Něco málo o komoditách

31.01. 2017 • Bankovní účty

Pod tímto slovem si zcela správně představujete suroviny s nálepkou každodenního využití. S drtivou většinou přijdete zcela běžně do styku. Jedná se například o zemědělské plodiny nebo nejrůznější kovy a energie. Vůbec nejčastěji obchodované komodity jsou především zlato, stříbro, ropa, pšenice, cukr, káva, zemní plyn.

Kde se komodity shlukují?

S komoditami se obchoduje na místech k tomu určených. Tento prostor se nazývá finanční trh, který funguje za pomocí sofistikovaných elektronických obchodních systémů. Teď si tento trh nepleťte s reálným market transferem. Zde nejde o to si zakoupit barel ropy za co nejnižší cenu, kterou pak majitel využije k vlastní potřebě. Hlavním cílem komoditního trhu je nakoupit barel ropy za co nejnižší cenu a co nejrychleji ho pak prodat s co nejvyšším ziskem. Nejde tedy o žádné přechovávání se skladovou nutností, ale jen o digitální obchod na bázi online koupě a prodeje.

Obchodník je spekulant

Obchodník je proto velmi často označován za spekulanta, jelikož pouze za pomocí informačního toku spekuluje nad následujícím pohybem vybrané komodity. Nikdo vám dopředu nezaručí, jak se v příští hodině trh rozpohybuje, ale pokud sledujete zpravodajství, investiční novinky a máte své zdroje, dá se v těchto kruzích přijít k zajímavým penězům.

Pak se zde nachází ještě jeden tip obchodníka a ten je označován jako zajišťovatel. Ten naopak od spekulanta s komoditami přímo obchoduje a kurzový vývoj má přímý dopad na jeho podnikání. Může se jednat třeba o síť čerpacích stanic nebo o pěstitele pšenice. Záleží pouze na vás, kolik do obchodu vložíte, na jak dlouho si natavíte sledování a zda obchod předčasně ukončíte.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články