Kde vzít peníze na podnikání?

02.07. 2019 • Půjčky a hypotéky

Dnes vstupuje do podnikání takřka každý druhý. Důvodem je touha po jakési osobní svobodě. Lidé se nechtějí podílet na plnění snů někoho jiného, chtějí si splnit svůj vlastní sen, a tak se rozhodnou vstoupit do riskantního světa byznysu, kde si bez ostrých loktů bohužel neporadí. Pokud však ostré lokty máte a pokud jste zároveň obrněni trpělivostí a vytrvalostí, pak je pro vás svět byznysu ten pravý. V případě, že se do podnikání chcete pustit, ale nemáte peníze, víme, kde je případně sehnat.

Peníze hrají při vstupu do podnikání opravdu velkou roli. Bez peněz si nemůžete ani založit živnostenský list v případě, že byste se chtěli stát “jen” fyzickou a samostatně výdělečně činnou osobou. Je proto třeba mít nějaké peníze do začátku, takzvaný základní kapitál, který by usnadnil vstup do podnikatelského světa. Jenže pokud takový základní kapitál není, kde peníze vzít?

Požádejte rodinu

V ideálním případě požádejte o peníze rodinu. Ovšem je pravdou, že ne vždycky rodinní příslušníci mají dostatek peněz na to, aby mohli zariskovat a do vašeho rozjíždějícího podnikání investovat. Pokud vám však nemohou půjčit, můžou vám během podnikání nějaké peníze ušetřit. Třeba když vám pomohou s prací, tudíž nebudete muset nabírat zaměstnance.

Požádejte o podnikatelskou půjčku

Také se nabízí možnost požádat o podnikatelskou půjčku. Mnohé podnikatelské půjčky se však udělují až nějakou dobu podnikajícím osobám, ne nováčkům. Pokud vám však dojdou peníze po půl roce podnikání, můžete si vzít podnikatelskou půjčku PROFI CREDIT,  kterou můžete získat už po půl roce podnikání.

Získejte investora

Nabízí se i to, že byste začali hledat investora. Investor se sice nehledá snadno, ale s dobře zpracovaným podnikatelským záměrem ho získáte hravě. Investor by vám mohl zaplatit vše, co zaplatit potřebujete, samozřejmě po domluvě na procentech ze zisku.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články