Proč existuje finská půjčka?

21.10. 2013 • Půjčky a hypotéky

Odpověď by mohla být velice jednoduchá – protože ji Češi rádi využívali a využívají, dokonce Vánoce roku 2012 přinesly poskytovatelům tohoto krátkodobého  úvěru doslova žeň v podobě značného nárůstu klientů. Pro dobu předvánoční je taková  půjčka doslova ideálně střiženým produktem, protože klient má na svém účtu peníze prakticky okamžitě ( tedy přesněji během za  pár minut a nejdéle do hodiny ) a ihned se mu zobrazí, kolik přeplatí, což je takzvaným poplatkem za půjčení peněz. Jeho výše se odvíjí od výše vypůjčené částky a počtu dní, do kdy může dlužník půjčku splatit. V praxi to vypadá asi tak, že při úvěru 2 tisíce korun poskytnutém na dobu deseti dnů zaplatíte firmě asi 300 korun jako poplatek.

Nemusíte mít obavy, že by vám u této krátkodobé  půjčky naskakovaly nějaké další úroky, ale musí být celá zaplacená nejpozději do 31 dnů, jinak uhradíte poskytovateli poplatek za prodloužení „zápůjčního“ období.

A jakými výhodami nalákala tato půjčka tak veliké množství Čechů? Její předností je transparentnost, jednoduchost a rychlost uzavření, které probíhá nejčastěji online způsobem na dálku. Svou a ne nenepodstatnou roli zde hraje i ten fakt, že k půjčce nepřikládáte žádné doklady a při „hříchu“ klientů nedojde k zápisu do žádného rejstříku dlužníků. Navíc, běžné úvěry splácíte i několik let a mnohdy ani nevíte, kolik peněz za celý úvěr zaplatíte, finskou půjčku splatíte za pár dní a nehrozí vám nějaké více či méně skryté poplatky a složité výpočty celkových úroků, pojistek atd.

Pro koho je půjčka určena a na dky je vhodné ji načasovat?

Nejhorším obdobím je pro mnoho lidí  čas před výplatou. Mnozí ten čas znají – peníze docházejí a najednou je třeba něco nutně zaplatit. Každý nemá tu odvahu jít za kamarádem a požádat ho o zapůjčení peněz, byť jen na pár dní. Není to příjemné přiznávat někomu svou ne zrovna ideální finanční situaci. A právě pro tuto dobu se naskýtá  ideální řešení – finská půjčka. Ono se jí také občas říká snadná půjčka před výplatou. A jakmile dorazí na účet peníze z výplaty, tak se prostě a jednoduše úvěr splatí a je po problémech.

Finská půjčka je velmi oblíbená nejen mezi lidmi v produktivním věku, kteří mají zaměstnání a tudíž i trvalý příjem. Využít ji mohou i studenti, kteří si přivydělávají a potažmo i důchodci či lidé pobírající nějaké dávky od státu. Pozor, žadatel o finskou půjčku musí být plnoletý a podmínkou je již zmíněný pravidelný  příjem.

Původ produktu

Jak již název napovídá, finská půjčka nebo někdy také rychlá půjčka bez registru se k nám dostala ze Skandinávie, konkrétně z Finska, kde má své zázemí a dlouhá léta si drží čestné a vysoké  místo na žebříčku oblíbenosti tamních finančních úvěrových produktů. Tato severská země je domovem půjčky proto, protože Finové jsou často placeni provizním způsobem a ne každý měsíc, jako je tomu jinde. Může jim tak velice snadno vzniknout nárazová finanční nedostatečnost, kterou jednoduše překlenou tímto krátkodobým úvěrem. V našich končinách se tato půjčka objevila v roce 2005, ovšem až o čtyři roky později vstoupila do všeobecného povědomí české veřejnosti.

Jednoduchost slaví úspěchy

Princip úvěru je velice jednoduchý – poskytovatel půjčky nabídne svým klientům zapůjčení hotovosti na krátkou dobu ( jedná se o max. 31 dní ). Poskytnutá suma se pohybuje v rozmezí od několika set až do částky 5000 – 10000 korun. Právě díky krátkodobému charakteru poskytnutého úvěru není třeba dokládat výši příjmu nebo majetkové poměry, což je pro mnohé žadatele velikým plusem produktu. Jedno omezení tu ale je – žadatel o expresní úvěr by neměl být v prodlení se splácením jiného úvěru u jiné finanční společnosti.

Uzavření půjčky

Celá operace s uzavíráním půjčky je vedena online formou a vše trvá nejvýše hodinu. Zpravidla je postačující, když si založíte na příslušných webových stránkách účet a poskytovateli pošlete symbolickou jednu korunu k ověření totožnosti majitele a jeho záměru si půjčit. Jakmile je prověřena autentičnost účtu žadatele, tak je odeslána požadovaná částka. Žádné další transakce již neproběhnou a ani nejsou vyžadovány. Půjčku si můžete vyřídit doslova odkudkoliv – z domova, z kanceláře, z hotelu apod., pouze  musíte mít k dispozici internet nebo mobil.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články