GE Money Bank

23.02. 2014 • Bankovní účty

Chcete začít využívat finančních produktů a služeb nějaké banky a nevíte, kterou si na českém trhu vybrat? Jednou z možností je i GE Money Bank. Pojďme si ji přiblížit.

O GE Money Bank

GE Money Bank je bankovní institucí spadající do finanční skupiny General Electric. Tato skupina je nadnárodní společností sídlící v Americe. Vznikla již v roce 1892. Kromě finančnictví se zaměřuje i na další oblasti. Jsou jimi především energetika a média.

GE Money Bank se ve své činnosti soustředí na bankovní produkty pro fyzické osoby, ale i malé a střední podniky.

V České republice byla banka založená roku 1998. V té době byla známá jako GE Capital Bank. Jde o významnou banku mající čtvrté místo na českém kapitálovém trhu.

Banka prosazuje inovativní přístup a hledání nových příležitostí. Snaží se být pro klienty jednoduchá, srozumitelná a prospěšná.

Ve své strategii má i společenskou odpovědnost postavenou na čtyřech pilířích. Jedná se o projekty:

Program podpory potřebným: Zaměřuje se na pomoc znevýhodněným dětem i dospělým, ale také na vzdělávání a ekologii.

Rozumíme penězům: Podporuje finanční vzdělávání prostřednictvím speciální výuky.

Život nápadům: Podporuje ženy podnikatelky.

Mamma Help: Soustředí se na podporu žen s onemocněním rakoviny prsou.

Bankovní produkty a služby

Běžné účty: Banka dává klientům na výběr ze čtyř běžných účtů - Genius Gratis, Genius Activ, Genius Silver a Genius Gold. Liší se měsíčním poplatkem a tím, jaké služby jsou v něm zahrnuté. Pro nejnáročnější klienty je určený účet Genius Gold s celou řadou výhod. K účtu získáte platební karty, prostřednictvím kterých si můžete vybírat z více než 700 bankomatů v České republice.

Spořicí účty: Založení, vedení i zrušení spořících účtů je zdarma. Spořicí účet Genius 6 vám umožní automatické převody z běžného účtu na spořící účet a zpět. Dalším spořícím produktem je Spořicí účet Gold. Peníze máte kdykoliv k dispozici. Je zde vyšší sazba při splnění podmínky investování do fondů.

Termínované vklady: Jsou určeny na dobu 1, 3, 6 a 12 měsíců či, 2, 3, 4 či 5 let a spořit můžete v českých korunách, eurech či dolarech. Kromě jednorázového termínovaného vkladu si můžete zvolit revolvingový vklad, který vám umožní dlouhodobě vydělávat.

Stavební spoření: GE Money Bank má ve své nabídce i stavební spoření se zaručeným výnosem a státní podporou. Je vhodné pro všechny, kteří chtějí spořit a v dalších šesti letech nebudou tyto peníze potřebovat. Stavební spoření je možné sjednat i pro děti.

Doplňkové penzijní spoření: Umožní šetřit si finanční prostředky na důchod. Je zde možnost příspěvků od zaměstnavatele a příspěvky budete dostávat i od státu. Jde o produkt poskytovaný ve spolupráci s ING Penzijní společností.

Kreditní karty: Jsou poskytované s revolvingovým úvěrem, což vám umožní jeho opakované čerpání. Vedení karty je na rok zdarma. Výhodou je, že vám vrací peníze z každého nákupu. Díky věrnostnímu programu Bene+ ušetříte. Úvěrový rámec je až 150 000 Kč a bezúročné období je až 50 dní. Kromě Kreditní karty Money Bank si můžete sjednat karty ING Karta, Avon karta, Visa Classic, MoneyCard, Karta bene+, O.K. karta, O.K. Premium.

Půjčky: Expres půjčka od GE Money Bank je poměrně oblíbený produkt bez ručitele, se kterým si můžete půjčit 30 000 až 600 000 Kč. Kromě toho vám banka umožní konsolidaci půjček (doba splácení až 96 dní), konsolidaci půjček zajištěnou nemovitostí, pojištění schopnosti splácet a infolimit, v rámci kterého vám každý měsíc budou nabídnutá půjčka.

Hypotéky: Účelová hypotéka je na účely bydlení. Nabízí zpracování úvěru a odhad nemovitosti zdarma. Můžete si sjednat hypotéku max. na 80 % z ceny nemovitosti. Kromě toho si můžete sjednat speciální úspornou hypotéku, která vám sníží výdaje na splátky při zápočtu úspor. Z dalších produktů nabízí GE Money bank konsolidaci půjček k hypotéce, konsolidaci půjček zajištěnou nemovitostí, refinancování hypoték, doplňkový úvěr k hypotéce a americkou hypotéku, která je neúčelová.

Auto: Jde o úvěr určený na financování automobilu. Touto cestou si pořídíte nové i ojeté vozy, motocykly a je možné si sjednat i pojištění.

Investování: Výrazněji své finanční prostředky můžete zhodnotit prostřednictvím investování do podílových fondů Základní rodina, Rozšířená rodina, Podílové fondy třetích stran. GE Money Bank má pro vás i produkty Investiční životní pojištění a Investiční životní pojištění Garance Plus.

Internetové bankovnictví

Své účty u GE Money bank budete moci ovládat prostřednictvím internetového bankovnictví, které vám umožní rychlý a bezpečný přístup k vašim financím. Internetové bankovnictví se snadno obsluhuje a umožňuje vám mnohem nižší poplatky, než jaké byste za své transakce platili na pobočkách banky. Pro větší zabezpečení se všechny operace potvrzují podpisovým certifikátem nebo mobilním klíčem.

U GE Money Bank můžete využít dalších možností přímého bankovnictví. Jsou jimi:

Internet Banka v mobilu: Jde o přístup k účtům prostřednictvím chytrého telefonu. Umožňuje vám rychlou a pohodlnou obsluhu.

SMS a E-mail Servis: Budete dostávat informace o dění na účtu či kreditní kartě. Získáte tak větší přehled.

Mobito: Umožní vám propojení mobilního telefonu s běžným účtem.

Mobil Banka: Budete svůj účet moci obsluhovat pomocí šifrovaných SMS zpráv.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články