Zajímají vás půjčky pro problémové klienty?

25.03. 2016 • Půjčky a hypotéky

Klienti, pokud jsou nespolehliví a neplatí splátky v termínu, nebo je neplatí vůbec, jsou zařazeni do kategorie problémových. Následně je jejich jméno zapsáno do registru dlužníků. S tímto zápisem pak mohou mít nemalé problémy, pokud by chtěli získat další půjčku. Většina bank totiž do tohoto registru nahlíží, a pokud je v něm klient zapsán, má jen velice malou šanci získat půjčku. Nezbude mu nic jiného, než se poohlédnout po jiném řešení, čímž může být půjčka od nebankovních společností.

Nebankovních společností existuje na finančním trhu celá řada. A tak je dost pravděpodobné, že alespoň jedna z těchto společností žadateli vyhoví. Jedná se sice jen o poměrně nízké částky, řekněme do  12 000Kč. Problémovým klientům to musí ale pro začátek stačit. Jsou to tzv. půjčky do výplaty. Některé společnosti jsou ale benevolentnější a půjčí klientovi dokonce až 100 000Kč bez dokládání příjmu. U vyšších částek je pak nutné již příjem dokládat, případně zastavit nemovitost. Půjčky většinou nevyžadují ručitele. Je to výhodné právě pro ty osoby, které nemají nikoho, kdo by jim ručil, případně nechtějí nikoho dalšího zatěžovat. Ono sehnat ručitele není v dnešní době taky žádný snadný úkol. Spousta lidí není ochotných se zavázat kvůli někomu druhému, i když se jedná třeba o příbuzného nebo kamaráda. Přeci jen je to velký závazek. Proto jsou tyto půjčky pro problémové lidi tak výhodné a snadno dosažitelné. Spousta lidí se do této problémové skupiny řadí. Stačí si pak jen vybrat společnost, od které si žadatel chce půjčit. Většina společností má na svých internetových stránkách formulář, který nahrazuje žádost o půjčku. Mnohdy ani není potřeba osobního setkání. Jiné společnosti zase nabízí sjednání půjček prostřednictvím telefonu. Žadatel tak může snadno vyřídit všechno z domova prakticky kdykoliv. Dále se člověk vyhne velkému papírování a zdlouhavému ověřování, kterému se v bance nevyhne. Žadatel většinou potřebuje pouze jeden nebo dva doklady totožnosti. Peníze jsou mnohdy na účet klienta posílány okamžitě.

Podmínky pro získání půjčky nebývají nijak náročné a dosáhne jich skoro každý člověk. Takovou zásadní podmínkou bývá plnoletost. Osoby mladší osmnácti let nemohou půjčku získat. Další podmínkou bývá alespoň jeden doklad totožnosti. Některé společnosti požadují dva doklady. Další častou podmínkou je vlastní bankovní účet. Lidé využívající těchto půjček jsou různí. Může se jednat o začínající podnikatele, matky na mateřské dovolené, lidé s nízkým příjmem nebo lidé mající záznam v registru dlužníků. Půjčky jsou bezúčelné, a tak nebude klient nucen dodávat potvrzení, na co peníze využije. Lidé z těchto půjček často platí složenky, kupují dárky k vánocům nebo jezdí na zahraniční dovolené. Některé společnosti vyřizují první půjčku zcela zdarma, jiné si účtují poplatky průběžně během splácení.

Na českém finančním trhu existuje velké množství společností, které nabízí rychlé půjčky bez doložení příjmů. Na internetu je možné najít i srovnávací kalkulačky, které přímo on-line nabídnou srovnání jednotlivých půjček. Peníze může klient dostat velice rychle. Je to dáno jednoduchostí vyřízení. Většinou postačí klientovi vyplnit jeden nebo dva formuláře na internetu, a pak jen vyčkat na spojení s operátorem případně jen na potvrzující zprávu. Peníze se pak přeposílají téměř okamžitě na účet žadatele. Půjčku si můžete tak sjednat z pohodlí domova, ať už prostřednictvím internetu, telefonu, případně návštěvou kamenné pobočky. Smlouva se pak doručuje poštou nebo jen elektronicky, e-mailem. Zatím jsme hovořili jen o samých výhodách, které tyto půjčky nabízí. Ale bohužel jsou i nějaké nevýhody. Asi největší je vysoká sazba RPSN.

Spousta lidí má strach si vzít nějakou půjčku z důvodu toho, že tomu nerozumí. Nejsou tak zběhlí na finančním trhu a neradi by se nechali snadno napálit. V dnešní době se ale i tento problém dá poměrně snadno vyřešit. Na internetu je možné najít mnoho srovnávačů, které s výběrem společnosti pomůžou. Klient jen zadá parametry půjčky, o kterou by měl zájem a následně mu vyjede srovnání jednotlivých společností a jejich nabídky. Některé společnosti nabízí přehnaně vysoké úroky, ale to vše tento srovnávač dovede odhalit. Je dobré si přečíst pravidla pro sjednání půjčky, ať už jsou to potřebné doklady, délka splácení nebo výše úroku. Pak už je jen na klientovi, zda si o půjčku zažádá či nikoliv. Tato srovnání jsou nezávazná, a tak se nemusí nikdo bát je vyzkoušet. Najde-li klient to, co hledá, může si o půjčku zažádat ihned. Nebankovní společnosti si sami stanovují svá pravidla pro schvalování půjček. A proto nezoufejte, pokud vám jedna společnost odmítne poskytnout úvěr. Může se stát, že druhá společnost vám ho schválí.

Klient by neměl platit žádné poplatky předem. To už by mohlo být prvotní znamení, že se jedná o podvodné jednání. Na internetu je také možné najít různá hodnocení a recenze na jednotlivé společnosti. Tyto hodnocení píšou klienti, kteří mají s tou konkrétní společností nějaké zkušenosti. Je dobré na tato hodnocení nakouknout. Na finančním trhu se mohou vyskytnout i podvodné firmy, ale je jich jen opravdu málo. Žadatel, pokud si jen trošku ověří společnost, se těmto firmám úspěšně vyhne. Společnosti, které nechtějí klienta jen okrást, ho nikdy nebudou tlačit do podepsání smlouvy. Mají seriózní chování a jednání. Klient si může vše v klidu promyslet a přečíst. Kvalitní společnosti také nevybírají poplatky předem a všechny své údaje, jako jsou kontakty, sídlo a podobně, mají uvedené na internetových stránkách, případně vám je bez okolků sdělí. Půjčka pro problémové klienty je finanční produkt, který využívají lidé v situaci, kdy se dostali do finanční tísně. Splácí s ní exekuci nebo třeba hypotéku.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články