Půjčka na vyplacení exekuce

09.11. 2014 • Půjčky a hypotéky

Čas od času se každý z nás dostane do svízelnější finanční situace. Někdy je to zapotřebí vyřešit zápůjčkou. Posléze je ovšem nutné poctivě splácet dlužnou částku, protože v opačném případě by hrozila exekuce. A co dělat, když se nedaří závazky plnit a musíte čelit exekuci? To se dozvíte, pokud si přečtete celý tento článek, kde vám poradíme, jak si vzít půjčku, abyste měli dostatečné finance na vyplacení hrozící exekuce.

Kdy přemýšlet o půjčce na vyplacení exekuce?

Jak již bylo výše zmíněno, do nepříjemné finanční situace se může v dnešní době dostat snad úplně každý. Navíc nyní je hrozba exekuce opravdu velikým strašákem. Kvůli nespláceným dluhům klidně můžete přijít o vlastní nemovitost, což nesmíte dopustit, takže je v takový okamžik nutné se zamyslet, jak dále postupovat. Mnohem lepším řešením, než o nemovitost přijít, je vzít si další zápůjčku, která poslouží na vyplacení exekuce. Takovou zápůjčku v současnosti nabízí hned několik nebankovních společností.

Půjčka i bez nutnosti zastavení nemovitosti

Konkrétní doba splatnosti zápůjčky se pohybuje různorodě vzhledem k tomu, že jí poskytují různé společnosti. Ve většině případů bývá rozpětí mezi jedním až několika roky. V některých případech se doba splatnosti může vyšplhat až na dvacet roků jako u běžné zápůjčky u bankovních institucí. Půjčka na vyplacení exekuce je skutečně variabilní a získat můžete zápůjčku již od částky sto tisíc korun. Maximální výše zapůjčené sumy plně závisí na hodnotě zastavované nemovitosti a dalších faktorech. 

Peníze se často nevyplácejí na účet klienta, který si zápůjčku bere, ale velice často se rovnou posílají na účet exekutora, který si příslušnou pohledávku nárokuje. To ostatně urychlí vyřízení celé situace a může se jednat o vhodné řešení ve chvíli, kdy má klient exekučně blokovaný bankovní účet.

Výhody půjčky na vyplacení exekuce

Taková půjčka na vyplacení exekuce se již podle názvu hodí na zlikvidování dluhu a hrozící exekuce, ale také se můžete spolehnout, že nebankovní společnost, od níž si zápůjčku vezmete, se postará o vyřízení veškerých formálních náležitostí, které by mohli exekutoři požadovat. Díky této zápůjčce konsolidujete svoje dluhy, zamezíte dražbě nemovitosti, pokud ještě nebyla nařízena a když už by dražba nařízena byla, pak se většinou dá vydražit zpátky. 

Firmy, jež půjčku na vyplacení exekuce nabízí, se většinou postarají i o vyčištění registru dlužníků, takže nemáte špatný záznam. Nemovitost by také neměla být převedena na společnost, ale jejím vlastníkem byste měli zůstat vy. Pakliže byste již o nemovitost neměli zájem, pak se na společnost můžete obrátit se zájmem o její prodej.

Rychlost půjčky na prvním místě

Velké pozitivum představuje fakt, že půjčka na vyplacení exekuce řeší krizovou situaci okamžitě, což by se třeba u bankovních zápůjček očekávat nedalo. Půjčka na vyplacení exekuce si zakládá právě na svižnosti, se kterou je poskytována. Tím se řadí na vysoké pozice v rychlosti mezi dalšími nebankovními zápůjčkami. Ve většině případů není nutné prokazovat žádný příjem a uzavření smlouvy se dá dojednat i po začátku exekuce. Zápůjčky tohoto typu většinou nebývají omezovány věkem na horní hranici.

Další půjčka nebo čelit exekuci?

Pokud si říkáte, že vytloukání klínu klínem, tedy fakt, že si vezmete půjčku, kterou se snažíte vyplatit jinou půjčku, není ideální a efektivní, pak máte samozřejmě pravdu, nicméně hrozba zabavení majetku někdy může zapůsobit mnohem hůř, než půjčka na zamezení exekuce, která může žadateli pomoci se lépe vypořádat s věřitelem a v některých případech můžete získat i výhodnější podmínky. Zápůjčku je nutné si opravdu dobře zvážit, abyste měli šanci ji splácet, protože v opačném případě se ocitnete pouze v dluhové spirále, což samo sebou není žádoucí.

Z prozatím zmíněných faktů však půjčka na vyplacení exekuce vypadá jako rizikový podnik pro poskytovatele, což si jistě žádná společnost nemůže dovolit, tudíž bude nutné nějaké zajištění. To si na sebe většinou musí vzít ručitel, nebo je ručeno za pomoci nemovitého majetku. Avšak každý člověk nemá nemovitost, se kterou by se dalo ručit, a proto se na trhu nachází i půjčka na vyplácení exekuce bez ručení nemovitostí, kdy se jako forma zástavy ve prospěch věřitele používá třeba směnka.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články