Kredito 24 - rychlá půjčka Kredito24.cz

24.02. 2014 • Půjčky a hypotéky

Rychlé a krátkodobé půjčky jsou v České republice stále oblíbenější. Tento finanční produkt nabízí celá řada společností. Jednou z nich je i služba Kredito24, kterou jistě znáte z televizní reklamy. Pojďme se nyní blíže podívat na finanční služby z Kredito24.cz.

Zcela jistě každý z nás zažil v životě chvíli, kdy potřeboval nutně a rychle nějaký menší nebo větší finanční obnos. Stane se to snadno - můžete mít autonehodu, nebo jen porouchané auto. Nešťastnou náhodou vám praskne odpad u pračky a kromě zničené pračky třeba i vytopíte sousedy. Nebo se chystáte na aktivní dovolenou a vaše staré kolo zrovna dosloužilo - chcete si tedy rychle koupit nové, ale nemáte dostatečnou hotovost. Jedním z případů, kdy můžete potřebovat rychlou půjčku je i pokud podnikáte a vinou odběratelů se dostanete do druhotné platební neschopnosti. V těchto situacích můžete přemýšlet o rychlé krátkodobé půjčce (pokud jste tedy vyčerpali levnější způsoby získání peněz).

Jaké služby poskytuje Kredito24?

Kredito24 (Kredito24.cz) poskytuje malé půjčky do výše až 12 500 Kč. V případě, že jste prvním zákazníkem této společnosti, tak si můžete půjčit až 4 500 Kč. Jak už jsme zmínili, jedná se o rychlé půjčky. A to oboustranně - půjčku dostanete rychle, ovšem musíte ji i relativně rychle splatit. Půjčka se poskytujete na dobu až 30 dnů.

V přesné hodnotě půjčky nejste nijak omezeni - můžete si zkrátka půjčit přesně tolik, kolik potřebujete (ne jen konkrétní půjčky např. 5 000, 10 000 nebo jen 3 000 Kč). Tato forma mikropůjčky je vpodstatě originální - u bankovních domů se s ní nesetkáte. Banky obvykle poskytují přesně dané výše půjček zaokrouhlené na tisíce, desetitisíce či statisíce. Bankovní půjčky jsou navíc spláceny delší dobu. Samozřejmě vám banky půjčí i více než 12 500 Kč.

Výhody půjčky Kredito24

Mezi výrazné výhody půjčky z Kredito24.cz je rychlost vyřízení - od žádosti až po samotné připsání peněz na účet. Rychlá půjčka neobsahuje žádné skryté poplatky, vše je transparentní. Nesetkáte se s oblíbenými triky nebankovních společností; s titěrným písmem ve smlouvě. Půjčky peněz od Kredito24 jsou automatizované. To znamená, že od podání žádosti se do 15 minut dozvíte, zda je vaše půjčka schválena. Žádost můžete podat kdykoliv, ať už je poledne nebo hluboká noc. Vše vyřídíte online a bez zdlouhavého posílání smluv či ověřování kontaktů.

Nevýhody půjčky přes Kredito24.cz

Jako prakticky u všech nebankovních společností, které nabízejí rychlé krátkodobé půjčky (např. FerratumCreditonHomecreditProvident), tak i zde je hlavní nevýhodou celková cena půjčky. Tím myslíme výši RPSN, což jsou celkové roční náklady na půjčku. U bankovních společností se sazba RPSN pohybuje řekněme od 5 do 25%. U rychlých půjčk se však rozmezí RPSN pohybuje ve stovkách až tisících procentech.

Pokud si například půjčíte u Kredito24 obnos 5 000 Kč se splatností 30 dnů, tak celkově zaplatíte 6 500 Kč, což je vyjádřeno pomocí RPSN 2 334%. Je tedy nutné zvážit, zda je rychlá půjčka opravdu nutná. Samozřejmě v případě, kdy vám rychlá půjčka přinese nějaké zhodnocení, které je vyšší než celkově zaplacená částka, tak se půjčka vyplatí. U spotřebitelských úvěrů (typicky úvěr na ledničku, auto, dovolenou...) se vyplatí spíše šetřit. Perličkou je půjčka na jeden den - v tomto případě se výše RPSN zastaví až na nepředstavitelných 100 000%.

Kredito24.cz patří mezi obvykle poskytovatele rychlých půjček. Rychlé půjčky s krátkou splatností samozřejmě mohou mít smysl, nicméně vždy je nutné dobře spočítat celkové náklady půjčky  a myslet na schopnost dostát závazkům.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články