Soukromý investor který opravdu půjčí

19.02. 2014 • Půjčky a hypotéky

Současná finanční situace je v mnoha rodinách poměrně zoufalá. Peněz se nedostává, zaměstnání je často nejisté, pokud vůbec nějaké je. A pokud si chcete půjčit peníze, narazíte na problém. Banky vám nepůjčí, nebankovní společnosti obvykle na vysoký úrok nebo za vyšší náklady (RPSN), Určitým východiskem může být půjčka od soukromého investora.

V případě, že hledáte nutně půjčku peněz a dosud jste nenašli příležitost, která by vám plně vyhovovala, ať už z důvodu administrativní zátěže u bankovních společností nebo z důvodů nevýhodných nabídek jiných firem, je zde právě řešení v podobě peněz od soukromého investora. Soukromý investor obvykle nemá připraveny stanardní finanční produkty ve smyslu konkrétní výše půjčky a úroků. 

Vždy vám připraví půjčku podle vašich požadavků, samozřejmě s ohledem na rizika a finanční prospěch pro samotného investora. Nicméně můžete narazit na solidní soukromé investory, kteří vám sestaví půjčku na míru a bude pro vás v dané situaci výhodná. Pokud vám nechce půjčit banka, ani společnosti zabývající se rychlými a krátkodobými půjčkami, tak zkuste právě některého ze soukromých poskytovatelů půjček.

Výhody půjček od soukromých investorů

Nespornou výhodou peněz od privátních poskytovatelů půjček je jejich relativně snadná dostupnost. Stačí získat kontakt na investora, oslovit jej s poptávkou půjčky a během pár minut či hodin víte, zda vám půjčí nebo ne. Investor obvykle neprovádí tak důkladné prověření klienta jako je to zvykem u nebankovních společností a především u bank.

Rychlost sjednání půjčky je díky malým administrativním nárokům investora. Nedílnou součástí výhod je i rychlost samotného převodu peněz na váš účet. V dnešní době již všechny banky disponují tzv. zrychleným převodem, kdy jsou peníze připsány ještě ten samý den, kdy byl podán příkaz k převodu (resp. příkaz k převodu musí být podán do 12:00).

U půjček od soukromých investorů nemusíte dokládat výši či pravidelnost vašeho příjmu. Zpravidla ani investoři nenahlížejí do registru dlužníků Solus.

Výhodou je nepochybně i fakt, že si můžete půjčit prakticky libovolnou částku od pár stokorun až po jednotky miliónů,

Možná úskalí půjček od soukromých investorů

Základní nevýhodou půjček od soukromých investorů je cena samotné půjčky. Ta se jednoduše vyjádří údajem RPSN. Pokud je tento údaj v tisících procentech, nebude to pro vás příliš výhodné. Každopádně pokud peníze potřebujete nutně a rychle, je tato půjčka obvykle poslední možností, jak peníze získat. Vždy ale porovnávejte výše úroků a celkové náklady na půjčku (RPSN).

Soukromé půjčky jsou zpravidla poskytovány na směnku. To pro investora znamená poměrně snadné vymáhání pohledávky v případě neplacení.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články