Nejatraktivnější hotovostní půjčky napříč tuzemským trhem

18.05. 2017 • Půjčky a hypotéky

Dnešní doba rozhodně přeje spíše bezhotovostním formám platby. Každý rád platí kartou za útratu v oblíbeném obchodě, mnoho lidí nechce platit dobírku a raději se rozhodne pro platbu bankovním převodem předem. Ve světě půjček to dost možná platí podobně, je však pravdou, že hotovostní půjčky stále letí. A není divu, tisíce lidí mají raději osobní jednání, které zažene všechny jejich pochybnosti.

Trh je naštěstí opravdu pestrý, je z čeho vybírat

Nejen v ohledu nebankovních bezhotovostních půjček je dnes k dispozici široký výběr, platí to samozřejmě i pro půjčky hotovostní. Ač se to na první pohled asi nemusí úplně zdát, jsou zde desítky možností. Kurýři váš navštíví doma v dohodnutý den a hodinu, všechno půjde s maximální lehkostí, nebude nutné dlouhé jednání a peníze na ruku dostanete obratem po podpisu smlouvy. Co více si potom ještě přát? Snad jen, aby nabídka, kterou jste si vybrali, bude skutečně výhodná. Zmapování trhu ovšem rozhodně není běh na dlouhou trať, zkuste třeba náš srovnávač…

Název půjčky

Smart půjčka

Provident půjčka

Možný rozsah

5 až 70 tisíc korun

6 až 90 tisíc korun

Úroková sazba / RPSN od

21 / 146,7 %

22 / 87,88 %

Doba splatnosti

13 a 16 měsíců

45 týdnů až 24 měsíců

Jak vidíte, vítězem je Provident půjčka, ale ani Smart půjčka rozhodně není špatnou volbou. Záleží jen na vás, jaké cifry vám na první pohled více vyhovují. Důležité také je, kolik si vlastně chcete půjčit, možností je skutečně dost. Nebankovní půjčky mají u nás už skutečně dlouholetou tradici a některé firmy určitě podle jména dobře znáte, a to, aniž byste u nich v minulosti měli někdy sjednaný nějaký produkt. Jde prostě o značky, které zná úplně každý, samozřejmě nejen z TV reklam.

Rozhodující je tu hlavně RPSN (Roční procentní sazba nákladů), které řekne hodně i u těch půjček, kde nepřesáhne doba splácení jeden rok. Podívat se musíte dobře ale i na doplňkové služby. Pojištění schopnosti splácet je sice novinkou, ale pro mnohé jistě – už jen kvůli klidu duše – hodně důležitou. Úvěr totiž nejsou jen úroky, ale i mnoho dalšího. Mozaika, kterou si dáte dohromady, poté musí co možná nejvíce vyhovovat vašim potřebám a přáním. 

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články