držitele karty. Na běžné zákazníky tyto slevové akce neplatí – a to už je trochu jiná „páka“. Proto dobře rozmýšlejte, zda se vám CITI BILLA karta přeci jen nevyplatí...

Zákaznická karta České pošty

Pokud vás nenapadlo, že i Česká pošta může nabízet stálým zákazníkům slevy, nejste sami. Ale to je jen o důvod navíc, proč v tomto článku tuto výjimečnou možnost zmínit. Zákaznická karta existuje ve dvojím podání – v podání pro firmy a v podání pro obyčejné uživatele. Karta pro běžné uživatele je určena všem, kteří na službách České pošty chtějí alespoň mírně ušetřit. Zákaznickou kartu si můžete sjednat buď on-line na internetových stránkách České pošty, nebo skrze osobní návštěvu jakékoli pobočky České pošty. Pokud si neumíte představit, k čemu je zákaznická karta na poště dobrá, ihned si to vysvětlíme. Tak například získáte možnost slev na vybrané poštovní služby. Za druhé se zbavíte zdlouhavého vyplňování podacích lístků, kdy za vás pošta odešle 10 dopisů či 5 balíčků bez nutnosti formulář vyplňovat. Získáte kontrolu o doručených zásilkách skrze emailovou zprávu do vaší schránky. Doporučené, Cenné i Obyčejné psaní budete mít až o tři koruny levnější. Na kolik se tato sleva vyšplhá, je jen na počtu odeslaných kusů.

Po zažádání o vyhotovení zákaznické karty České pošty vám bude tato karta doručena doporučeným psaním do vlastních rukou, čímž chce pošta zajistit nemožnost zneužití cizí osobou. Krom karty samotné v psaní naleznete také podmínky užití a nakonec i bezpečnostní kód, který slouží k bezpečné manipulaci s kartou (možnost blokace a podobně). Zákaznickou kartu můžete jednoduše používat na každé pobočce po jejím předložení. Tak směle do toho!

Věrnostní program Sportisimo klub

Poslední probíranou kartou v tomto článku je zákaznická karta, kterou podporuje prodejní řetězec Sportisimo. Jak jistě napovídá sám název, jedná se o největší prodejnu výrobků pro sport a volný čas. Klubových výhod je hned několik. Tak například vás neminou exkluzivní sezónní slevové nabídky, informace o akcích na e-shopu i na prodejnách, možnost přednostních výprodejů, ale o bonusy díky velkému objemu odebraného zboží nebo slevové poukázky na nejrůznější druhy sortimentu. S kartou automaticky získáváte on-line přístup ke svému zákaznickému účtu, možnost zapojovat se do vyhlášených soutěží, využívat odborné poradenství a mnoho dalšího.

Členy klubu Sportisimo se můžete stát buď na jakékoli pobočce tohoto prodejce, nebo díky on-line registračnímu formuláři na internetu. Také na tyto klubové karty sbíráte zákaznické body, přičem za každou jednu utracenou korunu českou získáte jeden bod na svoji zákaznickou kartu. Poté se již můžete těšit na výhodné poukázky, které vám na vaše konto doputují. Je dobré se předem informovat, v jaké výši musíte své nákupy každoročně uskutečnit, aby u vás vznikl nárok na slevové kupony. Před zřízením karty se tak sami sebe můžete otázat, zda se zrovna vám členství v klubu Sportisimo vyplatí či nikoli.

Tento článek si kladl za cíl ukázat vám možnosti, jak i tím, že utrácíte peníze, můžete „ušetřit“. Nejedná se samozřejmě o šetření v pravém slova smyslu, ale pokud vám někde nabízejí výhody za to, že utrácíte, je skutečně škoda jich nevyužít. Za členství v nejrůznějších zákaznických klubech se vůbec nemusíte stydět, ba naopak! Užívejte si to a užívejte všeho, co vám tento stav přináší... Přeji vám, ať jste v těchto klubech jen a jen spokojení!

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články