Půjčky pro důchodce

09.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

Důchodci patří ke skupině obyvatel, která často nemá dostatečné množství financí. To se dá řešit třeba za pomoci seniorské půjčky, ale ne každý poskytovatel těchto služeb je ochotný důchodci vzhledem k rizikovosti věku peníze půjčit. Podívejme se tedy nyní společně na to, jaké možnosti má důchodce, který si chystá vzít nějakou půjčku vhodnou právě pro seniory.

Důchodový věk a možnost zapůjčení peněz

Důchodový věk je většinou spojen s poměrně nízkým důchodem a s tím souvisejícími potížemi se splácením účtů. Z toho důvodu se čeští důchodci snaží stále ještě pracovat, i když už dosáhli důchodového věku. Všeobecně panuje představa, že si člověk v důchodovém věku užije odpočinku a bude se těšit z dovolených nebo si snad dokonce zakoupí chatku, kam bude jezdit relaxovat a kde dožije poslední léta života. Reálná situace ovšem často bývá naprosto odlišná, a proto si důchodci občas musejí vzít půjčku, která jim pomůže dopřát zasloužený odpočinek. Bankovní instituce důchodce řadí k velice rizikové klientele, a proto jsou jejich produkty nabízeny s mnoha omezeními, mezi něž patří omezení horní věkové hranice nebo příjem klienta. 

Ovšem nebankovní společnosti mívají oproti bankám úplně jiný přístup a klidně poskytnou půjčku i pro důchodce. Půjčka se navíc dá poměrně jednoduše a rychle uzavřít, takže důchodce může mít celkem brzy peníze u sebe. Ve valné většině případů k vyřízení půjčky postačí dva doklady, kterými budou občanský průkaz a k němu řidičský průkaz nebo cestovní pas. Pokud důchodce doloží i své výdaje a příjmy, může se v některých případech dočkat také výhodnějších podmínek. Ne každý důchodce si přeje peníze zasílat na bankovní účet, a proto často existuje možnost nechat si peníze poslat na složenku.

Rizika půjčky pro důchodce

Zapůjčení peněz pro důchodce samozřejmě s sebou přináší určitá rizika. Tím největším je nejspíš samotná úroková sazba. Důchodce totiž musí zaplatit častokrát vyšší úroky, než jaké s sebou nese jakákoliv jiná půjčka za celý rok. Je nutné dobře promyslet, jestli zapůjčení peněz ještě nezhorší finanční situaci. Z toho důvodu není vhodné uvažovat o půjčení vysokých částek v případě, že důchodce nemá vysoký důchod, s jehož pomocí jednotlivé splátky dokáže pokrýt. Při vyšších částkách se obecně dá říci, že důchodce by měl mít ještě stále zaměstnání, protože jinak by se mohl dostat do velice nepříjemné situace. V případě vyššího věku také bude nejspíš zapotřebí nějaký dobrovolník, který se za řádné splácení dlužné částky zaručí.

Současná nabídka na trhu

V současné době se na trhu nabízí hned několik společností, které jsou ochotné důchodcům určitý obnos zapůjčit. Jednou z možností je firma Fastcash, jako další se nabízí prověřená společnost Essox a ve výčtu nemůže chybět ani Omegapůjčka.cz. Ve spolupráci se společností Ferratum  fungují webové stránky s půjčkami pro důchodce, kde si důchodce do 85 let věku také může zapůjčit sumu v rozmezí 500 - 10 000 korun. To jsou nejznámější a nejdůvěryhodnější společnosti, s nimiž se můžete při zájmu o půjčku pro důchodce setkat. 

Samozřejmě existují i další nabídky, zvláště v soukromém sektoru, ale to už nejsou příliš důvěryhodné možnosti. Přeci jen nebankovní společnosti jsou lépe postihnutelné zákonem než případní soukromí podvodníci. I když jsou některé nabídky dostupné pouze prostřednictvím internetu, pak to jistě nepředstavuje problém, protože většinou se najde nějaký příbuzný, který se s důchodcem posadí k počítači a vyplní s ním žádost o půjčku krok za krokem.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články