Co je australská hypotéka

06.04. 2014 • Půjčky a hypotéky

Rozhodnete-li se sjednat si hypotéku, rozmyslete si předem, jakou její variantu si chcete zvolit. Je jich více. Stále populárnější je australská hypotéka. S velkou pravděpodobností jste o ní alespoň slyšeli. Víte však co přesně obnáší?

O australské hypotéce

Australská hypotéka (neboli hypotéka naruby) je hypotečním úvěrem, který stejně jako klasická hypotéka je určená fyzickým či právnickým osobám a je zajištěná zástavním právem k nemovitosti. Na českém trhu není dlouho. Masivněji ji začala podporovat Hypoteční banka v roce 2012.

Australská hypotéka však není novým produktem, ale pouze reklamní kampaní Hypoteční banky. Hlavní výhody propagované u australské hypotéky nejsou nikterak revoluční a najdete je i u nabídek jiných bank.

Z australské hypotéky je možné financovat nejen nemovitost, ale i její rekonstrukci a vybavení. Lze tak výhodně kombinovat účelovou a neúčelovou hypotéku.

Australská hypotéka je postavená tak, že čím více si půjčíte, tím nižší bude vaše úroková sazba. Dalším specifikem tohoto produktu je, že platíte malý, nebo dokonce žádný poplatek za sjednání hypotéky.

Výhody australské hypotéky

Australská hypotéka se pojí s následujícími výhodami, díky kterým se vyplatí o tomto finančním produktu uvažovat:

• zvýhodněný poplatek: Neplatíte několik tisíc korun poplatek za vyřízení hypotéky, jako je to u většiny bank. Budete-li si brát hypotéku do 85%, zaplatíte poplatek do 3 000 Kč a při hypotečním úvěru do výše 70 % hodnoty máte vyřízení celkově zdarma. Délka fixace však musí být na dobu pěti let.

• zvýhodnění úrokové sazby: Čím více si v rámci australské hypotéky půjčíte, tím menší bude vaše úroková sazba. Sazba se vám snižuje s každým půjčeným milionem korun.

Nevýhody australské hypotéky

A má australská hypotéka nějaké nevýhody? Měli byste mít na paměti, že nejde o převratný finanční produkt, který se vyplatí každému. Slevy se vzrůstající částkou, kterou si půjčujete, jsou sice zajímavé, ale vždy si porovnejte, jestli poplatky za vedení hypotečního účtu slevu nepřebijí. Přesto mnohým žadatelům o hypotéku se můžete tento produkt vyplatit.

Poskytovatelé australské hypotéky

Hlavním poskytovatelem australské hypotéky na našem trhu je Hypoteční banka. Ovšem hypotéku fungující na podobném principu známe i u jiných bank, např. u ČSOB či GE Money Bank a nějakou výhodu nabízí většina bank. Všichni hráči na trhu se snaží obstát v konkurenčním boji. Každému vyhovují jiné výhody. Proto při vybírání konkrétní hypotéky dobře zvažujte její jednotlivé aspekty a nerozhodujte se impulsivně jen na základě zdánlivých výhod. Raději si propočítejte, zda skutečně ušetříte.

Hypoteční banka

S australskou hypotékou přišla Hypoteční banka, což je banka s velkou nabídkou různých variant hypoték. To je možné díky tomu, že se soustředí pouze na tento produkt. Banka vznikla v roce 1991. Pod novým názvem Hypoteční banka vystupuje od roku 2005.

Hypotéky od Hypoteční banky jsou flexibilní. Z konkrétních nabídek hypoték má pro vás banka hypotéku na družstevní byt, hypotéku na rodinný dům, americkou hypotéku, hypotéku na koupi pozemku, hypotéku na stavbu či rekonstrukci, na rekreační objekt a máte rovněž možnost refinacování hypotéky.

Kromě toho vám Hypoteční banka nabízí i speciální hypotéky - hypotéku s bonusem, kombinované produkty, pro absolventy, pro manažery, předhypoteční úvěr a zelenou hypotéku.
V nabídce Hypoteční banka najdete i širokou škálu služeb, mezi které patří garance úrokové sazby, hypoteční příslib, hypotéku pro mladé, odhad nemovitosti, státní finanční podporu, pojištění majetku a odpovědnosti, pojištění hypotéky, zelenou asistenci, mimořádnou splátku, jednoduché čerpání hypotéky a dálkový přístup do katastru.

ČSOB

ČSOB (Československá obchodní banka) spadá pod belgickou banku KBC, jež je součástí KBC Group N. V. Zaměřuje se na poskytování bankovních produktů a služeb fyzickým osobám i podnikatelským subjektům. Jde o univerzální banku.

ČSOB má ve své nabídce úvěrů na bydlení rovněž zvýhodněnou hypotéku. Je jí hypotéka s bonusem. V rámci něj už budete předem vědět, jaký bonus získáte při řádném splácení hypotečního úvěru. Bude vám odpuštěná část výše hypotéky. První polovinu bonusu dostanete už po 12 letech splácení. Můžete tak dosáhnout zajímavých splátek. Nesplníte-li podmínky pro získání bonusu, neplatíte žádné sankce. Nepřijdete ani o část bonusu, který jste již získali.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články