Hledáte nevýhodnější půjčku? Srovnávač půjček Vám pomůže

22.02. 2019 • Půjčky a hypotéky

Každý čas od času řeší, zda si vzít půjčku. Pokud se pro ni rozhodneme, měli bychom mít jistotu, že si půjčujeme za nejvýhodnějších podmínek a také od poskytovatele, který disponuje patřičnou licencí. Dnes máme celou řadu možností, jak získat půjčku a to jak v bankách, tak v nebankovním sektoru.

Existuje široký sortiment půjček, zvolit si můžete například půjčku, kterou získáte do 15 minut od podání žádosti a navíc z pohodlí domova. U půjček v hotovosti je potřeba návštěvy obchodního zástupce u vás doma, některé půjčky získáte jen se zástavou nemovitosti. Je proto potřeba zvážit, co je pro vás nejlepší.

Jak na porovnání půjček

Porovnávat půjčky můžete hned několika způsoby. Prvním a nejnáročnějším způsobem je postupně kontaktovat banky i nebankovní společnosti telefonicky nebo je obcházet osobně. Zjistíte tak podmínky půjčky, poplatky i úroky přímo na pobočce, což je však náročné na čas a také na peníze, které musíte investovat, abyste se na danou pobočku dopravili.

Jednodušším a rychlejším způsobem je využít srovnávač půjček, se kterým si vhodnou půjčku najdete z pohodlí domova a zcela zdarma. Poslední variantou je oslovit odborníky, kteří vám s výběrem půjčky pomohou.

Při výběru půjčky je potřeba porovnávat RPSN, výši úroku i měsíční splátku.

Jak vybrat správný porovnávač půjčky

Se správně vybraným porovnávačem půjček si najdete skutečně levný produkt. Existuje celá řada porovnávačů půjček a vybrat si ten správný není jednoduché. Ne každý porovnávač obsahuje aktuální informace.

Při výběru se zaměřte na ty porovnávače, které jsou nezávislé a nenabízí vám jen vybrané poskytovatele půjček. Vybrat si můžete projekt, který je jednoduchý, snadno dostupný, přehledný a nenabízí půjčky s vysokými úroky. U každé nebankovní půjčky, by mělo být obsaženo informace o RPSN, úrocích, výši splátek a nejnovější akce, pokud jsou v dané společnosti nabízeny.

S takovýmto srovnávačem má smysl pracovat a vyhledat vhodnou půjčku. Rovněž si lze vybranou půjčku okamžitě sjednat. Stačí stisknout tlačítko a budete přesměrování na formulář, který snadno vyplníte.

Když půjčku vybíráte, srovnejte si jich několik najednou

Toto základní pravidlo by měl používat každý, kdo hledá půjčku. Ne vždy je podmínkou, že má vaše banka ty nejlepší ceny. Při vybírání půjčky můžete srovnávat okamžitě několik produktů najednou. Budete tak mít dokonalý přehled o aktuální nabídce na trhu. Při sjednávání půjčky je potřeba vzít v potaz také poplatky za vyřízení půjčky, vedení úvěrového účtu a také možnost mimořádných splátek a předčasné uhrazení.

Půjčku si pak vyberete podle svých potřeb. Většina online půjček má k dispozici kalkulátor, na kterém si navolíte výši půjčky a délku splatnosti. Automaticky vám spočítá RPSN a úroky, také vidíte, do kdy musíte půjčené peníze vrátit.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články