Dlouhodobé půjčky do 40 000

07.02. 2014 • Půjčky a hypotéky

Velká část lidí se někdy v životě dostane do situace, kdy potřebuje vypůjčit vyšší obnos peněz než jen několik tisíc korun. Pokud se právě nacházíte v obdobné situaci a zrovna si úplně nevíte rady, pak si přečtěte následující řádky, kde se dozvíte možná zajímavé informace, které vám pomohou s přemýšlením, jak získat patřičnou sumu na potřebnou dobu.

Půjčka se vyplatí i pro podnikatele

Máte-li představu, že budete splácet dlužnou částku delší dobu, jelikož z každé pracovní výplaty dovedete ušetřit jen málo peněz a přitom si nemůžete dovolit platit vysoké penále při nesplněné požadavků, tak můžete vyzkoušet například dlouhodobé půjčky bez registru ihned, které nabízí rovnou několik českých nebankovních společností pro zájemce. 

Mezi výhody se každopádně dá zařadit fakt, že budete platit o něco menší RPSN, což je roční procentní sazba nákladů, která patří mezi nejdůležitější faktory, jež byste si měli o půjčce zjistit. Dále také budete mít možnost splácet o něco delší dobu, takže namísto jednoho měsíce můžete splácet klidně i půl roku či celý rok. To se vyplatí hlavně v případě, že podnikáte a nemáte tedy úplně jisté příjmy.

Možnost půjčky od nebankovní společnosti i bankovní instituce

Pokud si hodláte vypůjčit nižší obnos peněz, mezi což se půjčka čtyřiceti tisíc korun také řadí, pak není většinou ani nutné uvádět a dokládat důvod, proč si vlastně chcete peníze vypůjčit. To bylo přitom naprosto běžnou praxí ještě v nedávné minulosti i u poměrně malých půjček, nicméně v dnešní době už to většinou nikdo nechce. 

S takovými metodami se dnes již můžete běžně setkávat pouze u velkých půjček, kdy si vypůjčujete třeba i několik milionů, protože v takovém případě už většinou věřitel chce vědět, co se s jeho penězi bude dít, aby měl přehled. Jestliže by se vám příliš nelíbila představa půjčky od nebankovní společnosti, pak se po prozkoumání trhu jistě dozvíte, že existuje možnost si vzít také dlouhodobou půjčku v hodnotě několika desítek tisíc korun i u bankovní instituce. Obzvlášť to může být výhodnější v případě, že jste u bankovní instituce stálým klientem, protože v takovém případě můžete získat od banky výhodnější podmínky, jelikož ty velmi často zvýhodňují letité zákazníky. Snažte se tedy u stávající banky, pokud nějakou máte, vyjednat různé bonusy nebo slevy, protože právě díky nim můžete ušetřit celkem velký obnos. 

Během nebankovních půjček až do 40000 korun se s velkou pravděpodobností nesetkáte s tím, že by někdo nahlížel do registru dlužníků a pátral po vašem trvalém příjmu, který tím pádem není nutné nikterak dokládat, což se také někomu může zdát jako výhoda. Půjčky tohoto typu bývají sjednány s poměrně velkou rychlostí a peníze můžete na účet dostat již během čtyřiadvaceti hodin, což je slušné. Pokud tedy sháníte střední obnos peněz, pak se pravděpodobně taková půjčka vyplatí.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články