Vyzkoušejte půjčku bez banky

24.03. 2016 • Půjčky a hypotéky

Jak jistě víte, na našem finančním trhu nabízí možnost půjčení si peněž jak banky, tak i nebankovní společnosti. Existuje velké množství bank, a konkurence je teda vysoká. Lidé se o nich dozvídají z reklam jak v televizi, na internetu nebo třeba v novinách.  Jednotlivé banky se snaží nalákat klienty právě na své produkty. Nižší úrok, mírné splátky, ale i mnoho dalších doplňkových služeb. Úvěr od banky je většinou výhodný, pokud si člověk chce půjčit například 1 500 000 Kč. Úvazek je sice poměrně dlouhý, mnohdy i na celý život. Chce-li si klient půjčit znatelně nižší částku, může se poohlédnout i jinde.

Zkuste se poohlédnout po půjčce bez banky. Právě tento produkt může být mnohdy výhodnější, neý špatně nastavená půjčka od banky.

BANKY VS NEBANKOVNÍ SEKTOR

Banky jsou schopné půjčit lidem dost vysoké částky. Klienti se tak snadno nechají zlákat, na první pohled výhodnou nabídkou, a půjčí si více peněz, než kolik ve skutečnosti potřebují. Poté kupují věci, které by za normálních okolností nekupovali. Splácení takových vysokých částek trvá skutečně dlouho, někdy dokonce i celý život. Což je velká finanční zátěž pro každého člověka. Stane-li se navíc, že člověk není schopen tuto půjčku splácet, dostane se do nepříjemné životní situace, kdy může hrozit dokonce i ztráta domova, rodiny a vlastně všeho, co doposud vybudoval.

Úvěr od banky taky nedostane každý. Je nutný poměrně zdlouhavý ověřovací proces, na jehož konci může být schválení nebo zamítnutí úvěru. Banka si bude prověřovat osobu žadatele, její finanční možnosti, ale také bude nahlížet do registru dlužníků. Žadatel bude také vyzván, aby doložil všechna potřebná potvrzení. Nakonec, a ne v málo případech, se může stát, že půjčka bude zamítnuta a žadatel tak bude muset zkusit štěstí u jiné banky, případně snížit nároky na množství půjčených peněz. Žádá-li klient jen několik málo tisíc a potřebuje je poměrně rychle, měl by se obrátit na nějakou nebankovní společnost, u které je vyřízení většinou snadnější.

U nebankovních společností se setkáte s poněkud jiným zacházením s klienty. Nebankovní společnosti mnohdy nezajímá, jak si klient finančně vedl v minulosti. Ve většině případů ani nenahlíží do registru dlužníků, a pokud ano, dá se snadno rozeznat, zda klient je pravidelným neplatičem nebo jen náhodným, kdy zapomněl uhradit jednu fakturu.

Přání klientů jsou u nebankovních společností mnohem rychleji vyřizována. Existuje i určitá skupina nebankovních společností, které půjčují opravdu malé částky, v řádech stovek nebo několika málo tisíců. Jsou to půjčky před výplatou, kdy klient potřebuje nutně jen malou finanční hotovost. Společnosti jsou tak schopné vyhovět klientovi prakticky okamžitě. Klient se ani nemusí bát, že by nebankovní společnosti zaměstnávaly neodborné zaměstnance. Složení zaměstnanců je kvalitativně velmi podobné, jako je složení zaměstnanců v bance.

KLADY PŮJČKY BEZ BANKY

Můžeme se podívat na ty nejvýznamnější pozitiva, které půjčky bez banky nabízí. Mnozí klienti nemají ani ponětí, jaké výhody je vlastně čekají.

-          Rychlost – díky tomu, že nebankovní společnosti půjčují nižší částky, než banky, je vyřízení takové půjčky velmi rychlé. Mnohdy hovoříme o řádech pár minut.

-          On-line – většina společností již dneska nabízí vyřízení půjčky prostřednictvím internetu. Vše teda můžete vyřídit z pohodlí domova.

-          Dosažitelnost – nedosáhne-li klient na půjčku v bance, je poměrně velká pravděpodobnost, že nebankovní společnosti mu půjčí. Odpadá zde totiž zdlouhavé ověřování, které čeká klienty v bance. Může se teda stát, že klient, kterému byla v bance odmítnuta půjčka, mu bude u nebankovní společnosti schválena.

-          Jednoduchost – jak bude vyřízení jednoduché, záleží také na částce, jakou po společnosti žádáte. Čím nižší částku bude klient požadovat, tím snadnější bude její vyřízení. Jakmile ale bude půjčka schválená, klient dostane peníze. Vše je podloženo smlouvou.

-          Peníze kdykoliv – i když si vzpomene klient, že potřebuje peníze v 1 hodinu ráno, může si ji vyřídit. Prakticky kdykoliv během 24 hodin, 7 dnů v týdnu. I během svátků.

-          Půjčka zdarma – ať už se podíváte na nabídku jakékoliv banky na našem trhu, tak žádná z nich neposkytuje půjčku zdarma. Nebankovní společnosti často ano. Pokud si totiž klient půjčuje u společnosti poprvé, je mu nabídnuta půjčka zdarma a bez poplatků. Klient není vázán dalším zřizováním půjčky.

-          Bezúčelnost – půjčku si může klient vzít, na co jen chce. Nemusí dokládat žádné plány ani návrhy.

NEJLEPŠÍ PŮJČKY BEZ BANKY

Na českém finančním trhu existuje celá řádka nebankovních společností. A každým rokem nějaká ta společnost přibude. Tudíž se nabídka stále rozšiřuje. Není zcela jednoduché doporučit tu nejlepší společnost, protože kvalitních jich je opravdu několik. Představíme jen některé, které by mohly zajímat určitou skupinu klientů.

NEJSCHVALOVANĚJŠÍ – CREDITSOR

Společnost Creditsor patří mezi nebankovní společnosti, které nabízí krátkodobé půjčky. Od společnosti si může klient půjčit až 4500 Kč, kde doba splatnosti je třicet dnů.

Aby klient získal půjčku, musí pouze vyplnit jednoduchý formulář, který najde na internetových stránkách společnosti. Zde jsou uvedeny i podmínky úvěru, které je dobré si vždy řádně pročíst. Systém vyhodnotí vaši žádost  následně vyhledá poskytovatele, který je ochoten okamžitě poskytnout sumu peněz. Samozřejmě i poskytnutá peněz je vázáno nějakou podmínkou. Zásadní podmínkou je minimální věk 18 let. Některé společnosti navíc požadují vlastnit bankovní účet.

NEJRYCHLEJŠÍ – FERRATUM BANK

Společnost Ferratum Bank nabízí poskytování úvěru pro lidi, kteří si chtějí půjčit od nebankovní společnosti. Pokud zájemce má bankovní účet u stejné banky jako Ferratum Bank, může si půjčit 500 – 10 000 Kč. Peníze bude klient mít během jedné minuty. Peníze, které si klient půjčí, musí následně vrátit do 45 dnů. Klient ale může zvolit částku třech tisíc korun s dobou splatnosti jeden měsíc. V tomto případě dostane půjčku zcela zdarma.

Půjčka je velmi snadno dostupná, ať už prostřednictvím internetu nebo telefonní linky. Kdo nemá rád on-line vyřizování, může si vybrat call centrum společnosti. Jakmile se klient dohodne s operátore, tak následně operátor volá zpět klientovi k ověření potřebných údajů. Pokud nenastanou žádné komplikace, peníze jsou přeposlány na účet.

Je-li klient již pravidelným zákazníkem, postačí mu jen poslat SMS zprávu a společnost je schopna poslat ihned peníze. Podmínkou pro schválení úvěru je minimální věk klienta 21 let a bankovní účet.

NEJVÍCE PENĚZ ZDARMA – ZAPLO

Člověk, který žádá půjčku poprvé u společnosti Zaplo, může získat až 8 000 Kč a to zcela zdarma a bez poplatků. Doba splatnosti u této půjčky je třicet dnů. Pro začátek se bude muset klient registrovat na internetových stránkách společnosti, nahrát kopii občanského průkazu a zaslat poplatek ve výši 1 Kč. Tento poplatek je jen symbolický, a společnost ho žádá proto, aby si ověřila, zda žadatel skutečně vlastní bankovní účet. Poté společnost zasílá informativní e-mail a peníze na účet.

Pro stálé klienty nabízí společnost možnost půjčit asi až 15 000 Kč. Podmínkou je plnoletost, české státní občanství bankovní účet a jediný doklad, kterým je občanský průkaz.

NEJLEVNĚJŠÍ – CLICK CREDIT

Další z nebankovních společností je Click Credit, která byla vyhodnocena jako nejlevnější. Toto hodnocení prováděly nezávislé servery Aktualne.cz a Bankovnipoplatky.com. Když si klient spočítá, na kolik ho půjčení peněz vyjde, zjistí, že se jedná o skutečně malou částku. Půjčí-li si totiž 1 000 Kč, zaplatí navíc jen 33 Kč.

Společnost nabízí půjčky do maximální výše 4 999 Kč. Naopak minimálně je možné si půjčit 1 000 Kč. Doba splatnosti je 30 dnů. Vyřízení je opět velmi snadné, a to prostřednictvím internetových stránek, kde klient najde formulář. Je nutné také uhradit poplatek ve výši 1 Kč, a to kvůli identifikaci účtu. Peníze dostane žadatel velmi rychle. Je možné je poslat na bankovní účet žadatele nebo ten si je může osobně vyzvednout na některém z terminálů společnosti Sazka. Podmínkou je plnoletost, bankovní účet, a trvalé bydliště na území České republiky.

NEJZNÁMĚJŠÍ – HOME CREDIT

V televizi nebo v novinách jste určitě všichni viděli reklamu na Home Credit. Tato společnost patří mezi nejznámější u nás. Zná ji široká veřejnost, a proto se právě na ni často obrací. Home Credit půjčuje i poměrně vysoké částky. Je možné si tak přijít na sumu 10 000 – 180 000 Kč. Doba splatnosti je jeden až sedm let. Záleží na dohodě klienta se společností.

Společnost nabízí poměrně jednoduchou cestu, jak přijít k penězům. Klient se s Home Credit může spojit buď prostřednictvím telefonu, anebo internetu. Na internetových stránkách společnosti je možné vyplnit formulář. Po jeho vyplnění je žadatel kontaktován telefonicky operátorem společnosti. Smlouvu je možné podepsat v klasické papírové formě nebo prostřednictvím SMS kódu.

Pro schválení půjčky jsou nutné dva doklady totožnosti, bankovní účet, ale údaje o zaměstnavateli. Společnost ale nepotřebuje výši příjmů.

PŮJČKA BEZ BANKY SE PŘIZPŮSOBÍ POTŘEBÁM

Získání úvěru od nebankovní společnosti je poměrně snadné. Je hlavně dostupnější, než půjčka od banky. Pro mnohé lidi je to jediné řešení, jak si obstarat nutné peníze. Nabídka je široká a vybere si opravdu každý.

Na našem finančním trhu existuje celá řada těchto společností, které zde působí již nějakou dobu, což naznačuje jejich prosperitu. Jsou to společnosti jako Home Credit, Zaplo, Click Credit, Ferratum Bank nebo Creditsor.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články