Jak vydělat peníze navíc bez podvodu

06.10. 2013 • Tipy a rady

Tajemství vydělávání peněz nemusí vždy znamenat dobře placená pozice v nadnárodní korporaci nebo teplé místečko ve státní správě. Zajímavých zisků je možné dosáhnout i tím, že tvůrčím způsobem pomůžete lidem vyřešit jejich problémy nebo splníte jejich přání lépe než běžné obchody a služby. V tomto článku Vám přinášíme několik tradičních i netradičních námětů, které Vás mohou inspirovat na cestě k finanční prosperitě.

1) Nákup - prodej

Kniha – přítel člověka. Pokud máte ve vašem chytrém mobilním telefonu či tabletu přístup k internetu, vyrazte s nimi do nejbližšího antikvariátu či bazaru. Poohlédněte se po zajímavých titulech, učebnicích, bestsellerech atd. Ceny porovnejte s jejich prodejní hodnotou na internetu na stránkách jako je např. Aukro, SBazar atd. Pokud narazíte na titul se zajímavým rozdílem, knihu kupte a nabídněte k prodeji on-line. Snažte se však být při vyhledávání informací nenápadní. Majitel daného obchodu by z vašeho počínání rozhodně radost neměl.

Navštivte bleší trhy. Pokud máte přehled o specifickém oboru – např. nábytek, hračky, filmy, hudba, umění atd., můžete zde narazit na zajímavé kousky, kterých se jejich hodnoty neznalí majitelé snaží rychle zbavit. Pokud budete mít štěstí, koupíte poklad za cenu šrotu, který prodáte s milým ziskem.

Sledujte vývěsky. Finanční úřady, magistráty a další podobné instituce čas od času na svých úředních deskách zveřejňují dražby zabavených vozidel, nábytku, počítačů a další elektroniky. Vzhledem k tomu, že jsou tyto informace velkou většinou lidí zcela ignorovány, může se Vám podařit získat tyto položky za výhodnou cenu a následně prodat.

Prodejte svou filmotéku-diskotéku. Vytvořte si digitální kopie svých DVD, CD, VHS atd., uložte je na interní nebo externí disk a potom jednoduše pošlete originály do světa. Můžete to zkusit např. na sběratelských burzách, bleších trzích atd., ale nejpohodlnějším způsobem je pochopitelně on-line inzerce a dražba. Zabijete tak hned dvě mouchy jednou ranou – získáte spoustu volného místa v poličkách a navíc to prospěje i Vašemu účtu v bance. Pokud vlastníte např. sběratelsky ceněné sady (limitované edice, DVD-boxy, raritní filmy, atd.) můžete si říci i o nadprůměrné částky. Jinak ale myslete spíše na to, že většina z Vámi nabízených titulů je vlastně k dispozici na internetu zdarma, takže vaše cílová skupina budou převážně fanoušci a nadšenci, kteří si chtějí doplnit své kolekce. Nabízejte proto spíše přátelské ceny. Myslete na to, že měníte lapače prachu na příjemné sumy peněz.

2) Buďte tvůrčí a vydělejte si

Prodávejte fotografie. Pokud máte solidní fotoaparát, smysl pro světlo, barvy a kompozici, můžete začít tvořit a prodávat tzv. „stock photos“ neboli ilustrační obrázky. Tyto fotografie se pak využívají na zpravodajských či firemních serverech jako grafický doplněk článků, ke kterým chybí originální snímky zejména proto, že by jejich pořízení profesionálním fotografem vyšlo příliš draho. Vaše díla můžete zkusit nabídnout především pomocí specializovaných „fotobank“ jako je např. Shutterstock a mnohé další. Velmi žádané jsou např. fotografie lokalit – ulice, parky, budovy, pláže, atd., ale také lidé v různých situacích, vyjadřující různé emoce atd. – zamilované páry, lidé v práci, rozzlobení či šťastní jednotlivci atd. Zde však bude třeba získat písemných souhlas zobrazených lidí s publikací snímků a případně také vyřešit jejich nároky na přiměřenou odměnu.

Tvořte a prodávejte své ruční práce. Pokud jste alespoň trochu manuálně dovední, zvažte prodej vašich výtvorů přes platformy jako např. Fler a další. Vždy se může najít někdo, komu se vaše šití, pletení, háčkování, vyřezávání atd. zalíbí a bude ochoten za originální práce zaplatit.

3) Příležitostné práce bez podvodu

Staňte se přítelem zvířátek. Zvláště mladí lidé a studenti mohou např. hlídat domácí mazlíčky nebo je venčit, pokud jsou jejich majitelé např. na cestách či příliš zaneprázdnění. Jedná se vlastně o velmi příjemnou činnost, ze které budete mít sami radost, zajistíte si pohyb na čerstvém vzduchu a navíc vyděláte pár korun. Své služby doporučujeme inzerovat poblíž zverimexů, veterinárních klinik, chovatelských potřeb či v parcích, kde se lidé se psi často vyskytují.

Komu se zelení tomu se urodí (peníze). Nabídněte sousedům a lidem v okolí provedení běžných zahradnických prací jako je sekání trávy, pletí, prořezávání roští, atd. Přístroje a nářadí, které jste pořídili na údržbu svého pozemku, si tak mohou na sebe vydělat a ještě Vám vyslouží obdivnou přezdívku „Přemek Trávníček“.

Sledujte online poptávkové servery. Stránky jako Webtrh.cz a další jsou branou do světa přivýdělků. Mnoho podnikatelů a firem zde hledá rychlou výpomoc a poptává různé jednorázové či opakované služby, na které sami nemají personální kapacity. Buďte aktivní a na těchto webech nabídněte své dovednosti. Žádané jsou zejména programátorské, jazykové a grafické služby.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články