Sms půjčka bez 1 kč

26.02. 2014 • Půjčky a hypotéky

Hledáte rychlou a krátkodobou půjčku, u které byste měli finanční obnos ještě v den žádosti, případně druhý den ihned na účtě? Pokud potřebujete peníze skutečně rychle, můžete využít tzv. sms půjčky od nebankovních společností. Tyto SMS půjčky jsou vpodstatě krátkodobým úvěrem se splatností obvykle 30 dnů.

Jak sms půjčka vypadá? Obvykle se jedná o poskytnutou částku 1 000 - 15 000 Kč, splatnost je závislá na výši půjčky a vašich možnostech. Celý obnos můžete splatit již druhý den, nebo i za několik týdnů - typicky do 30 dnů. Není výjimkou i splatnost v řádu měsíců, to je však zpravidla možné jen u vyšších půjček.

Samotné vyřízení půjčky probíhá přes sms zprávu, která slouží jako žádost a ověření vaší identity. Samozřejmě můžete podat žádost o půjčku i v rámci internetu. Někdo využije sms formu, někdo zas internetový online formulář na stránkách poskytovatele těchto malých půjček. Samozřejmě většinu nebankovních společností, které se zaměřují na krátkodobé půjčky, můžete kontaktovat i zavoláním na telefon.

V případě online žádosti je nutné vyplnit několik údajů o vás. Konkrétní údaje se liší podle společnosti, nicméně počítejte zpravidla vždy s udáním vašeho jména, telefonního kontaktu a často i emailové adresy. Někdy je nutné zadat i adresu - to často v případech, kdy si společnost před vyřízením půjčky prověřuje vaši platební morálku a historii v registrech dlužníků.

V oblasti sms půjček je dobré promyslet i výši půjčky. Pokud potřebujete peníze skutečně neodkladně a ihned, a banka vám nepůjčí nebo zkrátka nemáte čas na zdlouhavé vyřizování půjčky, tak může být sms půjčka jediným řešením této situace. Doporučujeme půjčit si částku ve výši, kterou skutečně potřebujete. Například se vám rozbije pračka a oprava vyjde na 2 200,-. V tom případě doporučujeme půjčit si maximálně 2 200 Kč. Naše doporučení souvisí s celkovými náklady na půjčku. Půjčky od nebankovních společností jsou totiž poměrně drahé. Vyjádřeno pomocí RPSN (roční procentuální sazba nákladů) jsou náklady ve stovkách až tisících procentech. Je tedy nevýhodné půjčovat si více než nutně potřebujete a zbytečně tak platit více peněz při splácení.

SMS půjčka bez registru

Krátkodobé půjčky se obvykle poskytují bez nahlížení do registru dlužníků. Jedná se o menší částky, které jsou relativně dobře vymahatelné, a tak si nebankovní společnost může tento risk s nedůkladným neprověřením klienta dovolit. Samozřejmě pokud už jste dlužníkem této společnosti, tak pravděpodobně novou půjčku již nedostanete.

SMS půjčka bez registračního poplatku

V oblasti půjček od nebankovek se setkáte s drobným registračním poplatkem. U méně seriozních společností můžete čekat poplatek za schválení půjčky. Od toho naštěstí většina společností ustupuje. Častěji zaplatíte jen korunový poplatek za ověření vašeho bankovního konta. Odeslání 1 Kč z vašeho účtu na účet poskytovatele půjčky však celé vyřízení opět jen prodlužuje. Proto můžete narazit i na firmy, které tento registrační či ověřovací poplatek nevyžadují.

Na co dát pozor při sms půjčce

SMS krátkodobé půjčky vypadají často lákavě. Půjčíte si pár tisíc s tím, že je máte na účtě ještě ten samý den, případně do 24 hodin. Vyřeší tak vaši akutní potřebu peněz. Je však nutné spočítat si náklady na takovou mini půjčku. Náklady se vyjadřují pomocí RPSN. U bankovních společností je tato sazba obvykle v rozmezí 5-15%, u nebankovních firem se však pohybuje v řádu stovek procent. Není vyjímkou, pokud se například půjčka 3 000 Kč se splatností 30 dnů nabízí za 500% RPSN. Vždy si zjistět, kolik peněz přesně splatíte. Pokud si tedy půjčíte 3 000,- na 1 měsíc a celkově splatíte 6 000,-, tak je taková půjčka značně nevýhodná. SMS půjčky bez poplatku doporučujeme poptávat pouze u ověřených a zavedených společností, které na českém trhu působí delší dobu.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články