Hotovostní půjčky do domu


V případě, že jste se dostali do nelehkých finančních potíží, můžete vyzkoušet půjčit si hotovost u nebankovní či bankovní společnosti. Existuje i alternativa hotovostní půjčky od soukromé osoby. A nezapomínejme ani na možnost vydělání peněz - to je ovšem mnohdy poněkud zdlouhavé. Pojďme si jednotlivé způsiby půjčky trochu představit.

Hotovostní půjčka od banky do domu

Pokud si hodláte půjčit určitý obnos peněz, můžete kontaktovat některou z bankovních společností, které působí na českém finančním trhu. Před žádostí o hotovostní půjčku od banky si pečlivě prostudujte její podmínky pro udělení/schválení půjčky.

Nespornou výhodou hotovostní půjčky od banky je fakt, že banka má obvykle výrazně nižší úroky a celkové náklady na půjčku (RPSN) než nebankovní společnosti, případně soukromé subjekty. Pokud tedy od banky získáte menší spotřebitelskou půjčku, máte v podstatě jistotu, že celková splacená částka nebude o mnoho vyšší než původní vypůjčený obnos.

Jelikož jsou banky v půjčování peněz a schvalování půjček poměrně obezřetné, tak pro schválení půjčky existuje několik závažných podmínek. Předně byste neměli mít jiné vyšší půjčky u jiných společností (nebankovní, bankovní, soukromé subjekty). Problém může nastat v okamžiku, kdy máte napůjčováno již několik půjček a vaše bonita je na nižší úrovni. Bonitou v tomto případě rozumíme schopnost splácet své závazky - když máte např. čistý příjem 20 000,- a po odečtení splátek jiných půjček vám zůstane na další náklady 2 000,-, tak pravděpodobně další půjčku od banky již nedostanete. Pravděpodobnost zamítnutí půjčky je takřka rovna sto procentům v případě, kdy jste vedeni v některém z registru dlužníků. Banky velmi nerady půjčují lidem, kteří měli jakékoliv problémy se splácením svých závazků.

Hotovostní půjčka od nebankovní společnosti

V případech, kdy vám banka nehodlá půjčit a vyřídit vaši spotřebitelskou půjčku. A nebo když potřebujete peníze na účtu velmi rychle a nechcete čekat na zdlouhavé vyřizování a schvalování půjčky u banky. Tak v tomto případě můžete dát přednost rychlé hotovostní půjčce od nebankovní společnosti.

Výhodou půjčky do domu od nebankovní společnosti je zejména rychlost vyřízení žádosti a rychlost odeslání peněz na váš bankovní účet. Mnoho půjčkových firem, které se soustředí na poskytování krátkodobých minipůjček (1000-5000 Kč), nebo i vyšších půjček (do 50 000 Kč), nemá tak přísná pravidla pro schválení úvěru. Samozřejmě, pokud jste notoričtí neplatiči závazků, nebo pokud máte již mnoho splácených půjček, tak může být se schválením žádosti problém. U malých hotovostních půjček do 30 000 se zpravidla nenahlíží do registru dlužníků a není potřeba zástava (nemovitosti nebo jiného majetku). Firmy, u kterých máte možnost zažádat o půjčku ani nevyžadují poplatky předem. Tedy většina z nich. U těch opatrnějších, nebo nepříliš korektních, se můžete setkat s mnoha různými poplatky, které půjčku nenápadně, avšak poměrně výrazně prodraží. Takovým poplatkem může být platba za samotné vyřízení žádosti, registraci, poskytnutí půjčky. Mnohdy ale jediným poplatkem, který zaplatíte, je 1 Koruna pro ověření vašeho bankovního účtu.

Nevýhodou nebankovních půjček jsou celkové vyšší náklady na půjčku, tedy jak úroky, tak i jiné náklady spojené s poskytnutím a vedením půjčky. RPSN se v takovém případě může dostat na hodnoty několika tisíc procent. Vzhledem ke krátkodobému charakteru půjček je však vyšší RPSN přirozené.

Mezi známé poskytovatele hotovostních půjček patří firma Tommy Stachi, u které si můžete půjčit desítky tisíc korun bez toho, aniž by firma nahlížela do registru dlužníků, nebo nějak výrazně zkoumala vaši bonitu. Není nutná zástava majetku. Celkem si můžete půjčit až 150 000 ihned.

Oblíbenou nebankovní společností je i Provident Financial. Ta má o něco přísnější podmínky - nahlíží totiž do registrů. Výhodou však je to, že k získání půjčky potřebujete pouze platný občanský průkaz a doklad o příjmu.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články