Podívejte se, jaké existují dárky s motivy peněz

25.05. 2018 • Zajímavosti

Peníze hýbou světem a není divu, že se motivy bankovek nebo mincí objevují také na dárkovém zboží. Pojďme se podívat, jaké dárky s penězi existují.

Jako první vás zřejmě napadnou kasičky a pokladničky, ovšem ty nemusí mít nutně jen podobu růžového prasátka, ale třeba zlaté cihly nebo fotbalového míče. Existuje také kasička na bankovky, do které zasunete třeba tisícovku a efekt na přední straně vytváří dojem, jako když bankovka prochází skartovačkou, která ji řeže na kousky. Velmi vtipný dárek.

Další netradiční kasičkou či spíše hlavolamem je labyrint na peníze, do něhož bankovky nebo mince schováte a aby se dostaly ven, musíte vyřešit rébus. Kuličku vedete labyrintem podle návodu z jednoho konce na druhý až se dočkáte odměny v podobě otevření labyrintu.

Pakliže chcete předávat peníze třeba jako svatební dar, existují kromě zmíněných pokladniček také různé "sefjy", třeba v podobě anglického slovníku, který na poličce splyne mezi knihami. Darovat jej můžete klidně plný peněz nebo prázdný, v každém případě jde o velmi originální dárek.

Klasikou jsou samozřejmě obálky na peníze, mnohdy doplněné přáním, ale pojďme na další tipy. Do společnosti můžete uplatnit třeba kravatu s bankovkami a jako dárek doslova frčí toaleťáky s potiskem bankovek. Největší hit jsou pětitisícovky anebo tisícivky, do nichž si můžete utřít… Kdo má raději cizí měny, najde i toaleťáky s potiskem dolarů nebo eur.

Dalším vtipné dárky jsou láhve s penězi, respektive s replikou (kopií) bankovek, a to řekněme "retro bankovek" z dob socialismu. Takovéto lahvinky jsou pak doplněné etiketou jako "Něco do výplaty", "Ať nikdy nejsi na suchu" nebo třeba "Když jde o tebe, na korunu nehledím"… Dalším námětem může být třeba zvonek "přivolávač peněz", ale pozor, abyste se "neucinkali", jeho funkčnost není moc zaručena…

Mezi další dárky točící se kolem peněz a bankovek patří třeba netradiční hůl s balíkem pětitisícovek. Představte si klasickou dřevěnou hůl, ovšem vylepšenou o zvonek, držák na flašku, papuče a balík pětitisícovek na přilepšenou… Snad nebude obdarovaný moc zklamaný, až zjistí, že místo pravých peněz dostane jen papírové ubrousky. Každopádně dárek je to velmi originální a nápaditý.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články