Výhody životního pojištění

14.10. 2013 • Pojištění

V dnešní nejisté době, kdy člověk nikdy neví, co se s ním může stát, se vyplatí uzavřít životní pojištění. Životní pojištění patří k finančním pojistným produktům a díky němu se dá zajistit rodina či blízcí pro případ smrti, úrazu nebo vážného onemocnění pojištěného člověka. Též může mít formu kapitálového životního pojištění, které se dá využít též ke spoření a finančnímu přilepšení do budoucnosti, kdy už produktivita člověka klesá a s tím souvisí také pokles finančního ohodnocení ze strany zaměstnavatelů. Ptáte se, jestli se vůbec vyplatí si životní pojištění pořizovat? Na příštích několika řádcích se dozvíte, proč by se mohlo vyplatit si takové životní pojištění mohlo vyplatit, i když pojištěná osoba z toho vůbec nic mít nemusí.

Rozhodně není příjemné myslet na nejhorší možnosti, jaké život nabízí, ale je potřeba si uvědomit, že pokud by nastala nějaká neočekávaná událost v podobě opravdu vážné zdravotní újmy nebo dokonce smrti pojištěné osoby, rodina utrpí velkou lidskou ztrátu a navíc se může velice rychle dostat do finančních problémů, protože o jeden příjem méně se hodně pozná. Zvlášť v dnešní době, kdy si velké množství lidí bere hypoteční úvěr na bydlení a mnoho lidí se také potýká se složitou ekonomickou situací. Takové zabezpečení rodiny je tedy v současné době moudrým řešením, jak myslet na všechny možné nebezpečné situace. Díky životnímu pojištění mohou další členové rodiny z pojistného plnění získat finance třeba právě na splácení hypotečního úvěru, půjčky, nebo na udržení si stávající životní úrovně. Životní pojištění tedy může předejít krizové peněžní situaci v případě rodiny a blízkých osob.

V případě kapitálového nebo investičního životního pojištění se v sobě snoubí kombinace pojistné ochrany se zhodnocováním vložených peněz, protože kromě ochrany dostanete též možnost výhodného spoření. Vložené finanční prostředky se díky kapitálovém pojištění zhodnocují a můžete se díky tomu těšit na zajímavý výnos. Jednou částí je garantované zhodnocení financí prostřednictvím úrokové míry, další pak zajímavé zhodnocení díky podílům na výnosech. 

Kapitálové životní pojištění se uzavírá se dá označit za nejvíce uzavíraný druh tohoto typu, který zajišťuje osobu pro případ smrti, ale také dožití. Další zajímavou možností u takového pojištění je možnost sjednání ku prospěchu obmyšlené osoby, jíž v případě smrti pojištěnce bude vyplacena pojistka bez toho, aby daná osoba byla zahrnuta do dědického řízení. Takovou obmyšlenou osobou může být jakýkoliv člověk, kterého chce pojištěnec do budoucna zabezpečit nebo mu přenechat naspořené finance. Životní pojištění je poměrně variabilní a jeho parametry se dají měnit takovým způsobem, aby vyhovovaly přímo aktuálním potřebám. Placení pojistky se navíc dá uplatnit jako daňově uznatelná položka, což přinese ještě bonus v podobě úlevy na daních.

Na různých internetových stránkách se nachází srovnání cen jednotlivých pojišťoven, takže v moderní době už není nutností obcházet jednotlivé pojišťovny a hledat nejlepší nabídku zdlouhavě. Stačí několik kliknutí a člověk má naprosto detailní přehled o tom, co která pojišťovna nabízí. Životní pojištění slouží hlavně k pokrytí rizik, která ohrožují lidské zdraví a život. Pojistit se dá riziko vzniku vážné choroby, nehody s trvalými následky či smrti. 

To samozřejmě není všechno a na trhu se dají pořídit i různá připojištění, třeba pojištění hospitalizace, pojištění denního odškodného, pojištění zproštění od placení pojistného, pojištění pracovní neschopnosti a podobně. Parametry životního pojištění se dají nastavit vždy podle aktuální životní situace člověka. Také je potřeba zmínit, že příspěvek zaměstnavatele na soukromé životní pojištění zaměstnance je osvobozen od daně z příjmů fyzických osob až do výšky třiceti tisíc korun za rok. Sjednání životního pojištění určitě není vůbec složité, protože se dá sjednat během jediné schůzky s finančním poradcem nebo bankéřem. Sjednání životního pojištění se určitě dá doporučit jako naprosto rozumný krok, kterým se dají zaopatřit blízké osoby a rodina v případě toho nejhoršího.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Pojištění'
Tipy na jiné články