Investujte do lepšího spánku

31.12. 2020 • Tipy a rady

Říká se, že zdraví si za peníze nekoupíme. Ovšem co se kvality našeho spánku týče, není to tak úplně pravda. Nejde o žádné tajemství – kvalitní matrace, zkombinované s tím správným roštem, našim zádům i krční páteři dokáží výrazně odlehčit. Díky tomu je zároveň během spánku podpoří v regeneraci a prospěje tím jejich kondici.

Nákupu po všech stránkách luxusní matrace se totiž nemusíte bát. Kvalitní materiály se vyznačují mimo jiné i dlouhodobou užitností a odolností. Jde tedy o investici na opravdu dlouhou dobu.

Životnost matrace se může počítat i na desetiletí

Zapomeňte na nejrůznější internetové zdroje, které vám radí, abyste použitou matraci vyměnili nejpozději po 5-7 letech. Stojí za nimi prodejci nekvalitních produktů, kteří jsou si velmi dobře vědomi toho, že po delší době by se ve vaší posteli začala projevovat jedna nedostatečnost za druhou.

Skutečně kvalitní matrace vám poskytne zdravý spánek i na deset let. Mimochodem věděli jste, že během této doby strávíte v ložnici asi 30 000 hodin? Pokud si to spočítáte, pak pochopíte, že se vám i investice do opravdu luxusního modelu velmi rychle vrátí. Zaplatíte-li za vaši novou společnici do ložnice neuvěřitelně vyhlížejících 30 000 Kč, zjistíte, že vás jedna hodina uzdravujícího spánku a plnohodnotného odpočinku vyjde jen na jednu jedinou korunu. Opravdu se vám to zdá za takový benefit moc? Nemyslíme si.

Dokonalé uvolnění a relaxaci vám zajistí přizpůsobitelné materiály

Ale pojďme se teď podívat na to, jaké materiály matrací odborníci pro vysokou kvalitu spánku doporučují. Líná pěna se speciální technologií nástřiku – to je hit posledních let. A rozhodně je k tomu důvod!

Díky moderním poznatkům a použitým postupům totiž lze kombinovat více než jeden typ líné nebo také paměťové pěny, a to samozřejmě s různou tuhostí. Je tedy možné poskytnout oporu tělu přesně tam, kde je to třeba a ostatním částem dovolit spočinout mnohem měkčeji. Stabilita páteře je samozřejmě hlavním krédem a vůbec nezáleží na tom, zda se ke spánku ukládáte na boku či na zádech (spaní na břiše příliš zdravé není a ani dobře vybraná matrace nedokáže jeho nevýhody 100 % vyvážit).

Dopřejte si spánek jako ve stavu beztíže

Co se vám vybaví, když se řekne pohodlí v ložnici? Určitě chvíle, kdy vás nic netlačí a neobtěžuje. Okamžiky, v nichž je vám jednoznačně dobře a za dalších pět minut spokojeného povalování byste dali snad cokoliv. A přesně takový efekt mohou inovativní matrace s línou pěnou mít.

Tak dokonale se přizpůsobí vašemu tělu, že si rázem budete připadat jako ve stavu beztíže. Každá jednotlivá zóna perfektně zkopíruje tvar vašeho těla. A to každý večer, protože během dne se důlky v matraci opět dokonale vyrovnají a vyhladí. To jiné materiály zkrátka a dobře neumějí.

Spánek a produktivita – jak spolu vlastně souvisejí?

Čím odpočinutější jsme, tím větší chuť do nejrůznějších aktivit cítíme – práci nevyjímaje. Naše tělo si perfektně odpočine, stejně jako naše mysl – obojí je tedy připraveno k plnohodnotné akci. A nezáleží na tom, zda jde o běh v parku, důležitý pracovní projekt nebo třeba přípravu velké rodinné akce.

Důležitá je zejména délka spánku. U mužů by se měla pohybovat okolo 6-7 hodin, ženy pak potřebují přibližně o hodinu více. A ve hře je samozřejmě také čistota prostoru v ložnici. Ta má především psychologický efekt. Pokud odpočíváme v místnosti, která je doslova přehlcena podněty (a nezáleží na tom, zda jde o velké obrazy na stěnách nebo nanošený nepořádek z jiných části domu), nedělá to našemu podvědomí právě dobře. Jednoduchost a minimalismus – takové prostředí by mělo v této místnosti panovat, chcete-li se každé ráno probudit vyspaní dorůžova. 

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články