Půjčky pro dlužníky, peníze ihned na účtu

27.09. 2014 • Půjčky a hypotéky

Najít v dnešní době nabídku půjčky není vůbec těžké. Obzvláště ve vodách internetu můžete narazit na stovky nejrůznějších reklam a nabídek jak bankovních, nebankovních, tak soukromých půjček. Mnohdy není lehké se v nabídkách orientovat a nenechat se napálit nějakým vykutáleným podvodníkem, který shrábne poplatek předem za půjčku a tím spolupráce s ním končí. Poj´dme se nyní podívat na možnosti půjčky zadluženým klientům.

Půjčka od banky? Zapomeňte.

V případě, že hledáte půjčku pro zadlužené osoby, tak je v podstatě jisté, že s žádostí u banky neuspějete. Banky totiž poměrně důkladně zkoumají finanční možnosti každého žadatele o půjčku. Banky při ověřování nahlížejí do registru dlužníků  a také do mezibankovního úvěrového registru. Jakmile máte záznam o nesplacené půjčce, je to velké mínus a vaše žádost bude pravděpodobně zamítnuta.

S žádostí o půjčku se na banku nemusíte obracet ani v případě, kdy máte jiné půjčky, které však nepříliš svědomitě splácíte, případně vůbec nesplácíte. Skóre nutné pro získání půjčky budete mít příliš nízké.

Rychlá půjčka od nebankovní společnosti

Jednou z možností, jak dostat peníze z půjčky, ikdyž již někde dlužíte, je půjčka od nebankovní společnosti. Tyto firmy totiž neprověřují své klienty tak dopodrobna jako bankovní domy.

Proč je tomu tak? Banky se soustředí spíše na vyšší půjčky, řekněme od 40 000 Kč  (někdy i od 20 000 Kč, ovšem proces schválení je tak zdlouhavý, že ani nemá cenu s nimi ztrácet čas, pokud potřebujete peníze opravdu rychle). Pro žadatele důkladně prověřují.

Naproti tomu mnohé nebankovní společnosti mají své pole působnosti zejména v oblasti rychlých, malých a krátkodobých půjček. Ty se pohybují zpravidla do částky 20 000 Kč, avšak nalezneme i nabídku rychlých půjček v řádu statisíců. S rostoucí částkou však rostou i nároky na žadatele, zejména co se týče bezdlužnosti, výše příjmu a dalších detailů.

Půjčka pro dlužníky se vyznačuje tím, že není nahlíženo do registru dlužníků, neplatičů nebo do registru Solus. Dokonce ani nemusíte dokládat svůj příjem a dokazovat tak svou bonitu. Šanci na půjčku máte i v případě, kdy již máte několik jiných nesplacených půjček.

Nebankovní půjčky pro zadlužené jsou určeny pro ty, kteří nemohou ručit majetkem. Jsou to půjčky bez ručení - existují však určité limity půjčky, u kterých je již ručení vyžadováno, případně alespoň pravidelný měsíční příjem v určité výši.

Půjčky jsou vyřízeny opravdu rychle. Vzhledem k nízkým nárokům je celý proces automatizován a žadateli pouze stačí vyplnit internetový formulář a během pár minut se dozví, zda je půjčka schválena. Po kladném vyřízení půjčky máte peníze takřka ihned na účtu. Často již do 15 minut  od prvního kroku při žádosti o půjčku. Jak se taková rychlost možná? Nebankovní společnosti disponují bankovními účty ve většině bank, které působí na českém trhu. Obnos zápůjčky vám pak odešlou ze stejné banky jako u které máte svůj bankovní účet. Když k tomu přidáme možnost zrychleného převodu, tak se skutečně dostaneme na rychlý převod peněz uvnitř banky během pár minut.

Hledáte-li půjčku pro dlužníky, tak můžete využít i směnky. To je poměrně rychlý a jednoduchý způsob. Jen je nutné myslet na všechna úskalí půjček na směnku.

Hlavní nevýhodou půjček pro zadlužené klienty je vysoký úrok, respektive celková cena, kterou za půjčku zaplatíme. Pokud cenu půjčky vyjádříme ukazatelem RPSN, tak se dostaneme často na vyšší stovky až tisíce procent. Je proto nutné důkladně zvážit, zda je pro vás taková půjčka opravdu nutná a neexistuje nějaké schůdnější řešení.

Půjčky od soukromých osob

Využít můžete i nabídky peněz od soukromých investorů. Na našem portále takové nabídky naleznete v inzerci půjček. Navíc můžete i sami zadat vlastní poptávku půjček. U soukromých nabídek se jedná obvykle o půjčky na směnku  a v hotovosti.

Tento typ půjček je poměrně nebezpečný a je velmi snadné narazit na podvodníky. Triky jsou velmi rozmanité. Nejčastější podvod se týká poplatku předem. Poskytovatel půjčky vám slíbí jakýkoliv peněžní obnos, když mu předem zaplatíte nějaký poplatek. Jakmile však zaplatíte, tak soukromého poskytovatele již neuvidíte. Případně bude celý proces vyřízení půjčky natahovat a zdržovat. Je proto nutné být velmi obezřetný. Neplatit žádné poplatky předem a nepodepisovat bianco směnky (směnka bez vyplněné částky).

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články