Nebankovní hypotéka od Esofin.cz

03.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

Když si z nějakého důvodu nechcete půjčit od banky, nebo vám prostě banka nehodlá zapůjčit potřebný obnos, pak je nutné se obrátit na někoho jiného. Naštěstí na českém finančním trhu existuje celá řada nebankovních společností, které vyloženě čekají na to, až si od nich někdo zapůjčí peníze. Jednou z těchto společností je také Esofin.cz, která nabízí nebankovní hypotéku, na kterou se trochu blíže podívám na následujících řádcích, aby čtenář měl detailní přehled o tom, co od společnosti Esofin.cz může očekávat.

O hypotéce od Esofin.cz

Nebankovní hypotéka od společnosti Esofin.cz je v podstatě úvěrem ručeným vlastní nemovitostí. Produkt je specifikován jako možnost získání volných finančních prostředků, refinancování drobných půjček, vyplacení exekucí váznoucích na listu vlastnictví nebo vyplacení stávajících zástav na listu vlastnictví. 

Zapůjčit si můžete nejméně dvě stě padesát tisíc korun a maximální hranice je přesně stanovena hodnotou nemovitosti. Hypotéka od společnosti Esofin.cz se na rozdíl od bankovních hypoték řídí tím, že její financování zpravidla bývá limitované stavem a tržní hodnotou nemovitosti. Odhadní cenu nemovitosti si přitom vypracovává sama investiční společnost podle vlastních parametrů. Splatnost hypotéky je v rozmezí dvanácti až tři sta šedesáti měsíci, což je třicet roků. RPSN se mění v závislosti na výšce půjčeného obnosu. 

RPSN byste si měli důkladně hlídat, protože to je nejdůležitější údaj, který se musí při zapůjčování peněz brát v potaz. Bez nadsázky se dá říci, že RPSN je mnohem podstatnější údaj než samotná úroková sazba. Výplata zapůjčených peněz probíhá přes bankovní účet. Žádost o zapůjčení peněz si můžete podat přes internet nebo telefonicky. U půjčky se dá prodloužit doba splatnosti a nemusíte dokládat výši příjmů. Společnost Esofin.cz také nepotřebuje nahlížet do registru dlužníků. Firma Esofin.cz na našem trhu působí již řadu let, konkrétně od roku 1995, takže se dá hovořit o rozsáhlých zkušenostech ve finančnictví. Společnost se zabývá poskytováním nebankovních úvěru, konsolidací půjček a také řešením dražeb a exekucí.

Výhody a nevýhody hypotéky, podmínky jejího získání

Jako poměrně velká výhoda půjčky se dá označit její výška, kdy maximum je až do hodnoty nemovitosti. Setkáte se s individualizovaným přístupem. Existuje teoretická možnost splatit dluh kdykoliv před termínem splatnosti bez poplatků. Můžete také zažádat o přeúvěrování. Firma má vlastní specializované odhadce ceny, takže není nutné si platit nikoho dalšího. K nevýhodám hypotéky od Esofin.cz patří nutnost vlastnit nemovitý majetek nebo mít souhlas od vlastníka nemovitosti se zástavou. Další spíše nevýhodou se jeví být relativně vysoká nejnižší možná půjčka oproti jiným hráčům na trhu. Během splácení půjčky má zástavní právo soukromý investor.

A jaké jsou vlastně podmínky nastavené pro získání půjčky? Naprosto tradiční je, že žadateli musí být přes osmnáct let. Dodat musíte také dva různé doklady totožnosti, doklady k nemovitosti a přibližně desítku fotek interiéru i exteriéru stavby. Jak již bylo zmíněno, musíte být majitelem nemovitosti, nebo od něho mít souhlas se zástavou. To jsou v zásadě veškeré požadavky, které má společnost Exofin.cz na svojí klientelu. Veškeré dokumenty můžete poslat elektronickou formou na e-mailovou adresu společnosti. Občas se také setkáte s různými speciálními nabídkami, které společnost chystá pro získání nových zákazníků. Tyto akce bývají často celkem výhodné. Stejně jako u ostatních druhů půjček i zde platí, že si musíte důkladně nastudovat všechny podmínky.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články