Rychlé půjčky 5000 Kč (Zaimo, Zaplo, CreditOn)

03.09. 2014 • Půjčky a hypotéky

Rychlé půjčky, mikropůjčky, minipůjčky... říká se jim různě a zcela jistě jste na tento typ úvěrů na internetu narazili. Pokud jste se někdy dostali do situace, kdy jste nutně potřebovali menší obnos peněz (3 až 5 tisíc), tak jste pravděpodobně prohlédli i nabídku půjček od nebankovních společností. My vám přinášíme srovnání úvěrů od některých poskytovatelů nebankovních půjček. V našem přehledu půjde o půjčku 5 000 Kč na 30 dní od poskytovatelů Zaplo, Zaimo a CreditOn.

Jak na rychlou půjčku

V případě, že dosud nemáte nejmenší zkušenost s pořízením půjčky po internetu, tak vás může přepadnout pocit nedůvěry a obav z náročnosti. To však není ve většině případů na místě. Vyřízení půjčky po internetu je velice snadné a zejména rychlé. Není nutné být počítačovým odborníkem ani expertem na internet. Úvěrové formuláře zavedených nebankovních společností jsou dostatečně intiutivní, že s jejich vyplněním nebudete mít problém.

Co se týče podmínek pro získání minipůjčky, tak ty jsou různé u každého poskytovatele. V zásadě lze ale nalézt několik společných bodů. Prvním krokem je registrace a vytvoření uživatelského účtu, případně přímé vyplnění online žádosti o půjčku. Ke správnému vyplnění žádosti budete potřebovat občanský průkaz (zadává se rodné číslo a číslo občanského průkazu). Z dalších informací, které je nutné zadat, zmiňme například číslo bankovního účtu a telefonní číslo (některé společnosti vyžadují výhradně mobilní číslo, ne pevnou linku).

Důležitým krokem při žádosti o půjčku je její samotné vyčíslení. Drtivá většina společností má intuitivní nástroj, která vám ihned ukáže úroky (poplatky) při nastavené výši půjčky a délky splátek.

Pokud splníte podmínky provozovatele, tak o schválení či zamítnutí půjčky se dozvíte do několika minut, případně vám zavolá operátor.

Pojďme si nyní představit ukázkové možnosti rychlých půjček 5 000 Kč na 30 dní.

Zaplo rychlý úvěr 5 000,-

Zaplo Finance nabízí své rychlé nebankovní půjčky v rozmezí 1 000 až 12 500 Kč při délce splatnosti 7 až 30 dnů. Pokud vás Zaplo půjčka  zajímá, tak její získání je poměrně snadné a rychlé. Nejprve zvolíte výši zapůjčené částky, poté vyberete délku splatnosti ve dnech (7 až 30). Limit půjčky je obecně 12 500 Kč. Konkrétní zapůjčená částka však závisí na věku žadatele a také na tom, zda jste již klientem Zaplo a zda splácíte svědomitě ostatní půjčky.

U Zaplo je k získání půjčky nutná registrace. Ta zabere pouze několik minut a je tvořena internetovým formulářem s jehož vyplněním nebudete mít problém. Pro potvrzení žádosti je ještě nutné nahrát kopii vašeho občanského průkazu.

Jako u většiny nebankovních společností, i u Zaplo je nutné zaslat ověřovací poplatek 1 Korunu z bankovního účtu, kam vám posléze zašlou zapůjčené peníze. V případě schválení půjčky jsou peníze odeslány formou zrychlené platby na váš účet. Na bankovním účtu se peníze objeví do 15 minut.

Zaplo nabízí pro nové klienty první půjčku zdarma. Co to znamená? V případě, že budete chtít 5000,- na 30 dní a nejste dosud klientem u Zaplo Finance, tak neplatíte žádné úroky ani poplatky. Po 30 dnech splatíte opět jen 5000 Kč (tedy to, co jste si půjčili).

V případě té samé opakované půjčky již musíte počítat s poplatkem 950 Kč. Celkově tedy vrátíte 5 950 Kč. Vyjádřeno pomocí ukazatele RPSN je to 730%, roční úroková míra je cca 231%.

Rychlý úvěr od Zaimo

Nová online služba Zaimo patří do skupiny Kreditech (viz například známá nebankovní půjčka Kredito24). Zaimo je zaměřeno především na středně vysoké půjčky se splatností do 1 roku (maximálně 12 splátek).

Pokud se zajímáte o Zaimo rychlý úvěr, tak při zvažování můžete vycházet pouze z reprezentativního příkladu, který je uveden na stránkách Zaimo půjček. Oním reprezentativním přkladem je rychlý úvěr 25 000 Kč na dobu 1 roku. Z poskytnutých údajů vyčteme, že měsíční úrok je 8% a celkové navýšení je cca 14 808 Kč při měsíční splátce 3 317 Kč. Pokud si tedy zapůjčíte 25 000 Kč, tak během 12 splátek vrátíte celkem 39 808 Kč. Zaimo uvádí míru RPSN 151%. Ukázková půjčka může dát hrubou představu o ceně úvěru. Bohužel bez registrace a vlastní žádosti o půjčku není možné zjistit cenu jiných půjček (například námi zmíněné 5 000 na 1 měsíc).

Online půjčka CreditOn

Mezi hodně viditelné poskytovatele krátkodobých půjček patří i CreditOn. Stejně jako mnoho dalších nebankovních společností, i CreditOn láká nové klienty na bezúročné půjčky zdarma. Tedy, že po době splatnosti vrátíte pouze to, co jste si půjčili, nic navíc (žádný poplatek ani úrok). Jako první půjčku zdarma můžete využít až 4000 Kč na splatnost 30 dnů. Modelový příklad 5 000 Kč na 30 dní mohou využít pouze klienti CreditOn při opakované půjčce.

Minipůjčka 5000,- od CreditOn vás při splatnosti 1 měsíc vyjde na 1 335 Kč, celkem tedy zaplatíte 6 336 Kč. Vyjádřeno ukazatelem RPSN je to 1 680%. Zvážení, zda je pro vás taková půjčka výhodná, necháme čistě na vás.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články