Víte, že LED osvětlení vám pomůže s úsporami za energie?

07.08. 2020 • Tipy a rady

Výdaje za domácnosti neustále rostou, z médií se na nás valí informace o zdražování a ukočírovat výdaje za elektřinu nás může stát řadu probdělých nocí. Cestou k úsporám přitom může být využití moderních LED svítidel.

Bez interiérového osvětlení se jednoduše neobejdeme a když si spočítáte, kolik máte žárovek v celém bytě nebo domě, dojdete jistě k zajímavému číslu. Klasické žárovky se v dnešní době jeví jako vysoce nákladné, a proto se v mnoha domácnostech přechází na úsporné LED osvětlení.

Praktické světlo do kuchyně i obýváku

Nabídka LED světel je široká, proto není nutné se nijak výrazně omezovat. Specialista na elektroinstalační materiály a svítidla, společnost Tympol Plus, nabízí například LED svítidla vhodná pro instalaci do kuchyní, obýváků, ložnic, pokojíčků, na chodby i do koupelen. Celou nabídku společnosti si pak můžete prohlédnout zde.

Velmi oblíbené jsou zejména LED lustry, ale pořídit si můžete i LED bodovky, stropní osvětlení, nástěnné osvětlení, stojací nebo stolní lampy s LED žárovkami, a dokonce i LED osvětlení vhodné k použití v exteriéru, takže můžete nasvítit altány, příjezdové cesty nebo skalky.

Spočítejte si roční úsporu s LED osvětlením, budete překvapeni

Technologie LED osvětlení nabízí skvělou možnost, jak snížit náklady za elektřinu. I přes vyšší pořizovací cenu úsporných LED žárovek se ve výsledku během několika týdnů nebo měsíců (podle konkrétního typu žárovky) vyšší vstupní investice vyrovná díky nižší spotřebě elektřiny.

Ukažme si modelový příklad, na jedné klasické 40 W žárovce, která svítí v průměru 5 hodin denně při ceně elektřiny 5 Kč/KWh. Roční spotřeba této žárovky se bude pohybovat kolem 360 Kč. Pokud tuto žárovku nahradíme úspornou LED žárovkou se stejnými parametry, klesne roční spotřeba na částku kolem 70 Kč, což představuje úsporu 290 Kč za rok. A teď si představte, že tuto úsporu vynásobíte počtem žárovek ve vaší domácnosti. To už je pěkná částka, nemyslíte?

S LED osvětlením bude váš život jednodušší a příjemnější

Kromě šetření vašich financí vás LED světla překvapí i dalšími vlastnostmi, které jistě oceníte.

V první řadě je to možnost vybrat barevný tón světla, které chcete v interiéru použít. Už se nemusíte omezovat na jeden světelný odstín, ale můžete experimentovat. LED osvětlení vám nabízí různou škálu bílého světla (studené, denní nebo teplé) a na výběr jsou i další barvy. Díky barevnému osvětlení RGB může váš domov rozzářit žlutá, červená, zelená, modrá i řada dalších barev. LED osvětlení navíc nevyzařuje ultrafialové, infračervené ani tepelné záření.

Svou roli při využití LED světel hraje i životnost žárovek, která je nesporně vyšší než u klasických starých žárovek. Řádově se pohybuje kolem několika desítek tisíc hodin provozu.

Více pohodlí vám poskytnou i LED svítidla s ovladačem, která můžete ovládat z pohodlí gauče, z postele nebo od kuchyňského stolu. Také stmívatelné LED osvětlení je vychytávka, se kterou si nastavíte intenzitu světla podle vašich potřeb. Při hraní s dětmi mohou LED svítidla svítit naplno, večer si je ztlumíte ke čtení knížky nebo při sledování televize.

Objevte i vy výhody LED svítidel. Svěřte svou domácnost, kancelář, obchod nebo provozovnu do rukou modernímu typu osvětlení a ušetřete nemalé výdaje za elektřinu.

A jaké existují další druhy svítidel a jaké jsou jejich funkce? To se dočtete v tomto článku.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články