Půjčky se zástavou nemovitosti

02.04. 2014 • Půjčky a hypotéky

Potřebujete si půjčit větší sumu peněz? Poskytovatelé těchto půjček často vyžadují složité prokazování bonity. Čím více si chcete půjčit, tím více bude poskytovatel opatrnější. Snadněji vám však půjčí, pokud můžete ručit nemovitostí. Půjčky se zástavou nemovitostí jsou proto oblíbené.

O půjčkách se zástavou nemovitosti

Nejběžnějšími půjčkami se zástavou nemovitostí jsou hypotéky. Jde o účelové půjčky, které mohou být využité jen na účely bydlení. Žadatelům nabízí příznivý úrok.

Bankovní hypotéky jsou nejlevnější půjčky se zástavou nemovitosti. Na druhou stranu přísně zkoumají bonitu žadatele a není výjimkou, že žádost odmítnou. V tomto ohledu jsou dostupnější nebankovní hypotéky. Počítejte však s větším úrokem než u bankovních produktů.

Pokud vás zaujaly výhody hypotéky, ale rádi byste měli možnost půjčit si na libovolné účely, využijte americké hypotéky. Půjčí vám sice menší podíl ze zastavené nemovitosti a má o něco větší úrok, ale stále jde o výhodnější produkt, než kterým je spotřebitelský úvěr.

Existují však i různé půjčky se zástavou nemovitostí. Jejich hlavním znakem je, že vám půjčí i poměrně vysoké sumy peněz a některé nebankovní subjekty i v případě, že jste v registru dlužníků, nebo celkově nemůžete prokázat velkou bonitu.

Proto lidé mnohdy volí půjčky se zástavou nemovitosti pro řešení svých finančních problémů v momentě, kdy už nemají příliš na výběr a musí jednat rychle. Jde často o vynucenou dražbu, exekuce a podobné finanční potíže.

Půjčky se zástavou nemovitostí jsou rozmanité. Liší se tím, kolik procent z ceny zastavené nemovitosti vám půjčí, ale také dalšími parametry. Některé společnosti dokonce půjčují i těm, kteří nemají k ručení vlastní nemovitost, ale dohodnou se ze třetí stranou.

Výhody půjček se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti poskytují celou řadu výhod. Těmi nejčastějšími jsou:

• snadná dostupnost: Půjčky se zástavou nemovitosti jsou snadno dostupné a často nebudete muset předkládat nic, čím byste prokázali svou schopnost splácet. Nebankovním společnostem poskytujícím tyto půjčky postačí, že zastavujete nemovitost. To je pro ně dostatečná záruka.

• větší suma peněz: I přesto, že si můžete půjčit jednoduchou cestou, nejde jen o menší půjčky. Mikropůjčky se snadnou dostupností seženete u mnohých poskytovatelů, ale půjčit si větší sumu peněz bez prokázání bonity může být problém. Od toho tu jsou půjčky se zástavou nemovitosti.

• snadné vyřízení: Díky snadné dostupnosti nebudete mít potíže ani s vyřízením půjčky se zástavou nemovitosti. To se hodí, pokud na půjčku spěcháte, ale ocení to i každý, kdo nemá rád prostoje a složitou administrativu.

• variabilita: Půjčky se zástavou nemovitosti najdete u mnohých nebankovních poskytovatelů, takže si můžete vybrat finanční produkt, který vám přímo padne na míru.

• online podání žádosti: Většina nebankovních společností nabízí možnost podání žádosti o půjčku online. Výjimkou není ani tento produkt. Ušetříte si čas. Online formuláře jsou jednoduché.

Nevýhody půjček se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti mohou být různě výhodné. Proto je dobré si dát pozor, abyste si nevybrali společnost, jež vám nabídne nevýhodné podmínky. Také je samozřejmě nutné (stejně jako u ostatních úvěrů a půjček) si dobře rozmyslet, zda je pro vás půjčka finančně únosná. Pokud ne, nepomohla by vám, ale pravděpodobně by vás dostala ještě do větších finančních potíží. Proto zvažte všechny důsledky.

Poskytovatelé půjček se zástavou nemovitosti

Půjček se zástavou nemovitosti najdete na finančním trhu mnoho. Nevíte jakou si vybrat? Představme si alespoň dva její poskytovatele.

Vitacredit

Vitacredit je česká společnost působící po celém území České republiky. Nabízí různé spotřebitelské úvěry fyzickým osobám, podnikatelům i firemní klientele.

Nabízí půjčky se zástavou nemovitosti. Můžete si vybrat z několika produktů. Je možné si s pomocí Vitacredit půjčky konsolidovat a snížit si splátky a pomůže vám také pří řešení náročných finančních situací, kterými jsou především exekuce a dražba.

Půjčit si můžete částku od 50 000 do 2 mil. Kč. Konkrétní částka se odvíjí od zastavené nemovitosti. Půjčka je bez registru a můžete ji splácet až 120 měsíců.

Brio Czech

Brio Czech je českou nebankovní společností založenou roku 2011. Nabízí půjčky se zástavou nemovitosti v hodnotě od 10 000 do 200 milionů korun. Půjčí vám až 70 % tržní ceny ze zastavované nemovitosti.

Klientům nabízí variabilní možnosti splácení, rychlé čerpání, peníze pro libovolné účely, odbornou pomoc při řešení exekuce nebo dražby, konsolidaci stávajících dluhů, refinancování hypoték a další služby.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články