Poradíme, jak se vybavit na zimu na míru vaší profese

05.12. 2019 • Bankovní účty

Chladné dny jsou tady a vy si lámete hlavu, co si obléci, aby vám bylo i při práci venku teplo? Máme pro vás několik tipů na vhodné zateplené zimní pracovní oděvy, ve kterých přečkáte zimní sezonu v pohodlí a ještě bezpečně.

Je mnoho profesí, u kterých je nutné pohybovat se v pracovní době venku. Hasiči, záchranáři, silničáři, pracovníci havarijních služeb, lesníci, skladníci nebo stavební dělníci. Ti všichni se musejí potýkat během zimy s nepříjemným chladem.

Klasické pracovní oděvy určené pro teplejší část roku se stávají nedostatečnou ochranou, a proto přicházejí prodejci pracovních oděvů, jako je Tomis CZ, s nabídkou zimních pracovních oděvů, které disponují specifickými funkcemi a vlastnostmi, aby se hodily pro rozmanité profese.

Oděvy pro skladníky musí chránit před průvanem

Sklady bývají sice vytápěné, ale časté přejímky a přemisťování zboží často vyžadují nekonečné otevírání a zavírání vrat nebo přebíhání ze skladů do kanceláře a tyto přechody mohou lehce způsobit nachlazení. Skladníci také potřebují být dobře vidět, aby je ostatní manipulanti se zbožím nepřehlédli.

Pro skladníky je vhodná kombinace pracovní bundy a laclových kalhot MAX WINTER REFLEX, které jsou vybavené reflexními pruhy. Lacl na kalhotách bude dobře krýt záda a bundu s možností odepínání rukávů si přizpůsobíte aktuálním teplotním podmínkám.

Protože toho skladníci hodně nachodí, patří na jejich nohy odolná zateplená pracovní obuv, například obuv RAVEN XT HIGH ANKLE WINTER S3 CI SRC chránící jak před okopem, tak před úrazem prstů díky odolné kovové tužince. Pevnou chůzi zajistí i podešev odolná olejům i propíchnutí.

Ruce skladníků musí být chráněny při manipulaci se zbožím a zároveň musí být dostatečně v teple. Ideální jsou pracovní rukavice 1st WINTER s nepromokavou membránou a krytím dlaní a částí palců reliéfním PU, který navíc zlepšuje úchopové vlastnosti.

Být vidět znamená být v bezpečí. Záchranáři a pracovníci odtahových služeb to dobře vědí

Časté noční výjezdy jsou denním chlebem všech záchranářů i pracovníků odtahových služeb. Dostat se na špatně osvětlenou silnici a nebýt vidět by byl hazard se životem. Proto je potřeba vybavit se reflexními oděvy určenými do zimy.

Reflexní bunda Clovelly Pilot 2 v 1, kterou je možné doplnit kalhotami stejné řady, je přesně to pravé. Výrazné barevné provedení a mohutné reflexní pruhy zajistí dostatečnou viditelnost. Bunda i kalhoty jsou odolné i proti nepřízni počasí.

V často zmatených situacích u dopravních nehod nebo kdekoli v terénu by měli být záchranáři i pracovníci odtahovek vybaveni spolehlivou kotníkovou obuví, jako je BK TPU MF S3 CI SRC. Zateplení a stélka odolná propíchnutí chrání chodidlo a kožený materiál zajišťuje voděodolnost obuvi.

Při manipulaci s různým zařízením i drobnými nástroji potřebují obě profese ruce v teple, ale tak, aby bylo umožněno citlivé uchopování předmětů. Proto jsou ideální pracovní rukavice HERON WINTER.

Cestáři a silničáři jsou na cestách ve dne i v noci

Zajistit průjezdnost silnic je zejména v zimním období pro cestáře a silničáře tvrdou realitou. Ať je vánice nebo fičí vítr, musí vyrazit na cesty a pomáhat ostatním účastníkům silničního provozu.

I v této profesi je nutností nosit oblečení s reflexními prvky. Dobrou rozpoznatelnost zajistí zimní pracovní bunda MALABAR z nepromokavého materiálu kombinovatelná s pracovními kalhotami stejné značky. Bunda i kalhoty jsou odolné sněhu i dešti a bunda obsahuje teplou fleecovou vložku.

Aby nohy nepodkluzovaly na zledovatělých silnicích a zároveň se v obuvi dalo dobře řídit, hodí se jako pracovní obuv například poloholeňová obuv RAVEN XT O2 CI SRC.

Když je potřeba přimontovat radlici, naložit štěrk nebo vyprostit zapadlé auto, mohou ruce snadno přijít k úrazu. Pracovní rukavice NIGHTJAR ochrání na cestách i v garážích. Přírodní latex se zdrsněným povrchem na dlaních a prstech navíc umožní, aby nářadí držené v rukavicích neklouzalo.

V pohotovostních a havarijních službách je nutná rychlost i bezpečnost

Vyrazit k havárii vody nebo plynu se musí hned a nezáleží na tom, že se zrovna venku honí všichni čerti nebo mrzne až praští. Pro pracovníky zmíněných služeb navíc hrozí nebezpečí pádu do různých výkopů nebo uklouznutí po rozmoklém blátě. Teplé a odolné pracovní oděvy a pomůcky jsou tu nutností.

Nepřízeň počasí pomůže překonat pracovní bunda TRIPURA 4 v 1 a při kombinaci s pracovními kalhotami ze stejné kolekce vznikne kvalitní pracovní oděv do tepla i do zimy. Bunda má odepínatelné rukávy, takže se z ní dá snadno vytvořit vesta. Dobrou viditelnost v noci a za zhoršených světelných podmínek poskytnou reflexní proužky.

Pro pracovníky havarijních služeb je vhodné obout se do pohodlných bot, které umožní řízení automobilu a zároveň budou nohu chránit při chůzi v terénu. Přesně taková je pracovní obuv BK FARMER CI.

Při opravách je důležitá manipulace s nářadím. Když je ale zima na ruce, jsou prokřehlé prsty problém. Na ruce se proto hodí pracovní rukavice PALAWAN WINTER, které poskytnou jak ochranu před zimou, tak dobré úchopové vlastnosti.

Pohyb po stavbách a kolem železničních tratí vyžaduje stabilitu

Ať už jde o dozor na stavbách, stavbyvedoucí nebo pracovníky na železnici, mají tyto profese jedno společné. Pracovníci se často pohybují mezi vytopenou kanceláří, dílnou a venku stále něco kontrolují nebo zajišťují opravy. Proto musí být chráněni především před prochladnutím.

Proti dešti, sněhu i větru bude dobře chránit pracovní bunda SEFTON vyvedená v kontrastních barvách v kombinaci s reflexními pruhy. Pracovník tak bude vždy dobře viditelný, což je zejména na stavbách nutností. Bundu je dobré zkombinovat i se stejně provedenými pracovními kalhotami.

Nezpevněný terén železničních náspů i staveních výkopů skýtá mnohá nebezpečí. Ochránit nohu před vyvrknutím kotníku i před blátem můžete nazutím pracovní obuvi RAVEN XT O2 CI SRC.

Do výbavy všech stavařů i železničářů by měly patřit také teplé pracovní rukavice, jako jsou, již zmíněné, HERON WINTER.

Ať už je jaro, léto, podzim nebo zima, ty správné montérky oceníte po celý rok. Jaké si vybrat pro jednotlivá roční období?

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bankovní účty'
Tipy na jiné články