Českomoravská stavební spořitelna

28.02. 2014 • Bankovní účty

Stavební spořitelna představuje banku, která může provádět svou činnost na základě bankovní licence. V České republice je několik stavebních spořitelen sdružujících se do Asociace českých stavebních spořitelen. My si přiblížíme Českomoravskou stavební spořitelnu.

O Českomoravské stavební spořitelně

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) je akciovou společností, která byla založená roku 1993. Stavební spořitelna má své sídlo v Praze. V symbolu má čtyři cihly a jejím maskotem je chytrá liška.

Soustředí se především na financování bydlení a zhodnocování úspor. Zpočátku se zaměřovala pouze na produkt stavební spoření a s ním související úvěry na bydlení. Své portfolio rozšířila o další produkty a služby roku 2002. Od té doby nabízí také penzijní připojištění a podílové fondy a postupně se přidaly i další bankovní produkty a služby.

Českomoravské stavební spořitelna své produkty šíří díky sítí finančních poradců, interních i externích.

Stavební spoření ČMSS

ČMSS poskytuje stavební spoření pro lidi v každém věku. Svůj produkt nabízí ve dvou tarifech, které se liší podle potřeb a budoucích záměrů. V rámci tohoto produktu je možné pravidelné spoření po dobu šesti nebo devíti let. Délku si můžete zvolit. Vklady mají zákonné pojištění.

ČMSS nabízí svým klientům výhody bonusového vkladu za vložení určité částky - min. 50 000 pro bonus 1,5 % a 100 000 Kč pro bonus 1,6 %. Zvýhodnění mohou získat ti, kteří mají smlouvu minimálně dva roky. Během prvních dvou let není možné čerpat překlenovací úvěr.

Tarify stavební spoření

Tarif Garant

Tarif Garant je určený pro ty, kteří plánují v budoucnu si vzít úvěr a chtějí mít zajištěný příznivý úrok. Úroková sazba se sjednává při uzavření smlouvy a platí po celou dobu trvání úvěru.

Variantou je úvěrový program Garant 15 mající nízké úročení a zároveň krátkou dobu splatnosti úvěru.

Tarif Variant

Tarif Variant umožňuje využití překlenovacích úvěrů o různé délce. Tento tarif má několik možností:

Variant15: Je vhodný pro ty, kteří chtějí financovat bydlení, úvěr chtějí rychle splatit a mohou si dovolit vyšší splátky.

Variant20: I tato varianta umožňuje splácení kratší dobu při vyšších měsíčních splátkách.

Variant25: Volí ji ti, kteří hledají kompromis mezi dobou splácení a výší měsíčního zatížení.

Variant30: Varianta je vhodná pro mladší klienty preferující nízké měsíční splátky, jimž zároveň nevadí delší doba splatnosti.

Úvěry a financování bydlení ČMSS

ČMSS nabízí různé produkty určené na financování bydlení.

úvěr: Základním produktem je úvěr ze stavebního spoření. Díky němu můžete financovat nákup nemovitosti či jeho rekonstrukci. Má příznivou roční úrokovou sazbu, zpracování žádosti je zdarma a můžete ho kdykoliv předčasně splatit bez sankce. Vybírat lze z několika tarifních variant.

překlenovací úvěr: Je určen pro ty, kteří nedosáhnou na klasický úvěr ze stavebního spoření. Bez zajištění si půjčíte až 500 000 Kč.

financování pro právnické osoby: Produkt je určený právnickým osobám pro financování staveb, rekonstrukcí, modernizací a budování infrastruktury. Lze financovat až do 100% hodnoty investice.

přeúvěrování: Pomůže vám vylepšit podmínky vašeho stávajícího úvěru.

hypotéka od Lišky: Pokud potřebujete více peněz, než kolik vám nabízí úvěr ze stavebního spoření, bude pro vás vhodná hypotéka od Lišky. Kromě toho před jejím schválením můžete využít předhypoteční úvěr i další doplňkové služby.

rizikové životní pojištění: Produkt, který ochrání rodinné finance v případě neočekávaných finančních problémů.

pojištění majetku a odpovědnosti: Produkt chrání dům, zahradu, domácnost a pomůže vám i v případě odpovědnosti za škodu.

Zajištění budoucnosti ČMSS

V rámci toho vám ČSSM nabízí:

důchodové spoření: Důchodové spoření ve II. pilíři umožňuje snížení odvodů do průběžného státního systému o 3 %, které získáte na soukromý účet. Nutný je však vlastní příspěvek ve výši 2 % hrubé mzdy.

doplňkové penzijní spoření: Má státní příspěvek a daňové úlevy.

investiční životní pojištění: Jde o produkt, který zajistí rodinu v případě nepříznivých životních situací a zároveň vám umožní peníze zhodnotit v jednou ze dvou programů investování.

Běžné účty ČMSS

ČSSM nabízí i běžné účty. Jsou jimi

Era osobní účet: Umožní vám efektivně spravovat osobní či rodinné finance. Je možné ho využívat prostřednictvím telefonu či internetu. Zdarma k účtu získáte mezinárodní platební kartu s bezkontaktní funkcí.

Era první konto: Produkt je určený pro spoření pro vaše potomky. Finance jsou v nadstandardním pásmovém úročení. Peníze se nemusí ukládat pravidelně a není tu žádná výpovědní lhůta.

Online účet od Lišky: Vyhovuje-li vám pohodlné ovládání účtu online cestou, bude pro vás tento produkt ideální.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články