Kde si půjčit peníze


Dnes a denně se setkáváme se situacemi, kdy by člověk potřeboval o něco více peněz, než kolik jich má právě k dispozici. Naštěstí existuje celá řada různých bankovních institucí a nebankovních společností, u kterých si můžeme určitý obnos peněz zapůjčit. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé možnosti, abyste měli přehled, s čím se na současném trhu s financemi můžete setkávat.

Půjčka od Provident Financial

Půjčku nabízí společnost Provident, což už je v dnešní době poměrně lety prověřená společnost. Na českém trhu působí již od roku 1997 a za tu dobu si stihla získat celkem slušnou pověst. Peníze si můžete půjčit v rozmezí od 4000 do 80000 korun, kdy doba splatnosti je pětačtyřicet, šedesát nebo sto týdnů. Půjčka se odehrává poměrně rychle a peníze můžete mít již během osmačtyřiceti hodin. Většinu záležitostí vyřizuje obchodní zástupce. Stejný obchodní zástupce následně doručí peníze v hotovosti až do vašeho domova. Provident půjčuje peníze na cokoliv a nemusíte prokazovat účel, za nímž si peníze vypůjčujete. Obchodní zástupci se za vámi klidně vydají kamkoliv v České republice, stačí si s nimi sjednat schůzku a brzy budete mít peníze u sebe. Když není nutné mít u sebe peníze okamžitě, klidně můžete zvolit také bezhotovostní půjčku. Při splácení vždycky přesně víte, kolik peněz máte splácet. U společnosti Provident nemusíte mít žádného ručitele ani ostatní způsoby ručení.

Rychlé půjčky od Home Credit

I společnost Home Credit je již zavedenou společností s velice vysokou reputací u veřejnosti. Nabízí celou řadu možností, jak si u nich půjčit peníze. Získat můžete klasickou půjčku stejně jako auto nebo nákup na splátky. Zapůjčit si můžete od 10000 do sto 50000 korun. Sami si můžete nastavit výši jednotlivých splátek a současně s tím i dobu splácení dlužné částky. Podle toho, co si vyberete, se bude odvíjet výška úrokové sazby i RPSN, což je velice důležitý ukazatel, na nějž by se každý zájemce o půjčku měl zaměřit více než na výšku úrokové sazby. Půjčku si můžete sjednat v zásadě kdykoliv, stačí zavolat zadarmo na infolinku. Mezi výhody hotovostní půjčky od Home Creditu  patří pojištění výdajů a možnost odložit si splátku až čtyřikrát. Také si můžete vybrat, že vás Home Credit sám kontaktuje. V takovou chvíli si jen vyplňte online formulář na jejich stránkách.

Tommy Stachi

Další možnost půjčky představuje společnost Tommy Stachi.  Na našem trhu společnost působí již od roku 2004 a jedná se o krátkodobé finanční půjčky. U firmy Tommy Stachi také nemusíte dokazovat účel, za jakým si peníze půjčujete, stejně jako nepotřebujete žádného ručitele. Vypůjčit si můžete mezi pěti až sto tisíci korun. Splatnost je dvanáct až osmnáct měsíců. V případě, že si půjčíte u společnosti opakovaně, můžete se dočkat půjčení peněz až na dva roky. Nebankovní půjčka od Tommy Stachi je ihned a bez nutnosti nahlížení do registrů. Půjčky se vyplácí buď v hotovosti na pobočce, nebo převodem na účet. Zajištění není vyžadováno ani v případě nejvyššího úvěru. Tommy Stachi nabízí půjčky pro živnostníky, zaměstnance i seniory. Vyřízení půjčky je poměrně svižnou záležitostí. Není posuzována pouze úvěrová historie ani zamítnuté půjčky v minulosti a společnost se zajímá pouze o aktuální finanční situaci a o to, jestli bude klient schopen půjčku bez problémů splácet.

Crediton

Pokud máte zájem o rychlou zápůjčku, krátkodobou zápůjčku nebo online půjčku, můžete se obrátit na společnost Crediton se sídlem v Lotyšsku. Půjčit si peníze můžete již během třiceti minut, díky čemuž se velice rychle dostanete k potřebnému obnosu peněz. Nemusíte se tedy děsit zbytečně zdlouhavé administrativy, která s Creditonem odpadá. V současnosti nemusíte ani odcházet od počítače a peníze mohou přijít na účet díky možnosti sjednání půjčky online. Nemusíte se ani obávat, že by informace o půjčce dostal do ruky někdo nepovolaný. Zapůjčit si můžete od 500 do 4000 korun  jako nový klient a až do dvaceti tisíc korun jako již osvědčený klient. Doba splácení se pohybuje mezi jedním a třiceti dny pro nové klienty a až čtyřicet dní pro současné klienty.

Perfect Money

Rychlou půjčku do výplaty nabízí společnost Perfect Money. První půjčku u společnosti získáte zcela zdarma v rozmezí mezi jedním až třemi tisíci korun. A proč si můžete poprvé půjčit peníze bezúročně? Firma chce, aby si každý zákazník mohl vyzkoušet služby společnosti a sám si tím ověřit, že se nejedná o špatnou volbu. Společnost nabízí skutečně rychlou a snadnou možnost opětovné půjčky. U společnosti se rozhodně vyplatí splácet včas. Za doporučení můžete navíc získat poměrně pěkný bonus. Nemusíte platit žádné poplatky předem ani žádné poplatky za ověření bonity. Stejně tak se nesetkáte ani se zástavami nemovitostí, ručiteli či směnkami.

Bankovní instituce

Půjčování peněz je samozřejmě také věcí klasických bank. Určitou nevýhodu pro někoho může představovat, že bankovní instituce se v případě zapůjčení peněz dívají do registrů dlužníků, takže taková varianta pro někoho vůbec nemusí připadat v úvahu. Podívejme se na to, co některé banky nabízí. 

Od Air Bank si můžete zapůjčit peníze v rozmezí pěti až čtyř set tisíc. Úroková sazba se nachází na 8,9%, nicméně se jedná o sazbu bonusovou a základní sazba se pohybuje mezi 10,90% až 29,90%. Zuno nabízí hned dvě možnosti - Půjčku a Malou půjčku. Malá půjčka je v rozmezí sedmi a půl tisíc až padesáti tisíc korun, zatímco klasická půjčka je od padesáti do pěti set tisíc korun. Malá půjčka má úrokovou sazbu 23,9%, zatímco obyčejná půjčka má úrokovou sazbu od 6,9% do 14,9%. Půjčku nabízí také Česká spořitelna, kde můžete získat mezi dvaceti až šesti sty tisíci korun. Úroková sazba u České spořitelny je 6,9%.  

Další možnost představuje ČSOB. Zde si můžete vzít půjčku na cokoliv ve stejném rozmezí jako u České spořitelny. Úroková sazba je o dvě procenta vyšší než zmiňovaná Česká spořitelna. U obou těchto bank musíte počítat s poplatky za vedení účtu. GE Money Bank klientům dává možnost půjčky třiceti až šesti set tisíc. Stejnou sumu si můžete půjčit i v Komerční bance s úrokovou sazbou  15,9%. MBank nabízí mPůjčku plus v hodnotě deseti až pěti set tisíc korun s úrokovou sazbou 8,9%. Poštovní spořitelna a její Era půjčka nabízí možnost půjčení od dvaceti tisíc do šesti set tisíc korun s úrokovou sazbou 10,9%. Vypůjčit si můžete i u Raiffeisenbank, která klient dává k dispozici osobní půjčku od dvaceti tisíc do čtyř set tisíc korun s úrokovou sazbou 8,9%.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články