Půjčka bez nahlížení do registru

10.05. 2014 • Půjčky a hypotéky

Pokud jste v registru dlužníků, máte menší šanci, že vám bude schválená půjčka. U banky určitě, ale stále tu pro vás je ještě půjčka bez nahlížení do registru, která je oblíbená pro svou dostupnost.

O půjčce bez nahlížení do registru

Půjčka bez nahlížení do registru je produktem, který najdete v nabídce více poskytovatelů, ovšem pouze nebankovních. Je obecně známé, že banky jsou při poskytování půjček náročnější a pečlivěji pověřují bonitu klienta. V rámci ní se zaměřují na několik parametrů. Jedním z nich je právě registr dlužníků. Pokud v něm žadatel je, banky ho odmítnou stejně jako mnozí nebankovní poskytovatelé.

Obrátíte-li se však přímo na půjčku bez nahlížení do registru, bude vám vyhověno. Dává šanci na získání půjčky téměř každému.

Půjčka bez nahlížení do registru může mít rozmanité parametry. Zpravidla však jde o menší půjčku na kratší dobu. Peníze z půjčky je zpravidla možné použít na libovolné výdaje.

Půjčka bez nahlížení do registru stejně jako většina moderních nebankovních půjček se uzavírá online způsobem vyplněním jednoduchého formuláře.

Blíže o registrech dlužníků

Pokud vás zajímá půjčka bez nahlížení do registru dlužníků, pak s největší pravděpodobností víte, co to registr dlužníků je. Pro jistotu si však registr dlužníků přiblížíme.

Registrů dlužníků je více, takže nejdříve obecně. Jde o databázi, ve které jsou osoby a organizace, jež jsou pozadu se splácením svých závazků. Registr dlužníků je pomůckou pro poskytovatele půjček. Díky němu si dokážou udělat o žadateli o půjčku větší přehled. Lépe tak odhadne, jestli půjde o spolehlivého klienta. Pokud žadatel o půjčku je v tomto registru, půjčku mu zamítne. Proto je pro všechny v registrech žádoucí hledat půjčky, jejichž poskytovatelé do nich nenahlížejí.

Jak jsme si již uvedli, rozlišujeme více registrů dlužníků. Mezi ty nejznámější patří Centrální registr úvěrů, Bankovní registr klientských informací, Nebankovní registr klientských informací, zájmové sdružení právnických osob Solus a Centrální registr dlužníků.

Výhody půjčky bez nahlížení do registru

Půjčka bez nahlížení do registru má více výhod, které jejich klienti oceňují. Tou hlavní výhodou je snadná dostupnost. Tento druh nebankovní půjčky mohou získat i ti, které by jiní poskytovatelé odmítli. Pokud budete potřebovat nutně půjčit a budete narážet jen na odmítnutí kvůli registru dlužníků, jistě vás tato výhoda potěší.

Půjčka bez nahlížení do registru nevyžaduje ani další doklady a prozkoumávání bonity. Díky tomu je nenáročná na administrativu a není ani co vyřizovat, a proto je půjčka rychle sjednaná. Peníze na cokoliv získáte za krátkou dobu. Rychlejší a pohodlnější vyřízení půjčky je také možné díky elektronickému formuláři. Vyplníte ho, stisknete příslušné tlačítko a vaše žádost o půjčku je podaná. Nemusíte se řídit žádnými otevíracími hodinami. Půjčky bez nahlížení do registru jsou na internetu pro vás stále k mání.

Nevýhody půjček bez nahlížení do registru

Poskytovatelé půjčky bez nahlížení do registru si nekontrolují důsledně bonitu žadatele o půjčku, a proto nesou větší riziko, že klient nebude svůj finanční závazek splácet. To se odráží na výši úroku. Je větší než u bankovních půjček či méně dostupných nebankovních půjček.

Jednotlivé nabídky se však liší. Proto pokud chcete půjčku bez nahlížení do registru, porovnávejte jednotlivé nabídky , a to nejen co se týče úroků, ale i dalších parametrů.

Půjčky bez nahlížení do registru nabízí různí poskytovatelé, čímž roste také riziko, že narazíte na neseriózního poskytovatele. Než uzavřete s někým smlouvu, prověřte si ho a smlouvu si dobře prostudujte.

Poskytovatelé půjčky bez nahlížení do registru

A u koho hledat půjčku bez nahlížení do registru? Najdete ji v nabídce více nebankovních společností. U bank nehledejte. Ty mají poměrně přísné podmínky na klienty, a proto nahlížejí vždy do registru dlužníků.

Ovšem ani všechny nebankovní poskytovatelé nebudou ochotni vám půjčit, když jste v registru dlužníků. Pokud v něm jste, zaměřte se přímo na finanční produkty, které mají skutečně v názvu, že nenahlížejí do registru dlužníků.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články