Nebankovní půjčky do 20 000 ihned

03.08. 2014 • Půjčky a hypotéky

Na poli nebankovních půjček dochází stále k růstu počtu žadatelů o rychlé krátkodobé půjčky a tím pádem se navyšuje i počet poskytovatelů těchto nebankovních půjček. Společnosti nabízejí nejrůznější finanční produkty, z jejichž nabídky si vybere každý, kdo aktuálně hledá online půjčku. Potřebujete-li rychle půjčit 20 000 Kč a požadujete-li peníze skutečně hned, pak zvažte právě nebankovní půjčky do 20 000 hned na účet.

Půjčky do 20 000 Kč ihned na účet a všem

Půjčky do 20 000,- znamenají zpravidla nebankovní půjčky, pro které je charakteristické, že se jedná o půjčky s rychlým vyřízením (první půjčka do druhého dne, další třeba i do 15 minut ), s krátdou dobou splatnosti (zpravidla několik dnů až 45 dní), bez nutnosti potvrzení příjmů  a bez nutnosti ručitele. Takové půjčky jsou tedy vhodné hlavně pro ty, kteří potřebují peníze ihned a bez dlouhého vyřizování a zkoumání bonity klienta.

V dnešní době bohužel není vůbec těžké dostat se do dluhové pasti, případně i do menších finančních problémů, kdy vám například chybí pár tisícovek do příští výplaty a potká vás nějaká nepříjemnost v podobě rozbité pračky nebo jiných náhlých nákladů. Pokud si nevytvoříte dostatečnou peněžní rezervu, jsou problémy takříkajíc za dveřmi neustále. Krátkodobé rychlé půjčky mohou sice problém vyřešit, ale obvykle jsou tyto půjčky dražší a v mnohých případech se jimi jen oddaluje komplexní řešení situace.

Nebankovní půjčky do 20 000,- poskytuje celá řada různých společností nebo dokonce i soukromých investorů . Jednotliví poskytovatelé se liší jak svou nabídkou, šíří služeb, tak i podmínkami pro získání půjčky. Proces získání půjčky je obvykle zajištěn automaticky - vaše žádost je odeslána online, automaticky zpracována během několika minut a během následujících minut již víte, zda půjčku dostanete. U nebankovních společností je žádost online  již samozřejmostí - nemusíte chodit do kanceláře ani nikam volat, stačí vyplnit jednoduchý formulář se žádostí.

A proč je nabídka většiny nebankovních společností právě do hranice 20 000 Kč? Jedná se o finanční hranici, při které jsou ještě v rozumné míře minimalizována rizika plynoucí pro společnost, kdyby klient řádně nesplácel. Nízké částky do 20000 se dají poměrně snadno vymáhat soudním příkazem či exekucí . Notoričtí neplatiči a žadatelé se zápisem v registru dlužníků zpravidla neprojdou sítem schvalování půjčky. Půjčky v řádu několika tisíc či na hranici 20 000 Kč jsou oblíbené také proto, že se zpravidla jedná právě o částku, která lidem chybí do výplaty či představuje nenadálý výdaj.

Výhody nebankovních půjček do 20 000 Kč

Mezi často zmiňované výhody nebankovních online půjček patří jejich rychlost. Půjčka je schválena a vyřízena prakticky ihned. Půjčku ve výši 20 000 však není tak snadné získat - většina poskytovatelů takto vysoký obnos poskytne až ověřenému klientu. Nejprve si můžete půjčit například 3 000 Kč , při druhé půjčce 10 000 Kč a jakmile máte obě půjčky splaceny, můžete si zapůjčit již zmíněný obnos 20 000 Kč.

Online půjčky jsou také známy svou jednoduchostí. Stačí jen vyplnit online žádost ve formě internetového formuláře. Nedokládáte potvrzení o příjmu, nesháníte ručitele, nepotřebujete zástavu. Obvykle vyřízení půjčky zahrnuje vyplnění žádosti, podepsání smlouvy a zaslání ověřovacího poplatku 1 Kč na bankovní účet. Tím jsou na klienta kladeny naprosto minimální nároky a vyřidit půjčku online tak dokáže naprosto každý, i méně znalý jedinec.

Světlou stránkou nebankovních půjček je i fakt, že jsou bezúčelové. Tedy, že vypůjčené peníze můžete použít naprosto na cokoliv. Nebankovní společnost účel půjčky nezajímá.

Nevýhody online půjček do 20 000 Kč

Hlavní a zásadní nevýhodou nebankovních půjček je jejich relativně vysoká cena. Poskytovatelé ve snaze co nejvíce zjednodušit a zrychlit vyřízení půjčky zpravidla vůbec neprověřují žadatele o půjčku. To pro společnost znamená zvýšené riziko, které se následně promítne do ceny půjčky. Ačkoliv společnosti neoperují s úroky (inzerují bezúročné půjčky), tak je cena půjčky vyjádřena v poplatku za poskytnutí. Ten může činit 10-20% z vypůjčené částky. Za půjčku 5000  tak například zaplatíte 5000 + 500,- poplatek. Vždy je nutné sledovat ukazatel RPSN a případně si jej i některou z online kalkulaček přepočítat.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články