Finanční produkty a služby České spořitelny

02.03. 2014 • Tipy a rady

Vybíráte-li si „svou“ banku, můžete vybírat z mnohých variant. Pokud chcete zvolit tradiční a zavedenou banku, je jednou z možností Česká spořitelna.

O České spořitelně

Česká spořitelna je banka s dlouholetou tradicí. Její kořeny sahají až do roku 1823. V té době šlo o Spořitelnu českou. Název „Česká spořitelna“ získala v roce 1992.

Česká spořitelna je univerzální banka, která své finanční produkty a služby směřuje na běžné občany, malé a střední firmy, velké korporace, ale i města a obce.

O serióznosti a oblibě banky u lidí svědčí i to, že dostala ocenění „Nejdůvěrnější banka roku 2013“. Ocenění získala v rámci soutěže Fincentrum.

Česká spořitelna je od roku 2000 součástí mezinárodní skupiny Este Bank. Tato skupina vlastní banku téměř ze sta procent.

Finanční produkty a služby České spořitelny

Česká spořitelna je univerzální bankou, která vám nabídne všechny běžné produkty. Pojďme si ve stručnosti přiblížit alespoň základní produkty:

Účty: U České spořitelny si můžete sjednat klasický osobní účet či internetový účet „Účet“. Je zdarma. Je určený aktivním klientům, kteří ho chtějí využívat pro bezhotovostní platby. Obsluha tohoto účtu je pouze online. Založit si lze i běžný účet v cizí měně, konkrétně v librách, eurech či dolarech. Pro snadnější operace s běžnými účty lze využít některou z nabízených služeb přímého bankovnictví.

Úvěry: Česká spořitelna poskytuje různé úvěry. Jsou jimi neúčelová půjčka na cokoliv, spotřebitelský úvěr na rozmanité zboží či úvěr od Buřinky určený na rekonstrukci či jinou investici do bydlení. Běžnou půjčkou od ČS je také kontokorent a v případě, že máte více finančních závazků od různých bank, můžete je konsolidovat, a to až do výše 600 tisíc korun.

Úvěry na bydlení: Klasickým úvěrem od ČS je hypotéka, kterou si lze vzít až do 100 %. Je možné si sjednat i další úvěry na bydlení a máte-li u ČS stavební spoření, lze čerpat klasický či překlenovací úvěr ze stavebního spoření.

Spoření: Můžete-li postrádat vložené finanční prostředky šest let, nabízí vám ČS stavební spoření s Buřinkou. K dispozici vám jsou i spořicí účty a také vkladní knížky. Kromě klasického spoření má ČS i produkty určené na penzi, tj. penzijní zabezpečení. Jde buď o důchodové spoření v 1. pilíři, doplňkové penzijní spoření či penzijní připojištění ve III. pilíři (do něj již nyní nelze vstoupit).

Investování: Prostřednictvím ČS můžete své peníze i investovat. Tato možnost je zpřístupněná fyzickým i právnickým osobám. Investovat je možné pravidelně či jednorázově. Výhodou pravidelného investování je snížení rizika špatně načasovaných investic. K dispozici vám je Osobní portfolio 4 (smíšený fond ISČS), Sporobond (největší český dluhopisový fond), ČS fondy životního cyklu (pro dlouhodobé pravidelné investování). Kromě pravidelného investování nabízí ještě ČS další možnosti. Investovat můžete online.

- Pojištění: ČS má pro své klienty v nabídce životní pojištění (FLEXI životní pojištění, Životní pojištění FLEXI Junior, Kapitálové životní pojištění KAPITÁL), autopojištění (Autopojištění ČS on-line), Cestovní pojištění (Cestovní pojištění k osobnímu účtu ČS, Cestovní pojištění k platebním kartám, Cestovní pojištění KOLUMBUS), pojištění schopnosti splácet, pojištění pohřbu, úrazové pojištění, pojištění pravidelných výdajů, pojištění karty a osobních věcí, pojištění právní ochrany, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a pojištění vyčerpané částky ke kreditním kartám.

Služby přímého bankovnictví

Pro snadnější kontrolu a provádění finančních operací na vašich účtech v České spořitelně, můžete využít několik služeb z oblasti přímého bankovnictví. Jsou jimi:

Servis 24 - Internetbanking: Jde o internetové účetnictví, které vám umožní provádět platby kdykoliv a odkudkoliv. Při provádění aktivních plateb vám přijde kód na mobilní telefon. Po jeho zadání v internetovém bankovnictví dokončíte operací. Tím jsou vaše platby ještě více chráněné.

Servis 24 Mobilní banka: Služba je určená pro klienty mající mobilní telefon s operačním systémem OS či Android. I zde je možné provádět platby kdykoliv a odkudkoliv.

Servis 24 Telebanking: Platby kdykoliv a odkudkoliv vám umožní i běžný telefon.

Mobito: Služba je určená na dobíjení kreditu do mobilního telefonu. Snadno můžete poslat peníze z jednoho mobilu na druhý prostřednictvím peněženky, ale i přímo na účet. Lze díky službě platit na webu či v určitých kamenných obchodech.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články